Praca Steinpol
Praca Steinpol
Praca Steinpol
Praca Steinpol
Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Aktualności z Sulęcina

Praca meble łóżka Sulęcin

Dlaczego selektywna zbiórka odpadów jest ważna – bo bez niej wszystkie odpady trafią do jednego kosza i 95 % z nich ostatecznie zostanie złożone na składowisku. Selektywna zbiórka odpadów minimalizuje ilość składowanych śmieci i pozwala pozyskać cenny surowiec do produkcji nowych opakowań. Recykling pozwala na zaoszczędzenie energii i naturalnych zasobów. Często przy remontach, porządkach wiosennych znajdują się w naszych gospodarstwach odpady problemowe np. puszki po farbach, kilka baterii, jakieś przeterminowane leki, gruz po remoncie, kilka płytek ceramicznych i worki ze starymi ubraniami. Jak bezpiecznie pozbyć się tych odpadów ? Oddając je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Celowy Związek Gmin CZG-12 po raz trzeci kieruje do mieszkańców gmin Sulęcin, Ośno Lubuskie, Łagów Lubuski i Lubniewice akcję pod nazwą ZAMIEŃ ODPADKI NA KWIATKI .
Każdy mieszkaniec gminy Sulęcin, Ośno Lubuskie, Łagów i Lubniewice przywożąc odpady w dniach 01. marca – 26. kwietnia br. do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Długoszynie otrzyma Kartę/Ulotkę upoważniającą do odbioru sadzonki kwiatka. Ulotka będzie wydawana przez wagowego za każdy przyjazd do PSZOK, bez względu na oddaną ilość odpadów i ich rodzaj. Kwiatki będą wydawane na podstawie okazanej Karty podczas Pikniku Ekologicznego w Parku Miejskim w Sulęcinie w dniu 27 kwietnia br. (sobota) w godz. 12.00 – 16.00.

Jakie odpady można przywieźć do PSZOK:
– posegregowane opakowania z plastiku, papieru i szkła
– stare meble
– tekstylia, np. stare ubrania
– przeterminowane lekarstwa,
– zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny
– odpady ulegające biodegradacji (liście, gałęzie, odpadki kuchenne)
i wiele więcej!

Sprawdź dokładną listę odpadów przyjmowanych do PSZOK w Długoszynie – wejdź na stronę www.czg12.pl zakładka ODPADY/PSZOK.

UWAGA! Mieszkańców z gminy Ośno Lubuskie obowiązują limity w dostarczaniu odpadów:
1) Ilość nieodpłatnie przyjmowanych odpadów budowlanych i rozbiórkowych takich jak odpady ceramiczne i elementy wyposażenia: sanitarne, armatura itp.; drewno – parkiety, boazerie itp.; szkło: szyby okienne, lustra, luksfery itp.; tworzywa sztuczne: płytki PCV, instalacje PCV, panele ścienne itp. od właścicieli nieruchomości jest limitowana  i wynosi 250 kg/gospodarstwo domowe lub nieruchomość niezamieszkałą/ rok.
2) Ilość nieodpłatnie przyjmowanych odpadów budowlanych i rozbiórkowych takich jak odpady betonu i gruzu betonowego, odpady gruzu ceglanego od właścicieli nieruchomości jest limitowana i wynosi 1000 kg/gospodarstwo domowe lub nieruchomość niezamieszkałą/ rok.
Szczegółowe informacje na temat akcji i realizowanych imprez będą umieszczone na stronie internetowej Celowego Związku Gmin CZG-12 i portalach społecznościowych.

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin