Praca ESA TRUCKS Świecko

kajaki24

Wszystkich zainteresowanych fantastycznymi spływami kajakowymi w województwie lubuskim zapraszamy na:

Spływy kajakowe lubuskie www.kajaki24.eu (Pliszka, Ilanka) oraz na www.facebook.com/debrznica
Spływy kajakowe rzeką Pliszką w woj. lubuskim od miejscowości Debrznica 32, 66-235 Torzym,
rezerwacja tel. 696 096 017, 604 425 662, 683 413 219

Proponowane trasy spływów kajakowych na terenie województwa lubuskiego

Kosobudki – Pliszka – czas spływu ok. 7h/15 km
Pliszka – Gądków Wielki – czas spływu ok. 3h/6 km
Pliszka – II Młyn Kokoszki – czas spływu ok. 8h/15 km
Gądków Wielki – II Młyn Kokoszki – czas spływu ok. 4h/6 km
Gądków Wielki – Sądów – czas spływu ok. 9h/15,2 km
Sądów – Koziczyn – czas spływu ok. 3h/5,8 km
Koziczyn – Urad „Bar” – czas spływu ok. 3h/5,6 km + 2,6km do ujścia

Spływy kajakowe lubuskie Pliszka

Techniczny przewodnik spływu kajakowego po Pliszce

Spływy kajakowe rzeką Pliszką, to spotkanie z przyjazną i spławną rzeką, jak również z dziką i nienaruszoną przyrodą. W górnej części rzeki Pliszki będziemy mieli możliwość doświadczenia spływów kajakowych o charakterze przypominającym spływy kajakowe rzekami górskimi. Rzeka Pliszka proponuje spływy kajakowe zarówno dla początkujących jak i doświadczonych kajakarzy. Szczególnych doznań estetycznych podczas spływu kajakowego dostarczą nam absolutnie nieskalana przyroda, brak hałasu jak również czystość wody w rzece. Bez przesady można powiedzieć, że spływ kajakowy rzeką Pliszką na całej swej długości nigdzie nie wypływa z lasu. Rzeka się wije między licznymi zboczami o bardzo urozmaiconej rzeźbie. Podczas spływu kajakowego przeważają lasy sosnowe, na terenach podmokłych olchowe, a od czasu do czasu lasy mieszane. Lasy Puszczy Rzepińskiej bogate są w zwierzynę i runo leśne.
Wypożyczalnia kajaków kajaki24.eu proponuje kilkudniowe spływy kajakowe rzeką Pliszką. Gwarantujemy opiekę podczas całego spływu kajakowego w zakresie sprzętu, transportu, wyżywienia i zakwaterowania. Proponujemy rozpocząć spływ kajakowy od miejscowości Drzewce, ponieważ spływ kajakowy od miejscowości Kosobudki dla wielu kajakarzy może być zbyt uciążliwy z powodu niskiego stanu wody na odcinku Kosobudki – Drzewce. Rozpoczynają Państwo spływ kajakowy w górnej części rzeki Pliszki o charakterze górski.
Pierwszy dzień spływu kajakowego możecie Państwo zakończyć w miejscowości Pliszka lub wydłużyć spływ kajakowy i dopłynąć do miejscowości Gądów Wielki, na pole biwakowe za jeziorem Wielicko. Jeżeli zrobią państwo postój przed jeziorem Wielicko, to w miejscowości Gądków Wielki mogą Państwo uzupełnić zapasy w sklepie. Jeśli skończycie Państwo spływ kajakowy w Pliszce, możecie przenocować w namiotach na polu namiotowym Lasów Państwowy lub odbierzemy Państwa z Pliszki i w 5 minut będziecie na naszym polu namiotowym w wypożyczalni kajaków kajaki24.eu. Spanie w namiotach podczas spływu kajakowego, to dodatkowa atrakcja. Jedzenie po spływie kajakowym smakuje szczególnie, wszyscy mają apetyt, o czym każdy uczestnik spływu kajakowego wie.
Drugi dzień spływu kajakowego proponujemy rozpocząć najpóźniej do godziny 9 z miejscowości Gądków Wielki do Sądowa. Odcinek ten można podzielić również na spływ kajakowy dwudniowy i skończyć przy II Młynie Kokoszki. Tam spędzą Państwo noc w namiotach lub wrócą na pole namiotowe do naszej wypożyczalni kajaki24.eu w Debrznicy. Drugi dzień spływu kajakowego na odcinku Gądków Wielki – Sądów należy do najtrudniejszych, dlatego spływ kajakowy powinien rozpocząć się do godziny 9, aby po 8-9 godzinach dopłyną na pole namiotowe w Sądowie. W miejscowości Sądów możecie Państwo uzupełnić zapasy w sklepie. Na tym odcinku uczestnicy spływu kajakowego będą mieli najwięcej wiosłowania oraz liczne przenoski. Trud spływu kajakowego na tym odcinku zostanie wynagrodzony licznymi stopniami wodnymi oraz pozostałościami po młynach Łapinóg, II Młyn Kokoszki i Bełcze.
Trzeci dzień spływu kajakowego rozpoczną Państwo od miejscowości Sądów i ukończą po około 3 godzinach w miejscowości Koziczyn lub jeśli sił jeszcze starczy przedłużą spływ kajakowy i dopłyną po kolejnych 3 godzinach do Uradu „Bar”, gdzie za chwilę po około pół godzinie rzeka Pliszka osiągnie swoje ujście i wpadnie do Odry. Ostatni 3 dzień spływu to dwa odcinki, które są łatwe, proponowane przez nas dla początkujących kajakarzy i można je pokonać w 6-7 godzin.

