Praca ESA TRUCKS Świecko
Praca ESA TRUCKS Świecko
Praca ESA TRUCKS Świecko
Praca ESA TRUCKS Świecko
Praca steinpol
Home Sport Olimpia Sulęcin

Ubezpieczenia Sulęcin
Ubezpieczenia Sulęcin
Ubezpieczenia Sulęcin
Ubezpieczenia Sulęcin

Olimpia Sulęcin wygrała wyjazdowe spotkanie z SMS PZPS Spałą 1:3 (22:25, 15:25, 25:23, 9:25), tym samym gwarantując sobie występy w TAURON 1. Lidze w przyszłym sezonie. Tym zwycięstwem sulęcinianie przerwali fatalną passę 16 porażek z rzędu. MVP został wybrany Bartosz Zrajkowski.

Pierwszy set rozpoczął się znakomicie dla Żółto-Niebieskich. Gospodarze nie potrafili znaleźć odpowiedzi na serwis Bartosza Zrajkowskiego, który zdobył 4 punkty tym elementem gry, zanim się pomylił. Po tej passie, do stanu 4:8, zespoły grały punkt za punk. Potem nastąpił okres dobrej gry siatkarzy ze Spały. Nie był on zbyt długi, ale doprowadził do zmniejszenia przewagi Olimpii do 1 punktu: 7:8. Jednak chwilę później goście ponownie wysunęli się na pokaźniejsze prowadzenie 7:12. W tym fragmencie rozgrywki cały zespół spisywał się dobrze i trudno wskazać wyróżniającego się zawodnika. W końcówce nie zabrakło emocji. Waleczni gospodarze po raz kolejny zredukowali stratę do zaledwie jednego punktu, ale Olimpia nie dała już sobie wyrwać zwycięstwa, ostatecznie pokonując rywali 22:25.

Początek drugiej partii był znacznie bardziej wyrównany. Do wyniku 9:9 oba zespoły wymieniały zaciekłe ataki, a żaden nie potrafił wypracować większej przewagi. Wtedy serią dobrych zagrywek popisał się Maciej Krysiak i Olimpia objęła prowadzenie 9:13. O czas poprosił trener gospodarzy, Michał Bąkiewicz. Chociaż przerwało to aktualną passę Olimpii, to na dłuższą metę nie przyniosło poprawy. Gościa wciąż bezpiecznie kontrolowali przebieg seta, a w końcówce zwiększyli nawet swoją przewagę i wygrali pewnie do 15.

Tuż po rozpoczęciu trzeciego seta gospodarze zdobyli skromne, dwupunktowe prowadzenie 3:1. Chociaż początkowo przewaga nie była duża, to podopieczni Michała Bąkiewicza skrupulatnie ją powiększali. Na półmetku wynosiła już 6 punktów, a chwilę potem nawet 8: 18:10. W końcówce siatkarze Spały zaczęli się gubić, a Olimpia goniła wynik: 21:19. Dobrze zagrywał Seweryn Lipiński, a po udanym bloku Tomasza Polczyka był już remis 22:22. Wtedy błąd w ataku popełnił Jakub Olszewski i przyjezdni wyszli nawet na prowadzenie 22:23. Jednak ostatecznie gospodarze wrócili do swojego rytmu gry, zdobyli 3 punkty z rzędu i wygrali seta 25:23.

Czwarty set to już koncertowy popis w wykonaniu Żółto-Niebieskich. Rozjuszeni po przegraniu trzeciej partii szybko wyszli na prowadzenie 0:5, które kilka akcji później powiększyli na 2:9. Gospodarze nie mieli nic do powiedzenia; cały set przebiegał pod całkowitą kontrolą Olimpii. Ostatni punkt w meczu, ale i w całym sezonie zdobył Maciej Krysiak.

Było to ostatnie spotkanie Olimpii w sezonie 2021/2022. Sulęcinianie zakończyli rozgrywki na 14. lokacie. Wygrali 8 z 30 meczów i zgromadzili na swoim koncie 26 punktów. Zajmująca 15. pozycję ZAKSA Strzelce Opolskie ma jeszcze do rozegrania 2 spotkania, ale traci do Olimpii 8 punktów, więc nawet dwie wygrane nie poprawią jej pozycji.

EW

Ubezpieczenia Sulęcin
Ubezpieczenia Sulęcin
Ubezpieczenia Sulęcin
Ubezpieczenia Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS