Home Aktualności z Sulęcina

W meczu 28. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn Olimpia Sulęcin przegrała na wyjeździe z MKS Będzin 3:0 (25:21, 25:22, 25:21). MVP spotkania został wybrany Mateusz Rećko.

Choć wiadomo było, że mecz z liderem 1. ligi będzie dla sulęcinian trudną przeprawą, to można było mieć nadzieję na korzystny wynik. Wszak w pierwszym spotkaniu obu drużyn Olimpia co prawda przegrała, ale 2:3. Tym razem jednak będzinianie nie pozostawili złudzeń co do tego, kto jest lepszy. Chociaż mecz zaczął się dobrze dla gości, którzy szybko objęli prowadzenie 0:3, to gospodarze szybko odrobili straty. A kilka akcji później, po dobrym ataku Mateusza Rećko, sami prowadzili 8:6. Jednak Olimpia nie składała broni. W ataku brylował Tytus Nowik i na tablicy wyników znów wyświetlił się remis 12:12. Wtedy zaczęła się dominacja gospodarzy. Z Brandonem Koppers’em w polu serwisowym zdobyli kilka punktów z rzędu i objęli prowadzenie 17:12. Od tego momentu kontrolowali przebieg seta, który wygrali 25:21.

W drugi set MKS wszedł znacznie lepiej niż w pierwszy, szybko zdobywając pięciopunktową przewagę 7:2. Wtedy przebudzili się goście i doprowadzili do wyrównania 7:7. Trwała zaciekła walka punkt za punkt, a Olimpia objęła nawet prowadzenie 10:12. Wydawało się, że goście kontrolują grę, podwyższając nawet przewagę na trzy punkty 15:18. Wystarczył jednak moment dekoncentracji i to MKS prowadził 20:18. W końcówce gospodarze zachowali skuteczność i spokojnie wygrali 25:22.

Trzeci set to zażarta, wyrównana walka od samego początku. Gdy tylko jedna z drużyn wypracowywała dwupunktową przewagę, zaraz druga ją doganiała. Trwało to do połowy seta, kiedy będzinianom udało się w końcu wyjść na nieco większe prowadzenie 17:14, ale Olimpia nie zamierzała oddać tej partii tak łatwo. Waleczna postawa pozwoliła gościom wyrównać 21:21. Jednak od tego momentu punktowali już tylko gospodarze, przypieczętowując zwycięstwo w meczu 3:0.

Pomimo przegranej Olimpia zachowała 11. pozycję w tabeli. W kolejnym meczu siatkarze z Sulęcina zmierzą się z SMS PZPS Spała w zaległym spotkaniu 26. kolejki. Mecz odbędzie się 22 marca o 17:00.