Home Aktualności z Sulęcina

Stal Sulęcin przegrała 4:2 z Polonią Słubice w meczu 22. kolejki IV ligi. Pomimo przegranej sulęcinianie mogą być zadowoleni ze swojej postawy. Polonia to mocna ekipa i lider tabeli. W tym sezonie stracili zaledwie 25 bramek, co jest drugim najniższym wynikiem w lidze. Dlatego 2 zdobyte gole z pewnością cieszą, choć cieszyłyby bardziej, gdyby Stali udało się urwać chociaż punkt.

Mecz rozpoczął się dobrze dla gospodarzy, którzy po trafieniu Rafała Gronostaja objęli prowadzenie już w 11. minucie. Stal odpowiedziała szybko: po golu Rafała Kotwicy w 17 minucie było już 1:1. Jednak goście nie cieszyli się długo z remisu, ponieważ 3 minuty później Oliwier Begier ponownie dał Polonii prowadzenie. Jeszcze przed przerwą Maciej Ossowski podwyższył na 3:1. W drugiej odsłonie meczu czwartego gola dołożył Jakub Świder, a wynik spotkania ustalił Rafał Kotwica, zdobywając drugą bramkę dla Stali.

Stal Sulęcin z dorobkiem 17 punktów zajmuje aktualnie 16 miejsce w tabeli. Oczko wyżej jest Meprozet Stare Kurowo z 24 punktami na koncie. Przypomnijmy, że zespoły z miejsc 16-18 spadną z IV ligi. Jednak do końca sezonu zostało jeszcze 12 kolejek, więc wszystko może się wydarzyć.

Kolejnym przeciwnikiem Stali będzie Pogoń Świebodzin, która w ostatnim meczu pokonała Koronę Kożuchów 3:2. Pogoń z dorobkiem 28 punktów jest na 12 miejscu w lidze. W dolnej połowie tabeli jest tłoczno: między 15. Meprozetem a 11. Odrą Nietków jest zaledwie 5 punktów różnicy. Każde spotkanie jest więc niezwykle ważne, więc zawodnicy z pewnością dadzą z siebie wszystko. A to oznacza, że kibiców czekają wspaniałe sportowe emocje.

Kto wyjdzie zwycięsko z tej batalii? Przekonamy się niedługo. Mecz Pogoń Świebodzin – Stal Sulęcin już 13 kwietnia o 16:00.