Home Sport Stal Sulęcin

Ilanka Rzepin – Stal Sulęcin 2:0 (1:0)

Jedno spotkanie, dwa różne cele, morze emocji. Wspólny mianownik stanowił 1 punkt, który Ilanka potrzebowała do awansu, zaś Stal do przetrwania w IV lidze. Pierwszej połowie spotkania towarzyszyła niemalże równa gra, choć przy dającej się odczuć lekkiej przewadze Stali. Najlepszym tego przykładem, było aż 5 rzutów rożnych wykonywanych w krótkim od siebie odstępie czasowym. Nie zostało to jednak przypieczętowane zdobyciem bramki. Gola na koniec pierwszej połowy strzelili za to gospodarze. Tracenie tego typu bramek, już od pewnego czasu zaczęło stanowić swoistą tradycję sulęcinian.

Druga połowa spotkania była podobna. „Stalowcy” pomimo usilnego dążenia do wyrównania stracili kolejną bramkę. Zwycięstwo Ilance zapewniły gole Andrzeja Pawłowskiego i Bartosza Kasika.

Gospodarze zapewnili sobie tym samym awans do III ligi, co nie obyło się bez wystrzału korków szampana. Kolejną potyczką Stali będzie mecz ligowy, który rozegra się 12 czerwca (w piątek) o godzinie 18:30. Tym razem sulęciński zespół zagra na własnym stadionie przeciwko Arce Nowa Sól. W tym spotkaniu niezbędnym będzie zdobycie choć jednego punktu. Z naszej strony pragniemy serdecznie zaprosić na to wydarzenie wszystkich wiernych kibiców. Liczymy na was!