ilanka-kajaki

Techniczny przewodnik spływu kajakowego po Ilance

Rzeka Ilanka – jest to niewielka rzeka, przecinająca bogate lasy łęgowe. Ilanka wije się wśród trudnych, często zabagnionych terenów. Dzięki bogatej szuwarowej roślinności, chętnie zamieszkują te tereny bobry i żółwie błotne. Rzeka Ilanka należy do bardzo atrakcyjnych szlaków pod względem walorów turystycznych i widokowych. Warto rozpocząć swoją wyprawę za wsią Bobrówko od Młyna Rojek.

Wypożyczalnia Kajaki24.eu proponuje niżej wymienione odcinki:
Młyn Rojek – Starościn – długość spływu ok. 5h-6h/8 km
Starościn – Rzepin – czas spływu ok. 4h-5h /7 km
Rzepin – Nowy Młyn – czas spływu ok. 5h/7 km
Nowy Młyn – Maczków – czas spływu ok. 5h-6h/8 km
Maczków – Trasa 29 – czas spływu ok. 2h-3h/4 km
Trasa 29 – Rybocice – czas spływu ok. 3h/ 6 km
Rybocice – Świecko – czas spływu ok. 3h/6 km
czas spływu zależy od poziomu wody

Młyn Rojek – Starościn lub Rzepin – czas spływu ok.4-9h /8 km lub 15 km
Na tym odcinku rozpoczniemy spływ spokojnie wśród torfowisk i łęgów olchowych. Rzeka na tym odcinku uraczy nas bogatą i bujną roślinnością wodną, spotkamy niezliczoną ilość dzikiego ptactwa. Towarzyszy nam otwarta przestrzeń, rzeka spowalnia swój bieg, koryto rzeki znacznie się poszerza. Dopływamy do byłego młyna. Po przepłynięciu pod mostem drogowym, rzeka znacznie przyśpiesza, jesteśmy w krainie pstrąga i klenia. Na 8 km spływu dotrzemy do miejscowości Starościn, mieści się tutaj Technikum Leśne. To ciesząca się prestiżem szkoła dla przyszłych leśników. Na terenie szkoły w zabytkowych budynkach znajdują się: baza sportowo – rekreacyjna oraz hotelowa, basiorówka. Po wcześniejszym zgłoszeniu można zwiedzić szkołę oraz wynająć pokoje lub basiorówkę. Doskonałe miejsce na imprezy integracyjne dla firm.

Rzepin – Maczków – czas spływu ok. 9h/16 km
Od  Rzepina do Maczkowa ok. 16 km rzeka znacznie przyśpiesza, pojawiają się: żeremia bobrów, kaskady oraz wiele zwałek. Jeszcze 7 km  spływu i dopływamy do Nowego Młyna leśniczówka, znajdziemy tu najbogatszą kolekcję dendrologiczną. Najważniejszą atrakcją leśniczówki jest położona w pobliżu ścieżka przyrodniczo – edukacyjna – Bobrowy Szlak. To świetne miejsce na biwak.

Maczków – Świecko – czas spływu ok. 9h/16 km
Zaczynamy spływ do Maczkowa, rzeka leniwie niesie swoje wody wśród lasów, niewiele zwałek, na tym odcinku warto zwrócić uwagę na ruiny starej prochowni i młyna. Wpływamy na teren zalewisk Odry. Jest to teren rzadko uczęszczany przez ludzi, brzegi rzeki aż do Rybocic są bardzo nieprzystępne. Ostatnie 6 km od Rybocic do Odry, to trudny odcinek, trzeba ciężko pracować, a to wszystko dzięki pracowitym bobrom, które zostawiły na rzece wiele przeszkód. Okolica bagienna, należy szczególnie uważać przy przenoszeniu kajaków.

Więcej szczegółowych informacji na stronie: Spływy kajakowe lubuskie – www.kajaki24.eu