Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

Po wyborach samorządowych Rada Miejska w Sulęcinie przejdzie spore zmiany. W poprzednich wyborach KWW Dariusza Ejcharta zdobył aż 12 mandatów, w tych zaledwie 6, czyli tyle samo, co KWW Karola Buksztynowicza. W nadchodzącej kadencji siły w sulęcińskiej Radzie Miasta będą więc wyrównane. Nazwiska wszystkich nowych radnych można sprawdzić w naszym artykule.

Co ciekawe tylko czterech kandydatów obroniło mandat uzyskany w poprzedniej kadencji. Są to Agnieszka Lipska, Stanisław Przybylski, Krystian Bielecki oraz Anna Wyczachowska.

Siedmiorgu radnym wyborcy pokazali czerwoną kartkę. W kolejnej kadencji w Radzie miasta nie zobaczymy już: Zbigniewa Szczepańskiego (uzyskał 31,93% głosów, za niego wchodzi Mikołaj Konopko, 15 głosów więcej), Roberta Aleksandrowicza (37,14%, który przegrał z Wojciechem Lewandowskim aż o 99 głosów), Jana Szymczyszyna (29,34%, przegrał z Markiem Lipskim o 41 głosów), Ryszarda Staniszewskiego (33,33%, przegrał z Tadeuszem Domaszewiczem o 9 głosów), Grzegorza Zjawińskiego (25,21%, przegrał z Jerzym Wysoczańskim aż o 93 głosy), Piotra Jacykowskiego (18.06%, przegrał z Pawłem Sobczakiem o 53 głosy) oraz Kazimierza Gryza (48,70%, przegrał z Grzegorzem Czuczakiem o 5 głosów).

Ponadto skład Rady uległ znacznemu odmłodzeniu: aż sześciu z nowych radnych ma mniej niż 34 lata, w tym dwóch poniżej 25: 22-letni Mikołaj Konopko (który w okręgu nr 1 pokonał m.in. dotychczasowego radnego, Zbigniewa Szczepańskiego, otrzymując od niego o 15 głosów więcej) i 24-letni Jakub Witek. Czy w Sulęcinie rzeczywiście „idzie nowe”?

 

Red.

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS