Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Waszym zdaniem

Pracujesz w systemie home-office? Każdego dnia korzystasz z social mediów, odbierasz dziesiątki e-maili i załączników? Musisz wiedzieć, że w każdej chwili możesz paść ofiarą cyberataku. Sprawdź, jak należy zadbać o bezpieczeństwo danych służbowych i uchronić je przed wyłudzeniami osób trzecich! Oto kilka przydatnych wskazówek.

Dlaczego firmy padają ofiarami cyberataków?
Wielu pracowników i właścicieli firm nie przywiązuje należytej wagi do kwestii, związanych z bezpieczeństwem danych. Tymczasem ataki phishingowe czy ransomware wcale nie są rzadkością! Jak dochodzi do utraty danych lub uszkodzenia firmowego sprzętu? Jest to najczęściej wynik niewystarczającej wiedzy na temat metod działania wirtualnych przestępców. Dlaczego firmy wciąż padają ofiarami hakerów? Przyczyn jest wiele.

Najczęściej do instalacji złośliwego oprogramowania dochodzi w momencie otwierania fałszywych, zainfekowanych wiadomości, linków i załączników. Odbiorcy nie weryfikują dokładnie adresu nadawcy i nie zachowują czujności. W firmach nie ma też stosownych procedur bezpieczeństwa, zapobiegających utracie danych. Mowa m.in. o takich procedurach jak: automatyczna, cykliczna zmiana haseł do kont, CRM-ów oraz skrzynek mailowych. Często też firmy z racji próby szukania oszczędności firmy nie inwestują w zabezpieczenia antywirusowe i w ograniczonym stopniu korzystają z usług informatyków oraz specjalistów do spraw bezpieczeństwa IT.

Bezpieczeństwo danych firmy w pracy zdalnej – podstawowe zasady
Jeśli pracujesz zdalnie w domu, musisz wiedzieć, jak chronić firmowe dane przed potencjalnymi wyłudzeniami. Upewnij się, że masz na urządzeniu skomplikowane i stale aktualizowane hasła. Korzystaj z narzędzi w postaci menadżerów haseł, by móc bezpiecznie tworzyć i gromadzić różne hasła dostępowe. W codziennej pracy stawiaj wyłącznie na programy, systemy i aplikacje, zalecanych przez Twojego pracodawcę.

Praca IT Kraków: znajdź wymarzony etat w IT!

Kolejną, bardzo ważną zasadą cyberbezpieczeństwa, o której powinien pamiętać zarówno pracownik, jak i pracodawca, jest backup, czyli kopia zapasowa danych. Wszystkie istotne dane, materiały i pliki powinny być automatycznie zapisywane na zewnętrznym dysku, najlepiej w chmurze. W momencie uszkodzenia komputera lub instalacji szkodliwego programu nie tracisz dostępu do danych, możesz kontynuować pracę na innym urządzeniu.

Bezpieczne korzystanie z sieci na home-office
Bardzo ważną kwestią, o którą powinien zadbać każdy pracownik zdalny i pracodawca, jest bezpieczeństwo sieci przewodowych i bezprzewodowych. Jednym z głównych powodów utraty danych jest korzystanie z sieci niezabezpieczonych. Są to takie sieci bez szyfrowania VPN, zapewniającego prywatność pracy online.
Odkryj najnowsze oferty pracy w Krakowie dla specjalistów IT
VPN jest niezastąpiony w różnych sytuacjach, na przykład wówczas, gdy musisz wykonywać pracę zdalną w pociągach lub kawiarniach. Brak takiej ochrony sieciowej sprawia, że osoby postronne mogą uzyskać dostęp do wrażliwych, firmowych danych.

Podsumowanie
Praca zdalna w trybie home-office jest niewątpliwie bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem w dwudziestym pierwszym wieku. Pamiętaj jednak o tym, że wykonywanie zadań online wymaga stosownego zaplecza technicznego w postaci programów antywirusowych i managerów haseł. Korzystaj wyłącznie z urządzeń i programów, zalecanych przez Twojego zleceniodawcę. W wirtualnej rzeczywistości stosuj zasadę ograniczonego zaufania i dokładnie sprawdzaj nadawców e-wiadomości oraz załączników.
Przeczytaj także: https://blog.theprotocol.it/artykul/theblog-poczatek

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS