Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Kultura

Sulęciński Ośrodek Kultury oraz klub „u Bulka” zapraszają serdecznie na koncert formacji BETHEL!

BETHEL
Klub u Bulka / SOK
ul. Moniuszki 1, 69-200 Sulęcin
Data: 25.03.2017 Godz. 20:00
Bilety: 20 zł / 25 zł

Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin

Do nabycia:
– Sekretariat SOK Sulęcin (wkrótce)
– Biblioteka Publiczna (wkrótce)
– http://ubulkaklub.8merch.com/bilet_wstepu_bethel-id11697
– rezerwacje SMS: +48 608 297 629 (dostępne – hasło: BETHEL / Imię i Nazwisko / ilość biletów.)

Bethel – polski zespół wykonujący muzykę reggae z elementami dub oraz ska. W swojej 8-letniej historii zagrał ponad 400 koncertów, występując na jednej scenie m.in. z Gentlemanem, Stephenem Marleyem, Mesajahem i Kamilem Bednarkiem.

Zespół powstał w grudniu 2006 roku we Wrocławiu. Założony przez Grzegorza Wlaźlaka, początkowo nosił nazwę Sacrum, a w jego skład wchodziły 3 osoby. Z biegiem czasu zmieniała się liczebność członków zespołu, który w rekordowym okresie tworzyło 11 młodych osób. Wraz z rozwojem wydarzeń, zespół zdecydował się obrać nową nazwę – Bethel – zaczerpniętą przez wykonawców z Biblii.

Kolejne lata działalności zespołu, oprócz wielu koncertów, przynosiły także pierwsze sukcesy. W 2007 roku zespół zajął III miejsce na „Rock Style Festiwal”. Rok później, w drugiej edycji tego festiwalu, zdobył II miejsce. W 2009 roku Bethel uzyskał wyróżnienie na VII edycji festiwalu „Around The Rock”.

Rok 2010 okazał się przełomowy w karierze zespołu, który nie tylko zagrał 80 koncertów w ramach trasy „Positive Bethel Tour 2010”, ale także zdobył wiele prestiżowych wyróżnień. W maju Bethel otrzymał nagrodę publiczności podczas GranPrix Festiwalu Fama we Wrocławiu. W lipcu wygrał festiwal Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim. Miesiąc później uzyskał tytuł Honorowego Laureata podczas finału Festiwalu Fama w Świnoujściu. Zespół wyróżniono tam za wysoki poziom wykonawczy. Zwieńczeniem roku była premiera debiutanckiego albumu zespołu pt. Muzyka Serc, którego pierwszy singiel Zabrali mi skrzydła promowano m.in. w programie Kuby Wojewódzkiego.

W sierpniu 2011 roku Bethel zagrał na małej scenie Przystanku Woodstock. Występ ten został dobrze przyjęty przez publikę, która rok później, głosując w ramach plebiscytu „Złoty Bączek”, umożliwiła zespołowi występ na dużej scenie dla kilkuset tysięcy osób. Do zespołu dołączył Damian Kluźniak grający na instrumentach klawiszowych.

Przełom lat 2012/2013 przyniósł zmiany personalne. Z zespołu odszedł gitarzysta Filip Sekieta oraz perkusjonalista Marcin Drab[6]. Do współpracy zaproszono Szymona Chudego. Po kilkudziesięciu wspólnych koncertach zespół zadecydował o gotowości do nagrania kolejnego albumu, który w listopadzie 2013 zarejestrowano w gdańskim studio Custom34. Gościnnie na płycie pojawił się zespół Enej oraz Luxtorpeda. Wydawnictwo Dobrze, że jesteś ukazało się nakładem Lou & Rocked Boys, a swoją premierę miało podczas 8 urodzin zespołu – 27 lutego 2014 roku. Płytę promowały single We Wanna Fight oraz Rzeki. Pierwszy z nich został wykonany przez zespół przy kolejnej wizycie w programie Kuby Wojewódzkiego, na antenie TVN.

W lipcu 2014 roku odbył się pierwszy oficjalny zlot fanów Bethel. Kilkadziesiąt osób z całej Polski odwiedziło Wrocław, spędzając z zespołem dwa dni.

W roku 2015 zespół dużo koncertuje, m. in. występuje po raz trzeci na Przystanku Woodstock. Nadchodzą również zmiany personalne. Z zespołu odchodzą Szymon Chudy i Damian Kluźniak w miejsce którego pojawia się nowy klawiszowiec – Eryk Nowak.

Nadesłał SOK

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Autor

Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.

Reklama Sulęcin