Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

Biblioteka Publiczna w Sulęcinie udostępniła program wydarzeń w związku z XXI Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek odbywającym się w dniach 8-15 maja 2024 roku. W ramach wydarzenia na sulęcińskich wielbicieli książek czeka wiele atrakcji, inspirujących spotkań i rozmów.

W planie są:

9 maja

17:00 Spotkanie autorskie ze Sławkiem Gortychem

Sławomir Gortych to autor bestsellerowych kryminałów. Napisał m.in. ciepło przyjęte przez czytelników „Schronisko, które przestało istnieć”, czyli I tom Karkonoskiej serii kryminalnej. Powieść zdobyła prestiżowy tytuł Książki Roku 2022 w kategorii Debiut w plebiscycie organizowanym przez serwis Lubimyczytac. Sławek prowadzi także blog „Zagubiony w Karkonoszach”.

Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Publicznej. Wstęp wolny.

10 maja

10:00 Mistrz pięknego czytania – konkurs czytelniczy dla uczniów klas III szkół podstawowych

Konkurs odbędzie się w Bibliotece Publicznej.

13 maja

17:00 Karawana Opowieści – Baśnie meksykańskie

Spotkanie z opowieściami dla dzieci, opowiada Szymon Góralczyk. Najmłodsi posłuchają m.in. o tym, jak powstał świat oraz jak Tuchulucu polował na słońce, ale nie tylko! Opowieści będzie towarzyszyła gra na instrumentach: bębnie obręczowym, kanklesie i drumli. Spotkanie odbędzie się na scenie pod lipą (dziedziniec Sulęcińskiego Ośrodka Kultury).

19:00 Karawana Opowieści – Opowieści o demonach słowiańskich

Spotkanie dla dorosłych, opowiada Szymon Góralczyk. Szymon Górlaczyk z grupy Karawana Opowieści przygotował coś nie tylko dla najmłodszych, ale także dla dorosłych. Czy wszystkie słowiańskie demony były złe i groźne? Opowieści będzie towarzyszyła gra na instrumentach: bębnie obręczowym, kanklesie i drumli. Spotkanie odbędzie się na scenie pod lipą (dziedziniec Sulęcińskiego Ośrodka Kultury).

14 maja

10:00 Pasowanie przedszkolaków na czytelnika biblioteki

„Od czwartego roku bez książeczki ani kroku” – pasowanie na czytelniczki i czytelników najmłodsze dzieci z sulęcińskich przedszkoli.

15 maja

13:00-17:00 Biblioteka pod chmurką.

Biblioteka pod chmurką to wydarzenie, podczas którego odbędą się liczne gry i zabawy dla dzieci, wspólne czytanie bajek czy rozwiązywanie łamigłówek. Dzieci będą mogły także zobaczyć teatrzyk Kamishibai. Wydarzenie odbędzie się na dziedzińcu za Sulęcińskim Ośrodkiem Kultury.

Dodatkowo od 6 do 15 maja odbędzie się Miejska Gra Terenowa „Łowcy liter, czyli miejskie wędrówki na tropie łamigłówki”. Na uczestników czeka aż 7 zagadek rozmieszczonych na terenie Sulęcina. W każdym punkcie organizatorzy umieści kody QR, które po zeskanowaniu ujawnią zagadki. Za rozwiązanie otrzymuje się literę, a po zebraniu wszystkich 7 liter należy ułożyć hasło. Za odgadnięcie hasła czeka nagroda: „książka w ciemno” oraz naklejka Łobuzów Kultury.

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek to cykliczne wydarzenie, które zawsze odbywa się w dniach 8-15 maja. Imprezie co roku towarzyszy inne hasło. Tegoroczne to „Biblioteka – miejsce na czasie”.

Plakat: Biblioteka Publiczna w Sulęcinie

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS