Home Promowane

Połowa sierpnia oznacza powrót na piłkarskie boiska. Pierwsze w oficjalnych rozgrywkach zaprezentowały się Orkan Długoszyn oraz Znicz Trzemeszno – obie drużyny wystąpiły w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu Gorzowskiego i obie przegrały swoje spotkania. Osłabiony Orkan uległ Juwenii Boczów 1:4, natomiast Znicz przegrał w Murzynowie z Budowlanymi 6:3.

Trzeba przyznać, że B-klasowcy z Długoszyna, pomimo bardzo osłabionego składu przez 40 minut dobrze prezentowali się z wyżej notowanym przeciwnikiem. Do przerwy schodzili jednak z dwubramkową stratą. Gdy od 60 minuty boisko musiał opuścić kontuzjowany zawodnik, a jedyny zmiennik wszedł na murawę już w przerwie, pewnym stało się, że Orkan tego meczu nie wygra. Pomimo tego długoszynianie wypracowali sobie kilka sytuacji bramkowych, a jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył przepięknym strzałem z rzutu wolnego Piotr Didyk – piłka po odbiciu od słupka wpadła obok interweniującego Leszka Siembidy. Orkan, przed rozpoczęciem ligi rozegra jeszcze jeden sparing: w niedzielę o godzinie 16.00 przeciwnikiem będą juniorzy Stali Sulęcin przygotowujący się do rozgrywek Lubuskiej Ligi Juniorów Młodszych.

Orkan Długoszyn – Juwenia Boczów 1:4 (0:2)
Bramki: Didyk – Zieliński (karny), Zaporowski, Kozinoga, Adamcewicz

Orkan: Kędzierski- Prugar, Małecki (55’ – kontuzja), Rybarczyk, Szczepański- Didyk, Gocal (46’ Malec), Osowski, S. Jaruga-Kędzior, P. Jaruga
Juwenia: Siembida – Szpakowski(65′ Zych), Zieliński, Bryszewski, Bączyk – Mól, Podgorski (75′ Ćwiek ), Paszkiewicz, Zaporowski ( 55′ Blacharski), Nowacki- Kozinoga ( 82′ Adamcewicz).

Stal Sulęcin grę w Pucharze Polski rozpocznie od II rundy. 7 września wybierze się do pogromcy Znicza Trzemeszno – zespołu Budowlanych Murzynowo. Wcześniej Stalowcy – już w ten weekend zainaugurują zmagania w Klasie Okręgowej, a ich pierwszym przeciwnikiem będą Zjednoczeni Przytoczna. Wśród stalowców zobaczymy kilka nowych twarzy. Pierwsza zmiana nastąpiła na stanowisku kierownika drużyny – tymczasowo, na okres rundy jesiennej będzie nim były zawodnik Stali – Maciej Wysoczański. W szeregi Stalowców, z Juwenii Boczów oficjalnie powrócili także Jakub Leszczyłowski oraz Rafał Kotwica. Nową twarzą w zespole będzie natomiast bramkarz – między słupkami stanie wypożyczony na rok Robert Kukuska, który cały poprzedni sezon spędził w barwach Orła Międzyrzecz.