Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Promowane

W dniach 7-9 kwietnia 2016 r. autorzy najlepszych referatów z Wojewódzkich Konkursów spotkali się na Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomiczno-Astronautycznym im. Profesora Roberta
Głębockiego w Grudziądzu.

Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne jest imprezą organizowaną od 1974r przez Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Zespole Szkół Technicznych w Grudziądzu, wspólnie z Olsztyńskim Planetarium. Organizatorami wojewódzkich konkursów są Kuratoria Oświaty. Merytoryczną opiekę nad Seminariami sprawują Polskie Towarzystwo Astronomiczne, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii i Polskie Towarzystwo Astronautyczne. W jury OMSA zasiadają znani, zawodowi astronomowie, którzy przede wszystkim oceniają referaty, sposób wygłoszenia i wiedzę uczestników, ale są również głosem doradczym wspierającym w sprawach organizacyjnych i merytorycznych, mający wpływ na przebieg i ostateczny kształt seminariów. Przewodniczący jury był
prof. Henryk Brancewicz, z którym zdjęcie naszej „ekipy” publikujemy poniżej.

W tegorocznym Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomiczne nasze uczennice pod opieką nauczyciela fizyki- Jerzego Baranowskiego: Alicja Ciechocka z klasy IIC oraz Klaudia Koczara z klasy IB, z referatem pt. „Pomiar zanieczyszczenia światłem nocnego nieba w pobliżu miasta Sulęcin” zajęły wysokie IV miejsce. Otrzymały w nagrodę teleskop, roczną prenumeratę czasopisma “Urania – Postępy Astronomii” oraz materiały promocyjne.

Naszym reprezentantkom dzielnie towarzyszyły i wspierały w stresujących chwilach Celina Ciecierska z klasy IB oraz Izabela Sokołowska z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ośnie Lubuskim. Obie uczennice zostały wyróżnione w konkursie wojewódzkim, a nagrodą był wyjazd do Grudziądza i możliwość wysłuchania najlepszych referatów. Oczywiście największą nagrodą dla wszystkich uczniów i ich opiekunów było spotkanie ze sławami polskiej współczesnej astronomii.

W czasie krótkiego pobytu znaleźliśmy czas nie tylko na pogłębianie wiedzy astronomicznej, ale również zwiedzanie zabytków Grudziądza i nawiązanie rówieśniczych znajomości. Nasze uczestniczki, zachwycone panującą w czasie seminarium atmosferą już teraz zastanawiają się nad tematyką przyszłorocznych prac naukowych, tak aby móc znowu spotkać się na OMSA w Grudziądzu.

Cieszymy się i gratulujemy sukcesów.

Nadesłał
Opiekun kółka astronomicznego mgr inż. Jerzy Baranowski

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS