Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

Sulęcińscy kryminalni odnieśli znaczący sukces w walce z przestępczością majątkową, odzyskując skradzione skrzynie biegów o wartości przekraczającej milion złotych. Sprawa, która rozpoczęła się na początku lutego tego roku, zakończyła się powodzeniem po intensywnej pracy policjantów.

Na terenie gminy Torzym, z parkingu jednej ze stacji paliw zniknęła naczepa wraz z ładunkiem skrzyń biegów. Mundurowi z Sulęcina we współpracy z kolegami z Gorzowa Wielkopolskiego przystąpili do śledztwa. Dzięki wysiłkowi i determinacji funkcjonariuszy, część skradzionego mienia została odzyskana.

5 kwietnia sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku podczas przeładunku skradzionych skrzyń. Trzech mężczyzn usłyszało poważne zarzuty, w tym paserstwa mienia znacznej wartości. Dodatkowo, jeden z podejrzanych, 33-latek, odpowie także za prowadzenie pojazdu ciężarowego pomimo orzeczonego sądowego zakazu.

Decyzją sądu, 33-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności za paserstwo mienia o dużej wartości.

Łączna wartość odzyskanego mienia, uwzględniając naczepę i skrzynie biegów, wynosi niemal 1 400 000 złotych. Policja zapewnia, że skradzione przedmioty wkrótce trafią z powrotem do swojego prawowitego właściciela.

Źródło:

młodszy aspirant Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

 

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS