Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Szkoły

Celina Ciecierska uczennica klasy IIa I Liceum Ogólnokształcącego pod opieką swojego nauczyciela fizyki Jerzego Baranowskiego wystartowała w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Poszukiwanie Talentów” i zakwalifikowała się do Finału. Znalazła się wśród 25 najwybitniejszych talentów w kraju w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem tego konkursu jest Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polskie Towarzystwo Fizyczne.
Adresatami konkursu są uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, a jego celem jest zainteresowanie młodzieży szkolnej fizyką i zachęcenie jej do udziału w różnych formach twórczej aktywności. Konkurs jest bardzo wszechstronny i obejmuje kategorie: „Doświadczenia”, „Fizyka i sztuka oraz fotografie”, „Fizyka i literatura”, „Nauczanie i popularyzacja fizyki”. Każdy z uczestników przygotowuje jak najwięcej zadań z różnych kategorii. Im więcej wykonanych zadań, tym suma zdobytych punktów jest wyższa.
Celina w ramach swojej pracy konkursowej przygotowała wiele różnych form popularyzacji fizyki.

Były to:
3 wywiady z fizykami,
2 opowiadania dotyczące zdarzeń fizycznych,
2 limeryki,
3 pytania związane z procesami fizycznymi,
6 doświadczeń,
projekty znaczka i obrazków fizycznych,
5 zdjęć zjawisk fizycznych,
3 filmy obrazujące również zjawiska fizyczne,
2 przygotowane zabawy fizyczne i przeprowadzone z dziećmi przedszkolnymi.

Do ogólnej punktacji, oprócz wykonanych zadań, brane były pod uwagę inne konkursy fizyczne, w których uczestnicy wzięli udział. Celina tylko w tym roku szkolnym wzięła już udział w 6 konkursach fizycznych. Na uwagę zasługuje fakt, iż Celina nie kontynuuje nauki fizyki w zakresie rozszerzonym, a do wszystkich konkursów przygotowuje się wraz z opiekunem w ich wolnym czasie.
W Finale Konkursu uczestnik odpowiada na pytania przed czterema niezależnymi komisjami, które przygotowują pytania z w/w kategorii.
Główną nagrodą jest wycieczka samolotowa do CERN pod Genewą w pierwszym tygodniu lipca. Laureaci z grupy szkół ponadgimnazjalnych mają prawo wstępu na studia na Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego (specjalność „Fizyka”, „Fizyka nauczycielska”, „Astronomia”) bez standardowego postępowania kwalifikacyjnego. Wszyscy finaliści i nauczyciele otrzymają nagrody książkowe oraz drobne przyrządy fizyczne służące do własnych doświadczeń.
Dziękuję za pomoc w przygotowaniu do Konkursu Natalii, Łukaszowi, Gracjanowi i wszystkim innym osobom, które mnie wspierały.

Link do Konkursu: https://talenty.wikispaces.com/Start

Celina Ciecierska i Jerzy Baranowski

fot. Archiwum prywatne Celiny Ciecierskiej

4 odpowiedzi na ten artykuł
Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS