Praca meble łóżka Sulęcin
Praca meble łóżka Sulęcin
Praca meble łóżka Sulęcin
Praca meble łóżka Sulęcin
Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Promowane

Praca meble łóżka Sulęcin
Praca meble łóżka Sulęcin
Praca meble łóżka Sulęcin
Praca meble łóżka Sulęcin

Co roku, 14 marca w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza obchodzone jest w huczny sposób ŚWIĘTO SZKOŁY. Tradycja ta podtrzymywana jest od lat i ma swoje kluczowe, główne elementy, które wśród uczniów cieszą się sporą popularnością.

Pierwszym punktem wczorajszych obchodów był Turniej Mickiewiczowski, który miał miejsce w szkolnej auli. Udział w nim brały klasy I i II LO: Ia, Ib, II a oraz klasa II b. Przygotowania do turnieju trwają tygodniami. Każdą klasę reprezentowała 3-osobowa drużyna, która odpowiadała na pytania związane z życiem i twórczością A. Mickiewicza. Poziom trudności zadawanych pytań był przeróżny – pojawiły się pytania ogólne, sztampowe, ale też wymagana była znajomość dokładnej biografii polskiego wieszcza, co nie było wcale łatwym zadaniem. Wszyscy uczestnicy wykazali się jednak dużą znajomością działalności literackiej i patriotycznej wieszcza.

Kosta brukowa Sulęcin
Kosta brukowa Sulęcin
Kosta brukowa Sulęcin
Kosta brukowa Sulęcin

Każda klasa, biorąca udział we wspomnianym turnieju, przygotowała również scenki teatralne, które nawiązywały do twórczości Mickiewicza. Niektóre klasy dokonały własnej, oryginalnej interpretacji tekstów, inni starali się jak najwierniej oddać ducha romantycznego, zawartego w tekstach wieszcza. Było więc zabawnie, ale i poważnie. Reprezentanci klas przed publicznością recytację lub śpiew wybranego tekstu autorstwa Mickiewicza – tu również był patos i patriotyzm, ale także wiele zabawy, kiedy np. tekst „Pana Tadeusza” rapowali uczniowie klas I.

Duży aplauz widowni wzbudziły reklamy, które nagrały klasy biorące udział w turnieju. Miały one być nawiązaniem do życia i twórczości wieszcza. Pomysłowość, kreacjonizm, nowe, oryginalne spojrzenie na dzieła polskiego poety wywołały burze braw zebranych.

W ramach turnieju klasy przygotowywały również prace plastyczne związane z patronem szkoły. Każda z nich była piękna i wyjątkowa!

Wszystkim konkurencjom wnikliwie przyglądała się komisja. Przewodnicząca: pani Katarzyna Cyranowska, pani Anna Bednarz, przedstawiciele klas maturalnych oraz uczennice z klas III c – Weronika Zwierzchowska i III B Małgorzata Pawlus.

Wyniki: I miejsce klasa II A – wychowawca p. Dorota Schmidt, nauczyciel j. polskiego p. Iwona Grzegorek.
Osobowość artystyczna turnieju – Sara Fahim – klasa II B – wychowawca p. Danuta Baranowska.
Najlepszy aktor turnieju – Łukasz Kobylnik z klasy II A. Zdeklasował innych aktorów!

Po opisanym Turnieju Mickiewiczowskim odbył się turniej sportowy. Uczniowie grali w siatkówkę na hali I LO – turniej cieszył się sporym zainteresowaniem młodzieży. Czynny udział brały w nim drużyny reprezentacyjne zaproszonych gimnazjów z: Sulęcina, Torzymia, Lubniewic, Krzeszyc, Ośna Lubuskiego. Grały także drużyny reprezentujące I LO w Sulęcinie.

Wyniki:
Dziewczęta:
I miejsce – Gimnazjum Sulęcin,
II miejsce – Gimnazjum Lubniewice
III miejsce – LO Sulęcin
IV miejsce – Gimnazjum Krzeszyce
Chłopcy:
I miejsce: LO Sulęcin
II miejsce: Gimnazjum Sulęcin
III miejsce: Gimnazjum Krzeszyce
IV miejsce: Gimnazjum Torzym

W gabinetach szkolnych uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali tematyczne pokazy. Można było wykonać doświadczenia chemiczne, fizyczne, rozwiązać zagadki matematyczne, obejrzeć spektakl teatralny, poznać historię szkoły i jej współczesne oblicze z prezentacji multimedialnych, a także wziąć udział w pokazie pierwszej pomocy medycznej i scenkach przygotowanych w gabinetach języków obcych.
Całość uprzyjemniały zdrowe przekąski i napoje promujące zdrowe żywienie. Dużą popularnością cieszyło się specyficzne „drugie śniadanie przy grillu”.
Wszyscy doskonale się bawili, a także w pełni poznali I LO w Sulęcinie, jego uczniów i grono pedagogiczne.
Wielu gości stwierdziło, że to jest szkoła, w której chcą kontynuować naukę w przyszłości. Ważne było to, że „przewodnikami” po szkolnych korytarzach i salach lekcyjnych byli uczniowie klasy III C i III B. Któż powie najwięcej o szkole, jeśli nie jej uczniowie.

 

Katarzyna Nowak
fot. Iwona Grzegorek

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
EWE gaz ogrzewanie
EWE gaz ogrzewanie
EWE gaz ogrzewanie
EWE gaz ogrzewanie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin

Opcje ustawień prywatności

Google Analytics

Korzystamy z usługi Google Analytics i Google AdSense, usługa Google Analytics służy do tworzenia statystyki stron internetowych świadczonej przez Google, dzięki której pliki cookie zostają zamieszczone na Państwa urządzeniu. Informacja wytworzona przez plik cookie, dotycząca korzystania przez Państwa z Serwisu będzie przekazana i przechowywana przez Google. Google będzie wykorzystywał te informacje w celu oceny korzystania przez Państwa z Serwisu, zestawiania raportów z działalności prowadzonej na witrynie dla operatorów witryny oraz świadczenia innych usług dotyczących działalności na witrynie i korzystania z internetu.

_utma, _utmb, _utmc, _utmt, _utmz, _ga

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?