Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Waszym zdaniem

Poznaliśmy już pierwsze kroki przy pisaniu Curriculum Vitae, które pozwoli potencjalnemu pracodawcy bardziej zainteresować się naszą osobą. W tej części przedstawię Państwu punkty, które należy zawrzeć w dokumencie.

Po pierwsze, pamiętajmy o nagłówku. Na szczycie pierwszej strony napiszmy, że dokument który przedkładamy to „Curriculum Vitae”. Pod nagłówkiem koniecznie umieśćmy nazwę stanowiska pracy, na które kandydujemy i numer referencyjny podany w ogłoszeniu pracodawcy np.: „Dotyczy: rekrutacja na stanowisko reportera (nr ref. 001/2016)”. Uwaga – nigdy nie zapomnijmy o zmianie tej treści, kiedy zgłaszamy swoją kandydaturę innym pracodawcom (aktualne oferty pracy w Sulęcinie i okolicach można znaleźć tutaj: http://www.pracuj.pl/praca/Sulęcin;wp). Jeżeli wysyłamy dokumenty drogą elektroniczną, tę samą treść wpiszmy w tytule maila, to ułatwi pracę kadrowcom i będziemy mieć pewność, że nasz mail nie zniknie pośród poczty innego typu.

Różne są teorie dotyczące zamieszczania w CV swojego zdjęcia. Przeważa jednak opinia, że dobrze wykonane zdjęcie w schludnym ubiorze może zachęcić pracodawcę do zatrudnienia właśnie nas. Zdjęcie może się znaleźć w prawej górnej części dokumentu, po lewej natomiast zamieszczamy swoje podstawowe dane osobowe i kontaktowe, bez nazywania ich w ten sposób. Zacznijmy od swojego imienia i nazwiska, poniżej wpiszmy datę urodzenia, adres zamieszkania, numer telefonu i adres mailowy. Najważniejszy jest kontakt telefoniczny, w ten sposób pracodawca najszybciej może się z nami skontaktować. Jeżeli nie posiadamy adresu mailowego zawierającego nasze nazwisko, do celów zatrudnienia warto takowy założyć. Będziemy wyglądać bardziej profesjonalnie, niż używając internetowych nicków czy ksywek.

Niżej przechodzimy do właściwego życiorysu. Każdą część oddzielamy nagłówkiem, najlepiej pogrubiając go. Kolejno będą to części: Wykształcenie, Doświadczenie zawodowe, Szkolenia i kursy, Dodatkowe umiejętności i Zainteresowania. Co powinniśmy zawrzeć w każdej kolejnej części? Omówię to w kolejnym artykule.

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS