Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Waszym zdaniem

Zawód programisty jest jedną z najbardziej prestiżowych i najbardziej opłacalnych profesji. Każdy, kto potrafi programować, szybko znajduje pracę i może liczyć na wysokie wynagrodzenia. Ile czasu trwa nauka programowania? Jak długo trzeba się uczyć, by zdobyć podstawowe kompetencje, umożliwiające samodzielną obsługę projektów programistycznych w IT? Poznaj odpowiedzi.

Ile lat trwa nauka programowania na studiach?
Najbardziej klasyczną ścieżką kariery programistów jest przejście przez kolejne etapy edukacji, w tym: przez studia informatyczne pierwszego i drugiego stopnia. Bez względu na to, czy wybierasz studia stacjonarne, czy wariant niestacjonarny, musisz nastawić się na to, że czeka Cię od 3 do 5 lat intensywnej nauki. Możesz też rozpocząć edukację programistyczną już w szkole średniej, w 4-letnim technikum informatycznym.
Standardowo wszystkie wyższe uczelnie w Polsce oferują studia inżynierskie 3- lub 3,5-letnie pierwszego stopnia oraz studia magisterskie drugiego stopnia (magisterskie) 2-letnie. Studia jednolite trwają zwykle 5 lat, czyli 10 semestrów. Po uzyskaniu dyplomu uczelni wyższej niektórzy absolwenci postanawiają kontynuować naukę i doktoryzują się w ciągu kolejnych 4 lat. Doktorat wybierają jednak najczęściej ci, którzy wiążą swoją zawodową przyszłość z pracą na uczelni i chcą skupić się na badaniach naukowych.

Samodzielna nauka programowania: ile trwa?
Chcesz się przebranżowić? A może jesteś u progu kariery zawodowej i planujesz samodzielnie zdobyć wiedzę z zakresu programowania? Możesz we własnym zakresie poszerzać swoje kompetencje i umiejętności programistyczne. Zwróć uwagę na to, że na rynku pracy jest wielu programistów-samouków, którzy osiągnęli zawodowy sukces, nie mając dyplomu wyższej uczelni technicznej. Ile trwa samodzielna nauka programowania? Odpowiedź brzmi: to zależy.
Wejdź na protocol i przejrzyj oferty pracy dla programistów!
Jeśli masz wrodzony talent i zdolności analityczne, a przy tym także dużo wolnego czasu i szybko się uczysz, jesteś w stanie opanować podstawy wiedzy programistycznej w ciągu 6-12 miesięcy. Musisz jednak pamiętać o tym, że rok to zdecydowanie zbyt krótki czas na przyswojenie wielu nowych zagadnień, a więc Twoja wiedza będzie podstawowa. Programiści-samoucy latami zdobywają wiedzę i doświadczenie, uczestnicząc m.in. w praktykach IT, warsztatach i tematycznych kursach.

Nauka programowania na kursach, warsztatach i webinarach
Obecnie w Polsce i na świecie na szeroką skalę organizowane są szkolenia i kursy dla osób, zainteresowanych nauką programowania. Są to kursy półroczne, roczne i 2-letnie, które możesz wybrać dowolnie, biorąc pod uwagę swój poziom wiedzy. Na rynku usług szkoleniowych funkcjonują również placówki, oferujące kursy tygodniowe lub 3-4-dniowe bootcampy. Są to najczęściej szkolenia, adresowane do programistów, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę lub poznać od podstaw nowy język programowania.
Sprawdź aktualne oferty pracy dla programistów i znajdź coś dla siebie!
Świetnym sposobem, by poszerzyć wiedzę programistyczną w wybranym temacie, może być również udział w webinarach. Spotkania online, prowadzone przez doświadczonych programistów, trwają 1-2 godziny lub stanowią cykl spotkań, na które poświęcasz od kilku do kilkunastu godzin.

Podsumowanie
Każdy może opanować umiejętność programowania bez względu na wiek czy doświadczenie zawodowe. Jest to jednak nauka czasochłonna, na którą musisz przeznaczyć minimum pół roku. Jeśli jesteś u progu kariery w IT, możesz skorzystać z oferty studiów 3- lub 5-letnich informatycznych i pogłębiać wiedzę na dodatkowych kursach kilkugodzinnych i kilkudniowych.
Przeczytaj także: https://blog.theprotocol.it/artykul/tunelowanie-ssh-prosty-poradnik

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS