Home Sport Olimpia Sulęcin

Praca meble łóżka Sulęcin

Olimpia Sulęcin przystąpiła do decydującej fazy rozgrywek w I lidze. Niestety drugi sezon z rzędu jedynemu (po upadku Stoczni Szczecin) przedstawicielowi północno-zachodniej części kraju w jednej z dwóch najwyższych lig w Polsce przyszło bić się o utrzymanie. Tym razem klasyfikacja ligowa naprzeciw Olimpii ustawiła AZS AGH Kraków – przeciwnika teoretycznie łatwego, gdyż w sezonie zasadniczym Olimpia dwukrotnie wygrywała z akademikami – 3:0 na wyjeździe i 3:1 w meczu domowym.

Playouty to jednak gra od nowa, gdzie dotychczasowe zdobycze nie mają żadnego znaczenia. Drużyna, która wygra trzy spotkania, bez względu ile zwycięstw odniosła w sezonie zasadniczym zostanie w I lidze. Jak przewrotny jest to system pokazuje rywalizacja Mickiewicza Kluczbork z borykającym się z problemami AZSem Częstochowa – skazywani na pożarcie akademicy spod Jasnej Góry, wzmocnieni znanym z występów w Sulęcinie Mikołajem Szewczykiem po meczach w Kluczborku prowadzą 2:0 i są na autostradzie prowadzącej do utrzymania.

Tymczasem po spotkaniach w Krakowie – w rywalizacji bliskiej naszemu sercu jest remis 1:1. Oba mecze przyniosły sporo emocji i wiele zwrotów sytuacji. Mimo że w pierwszym to gospodarze wygrali 3:1 by w niedzielę ulec Olimpii 2:3, to jednak obie drużyny po weekendzie mogą czuć lekki niedosyt. W obu spotkaniach każda z drużyn miała swoje szanse i to detale decydowały o tym, że w całej rywalizacji nikt nie ma na swoim koncie dwóch wygranych.

Rywalizacja toczyła się w sobotę i niedzielę, dzięki temu w Krakowie w zauważalnej liczbie pojawili się kibice z Sulęcina, którzy gorąco wspierali lubuskich pierwszoligowców. Już w sobotę krakowianom udało się to, co nie udawało się w rundzie zasadniczej – po stojącym na wysokim poziomie meczu pokonali oni Olimpię 3:1. W pierwszym i drugim secie co prawda gospodarze budowali wysokie prowadzenie, jednak Olimpii udawało się je niwelować doprowadzając do nerwowych końcówek, w których lepsi okazywali się krakowianie – kolejno do 23 i 24. Także w trzeciej odsłonie wydawało się, że akademicy zmierzają po pewną wygraną, jednak tym razem przebudzenie Olimpii doprowadziło do końcówki w której to żółto-niebiescy okazali się lepsi – wygrywając do 24. Czwarta odsłona to jednak od początku skuteczniejsza gra AGH i to gospodarze po pierwszym starciu zainkasowali pierwsze zwycięstwo w serii do trzech wygranych.

W niedzielę Olimpia – wzmocniona kolejnymi posiłkami w sektorze kibiców gości – wyszarpała zwycięstwo dobrze grającym zawodnikom AGH. Jak przyznali kibice po meczu – były to najlepsze mecze obu drużyn w tym sezonie. Co prawda w pierwszym secie ponownie AGH zbudowała dużą przewagę (16:11), jednak Olimpia pokazała pazur i wyrównała stan (20:20), a w ostatnich akcjach zachowała większą skuteczność wygrywając do 23. W drugiej – bardzo wyrównanej partii – to podopieczni Andrzeja Kubackiego przeważyli w końcówce szalę na swoją korzyść – wygrywając do 23. Trzecia odsłona padła jednak ponownie łupem Olimpii która od połowy partii posiadała kilkupunktową bezpieczną przewagę.

Żółto-niebiescy stanęli przed szansą zakończenia tego spotkania w czterech setach, ponieważ prowadzili w kolejnym już 14:17, jednak w tym momencie akademicy zdobyli 6 punktów z rzędu co w tej partii podłamało żółto-niebieskich, którzy przegrali do 21.

O niedzielnym zwycięstwie Olimpii zadecydował tie-break, w którym przy zmianie stron prowadził zespół z Krakowa 8:7, a dwupunktową przewagę gospodarze utrzymywali do stanu 12:10, jednak Olimpia w samej końcówce doprowadziła do remisu po 14, a dwie skuteczne akcje na sam koniec spotkania dały upragnione zwycięstwo w Krakowie. MVP tego spotkania został Grzegorz Turek, który rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych, a ostatecznie skończył spotkanie z 21 punktami na koncie.

Teraz rywalizacja przenosi się do Sulęcina – mecze w sobotę i niedzielę o godzinie 17.00. Zapraszamy wszystkich do kibicowania sulęcińskim siatkarzom – to właśnie wsparcie kibiców dało małą przewagę po spotkaniach w Krakowie i jest tym elementem, który w rywalizacji z krakowskimi akademikami może zadecydować o końcowym wyniku.

Marek Dębowski

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin