Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

Dlaczego selektywna zbiórka odpadów jest ważna – bo bez niej wszystkie odpady trafią do jednego kosza i 95 % z nich ostatecznie zostanie złożone na składowisku. Selektywna zbiórka odpadów minimalizuje ilość składowanych śmieci i pozwala pozyskać cenny surowiec do produkcji nowych opakowań. Recykling pozwala na zaoszczędzenie energii i naturalnych zasobów. Często przy remontach, porządkach wiosennych znajdują się w naszych gospodarstwach odpady problemowe np. puszki po farbach, kilka baterii, jakieś przeterminowane leki, gruz po remoncie, kilka płytek ceramicznych i worki ze starymi ubraniami. Jak bezpiecznie pozbyć się tych odpadów ? Oddając je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Celowy Związek Gmin CZG-12 po raz trzeci kieruje do mieszkańców gmin Sulęcin, Ośno Lubuskie, Łagów Lubuski i Lubniewice akcję pod nazwą ZAMIEŃ ODPADKI NA KWIATKI .
Każdy mieszkaniec gminy Sulęcin, Ośno Lubuskie, Łagów i Lubniewice przywożąc odpady w dniach 01. marca – 26. kwietnia br. do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Długoszynie otrzyma Kartę/Ulotkę upoważniającą do odbioru sadzonki kwiatka. Ulotka będzie wydawana przez wagowego za każdy przyjazd do PSZOK, bez względu na oddaną ilość odpadów i ich rodzaj. Kwiatki będą wydawane na podstawie okazanej Karty podczas Pikniku Ekologicznego w Parku Miejskim w Sulęcinie w dniu 27 kwietnia br. (sobota) w godz. 12.00 – 16.00.

Jakie odpady można przywieźć do PSZOK:
– posegregowane opakowania z plastiku, papieru i szkła
– stare meble
– tekstylia, np. stare ubrania
– przeterminowane lekarstwa,
– zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny
– odpady ulegające biodegradacji (liście, gałęzie, odpadki kuchenne)
i wiele więcej!

Sprawdź dokładną listę odpadów przyjmowanych do PSZOK w Długoszynie – wejdź na stronę www.czg12.pl zakładka ODPADY/PSZOK.

UWAGA! Mieszkańców z gminy Ośno Lubuskie obowiązują limity w dostarczaniu odpadów:
1) Ilość nieodpłatnie przyjmowanych odpadów budowlanych i rozbiórkowych takich jak odpady ceramiczne i elementy wyposażenia: sanitarne, armatura itp.; drewno – parkiety, boazerie itp.; szkło: szyby okienne, lustra, luksfery itp.; tworzywa sztuczne: płytki PCV, instalacje PCV, panele ścienne itp. od właścicieli nieruchomości jest limitowana  i wynosi 250 kg/gospodarstwo domowe lub nieruchomość niezamieszkałą/ rok.
2) Ilość nieodpłatnie przyjmowanych odpadów budowlanych i rozbiórkowych takich jak odpady betonu i gruzu betonowego, odpady gruzu ceglanego od właścicieli nieruchomości jest limitowana i wynosi 1000 kg/gospodarstwo domowe lub nieruchomość niezamieszkałą/ rok.
Szczegółowe informacje na temat akcji i realizowanych imprez będą umieszczone na stronie internetowej Celowego Związku Gmin CZG-12 i portalach społecznościowych.

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS