Praca Steinpol
Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Sport Olimpia Sulęcin

Praca meble łóżka Sulęcin

Olimpia Sulęcin oraz MCKiS Jaworzno jako ostatnie zakończyły 24 kolejkę rozgrywek I ligi mężczyzn. Powodem była transmisja przeprowadzona przez Polsat Sport. W pięciosetowym pojedynku lepsi okazali się gospodarze wygrywając 3:2.

Już przy prezentacji wyjściowej szóstki trener Łukasz Chajec zaskoczył kibiców posyłając od pierwszych minut na parkiet młodego rozgrywającego Szymona Berezę, który już przy pierwszej okazji skorzystał w ataku ze środkowego Jakuba Lewandowskiego. Mocne zagrywki, a także szybkie dokładne rozegranie spowodowały, że już po chwili było 6:2 dla Olimpii. Gospodarze w świetle kamer grali koncertowo – aż do stanu 24:18, kiedy to nastąpił zryw w drużynie gości. Najpierw co prawda to Olimpijczycy popełnili błąd zagrywki, jednak następnie po zablokowaniu Patryka Zarębskiego w kolejnej akcji to goście skutecznie punktują. Przy stanie 24:22 trener Łukasz Chajec prosi o czas jednak po nim przewaga topnieje do jednego punktu po skutecznym ataku gości. Po kolejnym czasie wziętym przez trenera Chajca w polu zagrywki myli się Tomasz Pizuński i Olimpia szczęśliwie wygrywa pierwszą partię do 23.

Zastanawiająca końcówka pierwszego seta na całe szczęście nie przeniosła się do drugiej partii – tą ponownie lepiej rozpoczynają gospodarze wygrywając 3:0. Co prawda goście wracają poniekąd do gry – utrzymując odległość trzech punktów od dobrze grających gospodarzy. Jednak dobra gra Patryka Zarębskiego w drugiej części tego seta spowodowała, że Olimpia zbudowała sześciopunktową przewagę 19:13. Dzięki akcjom Mateusza Lindy oraz błędom jaworznian Olimpia wychodzi na siedmiopunktowe prowadzenie 22:15. W końcówce goście jeszcze zdobywają punkt bezpośrednio z zagrywki oraz blokując widowiskowo Macieja Kordysza. To pozawala im tylko zmniejszyć dystans do czterech punktów (23:19). Tym razem obyło się bez nerwowej końcówki, gdyż ostatecznie Olimpia wygrała drugiego seta do 20.

Niestety w trzecim i czwartym secie to drużyna gości się odrodziła, a presja wywierana przez jaworznian spowodowała, że w szeregi Olimpii wdarła się cała masa błędów. Trener Łukasz Chajec rotował składem – wpuszczając na boisko m. in. Wiktora Kłęka, Konrada Woronieckiego i Tomasza Stolca, jednak na niewiele się to zdało. Wiele strachu w czwartej partii kibicom napędził Maciej Kordysz, który lądując po ataku złapał się za kostkę. Na całe szczęście skończyło się jedynie na strachu, a już po jednej akcji w „kwadracie” przyjmujący Olimpii postanowił na własne ryzyko wrócić na boisko. Oba sety Jaworznianie wygrali odpowiednio do 15 i 17 i kibiców zgromadzonych w sulęcińskiej hali oraz przed telewizorami czekał tie-break.

W nim górą okazali się sulęcinianie, który z rozpoczęli od mocnego otwarcia 3:0 po piekielnych zagrywkach Szymona Berezy. Zmiana stron nastąpiła przy stanie 8:4 dla Olimpii i podziałała mobilizująco na gości – którzy doprowadzili do remisu po 8. W ostatniej akcji tej serii nie obyło się bez kontrowersji – upadający sędzia liniowy wskazał boisko przy ponad metrowym aucie, co rozsierdziło zawodników oraz trenera zespołu gości. Gdy w kolejnej akcji piłka musnęła wykonującego unik zawodnika z Jaworzna, po czym piłka wyszła na aut, a sędzia główna w pierwszej decyzji wskazała „pole” – nerwy puściły do końca. Ostatecznie zirytowany trener Jaworzna otrzymał żółtą kartkę i dla uspokojenia swojej drużyny poprosił o czas. Niewiele to jednak pomogło, Żółto-niebieska maszyna rozpędziła się już na dobre i po czasie dołożyła jeszcze dwa punkty z rzędu. (11:8), Jaworznianie zdobyli jeszcze jeden punkt, ale na więcej ich nie było już stać – do końca meczu punktowała tylko Olimpia wygrywając do 15:9

OLIMPIA SULĘCIN – MCKiS JAWORZNO 3:2 (25:23, 25:20, 15:25, 17:25, 15:9)
Składy wyjściowe:
OLIMPIA SULĘCIN: Kordysz, Zarębski, Lewnadowski, Hunek, Linda, Bereza, Dzierżyński (libero)
MCKIS JAWORZNO: Borończyk, Dębski, Pizuński, Żeliński, Pietras, Magnuszewski, Zieliński (libero)