Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Szkoły

Celina Ciecierska uczennica klasy IIa I Liceum Ogólnokształcącego pod opieką swojego nauczyciela fizyki Jerzego Baranowskiego wystartowała w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Poszukiwanie Talentów” i zakwalifikowała się do Finału. Znalazła się wśród 25 najwybitniejszych talentów w kraju w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem tego konkursu jest Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polskie Towarzystwo Fizyczne.
Adresatami konkursu są uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, a jego celem jest zainteresowanie młodzieży szkolnej fizyką i zachęcenie jej do udziału w różnych formach twórczej aktywności. Konkurs jest bardzo wszechstronny i obejmuje kategorie: „Doświadczenia”, „Fizyka i sztuka oraz fotografie”, „Fizyka i literatura”, „Nauczanie i popularyzacja fizyki”. Każdy z uczestników przygotowuje jak najwięcej zadań z różnych kategorii. Im więcej wykonanych zadań, tym suma zdobytych punktów jest wyższa.
Celina w ramach swojej pracy konkursowej przygotowała wiele różnych form popularyzacji fizyki.

Były to:
3 wywiady z fizykami,
2 opowiadania dotyczące zdarzeń fizycznych,
2 limeryki,
3 pytania związane z procesami fizycznymi,
6 doświadczeń,
projekty znaczka i obrazków fizycznych,
5 zdjęć zjawisk fizycznych,
3 filmy obrazujące również zjawiska fizyczne,
2 przygotowane zabawy fizyczne i przeprowadzone z dziećmi przedszkolnymi.

Do ogólnej punktacji, oprócz wykonanych zadań, brane były pod uwagę inne konkursy fizyczne, w których uczestnicy wzięli udział. Celina tylko w tym roku szkolnym wzięła już udział w 6 konkursach fizycznych. Na uwagę zasługuje fakt, iż Celina nie kontynuuje nauki fizyki w zakresie rozszerzonym, a do wszystkich konkursów przygotowuje się wraz z opiekunem w ich wolnym czasie.
W Finale Konkursu uczestnik odpowiada na pytania przed czterema niezależnymi komisjami, które przygotowują pytania z w/w kategorii.
Główną nagrodą jest wycieczka samolotowa do CERN pod Genewą w pierwszym tygodniu lipca. Laureaci z grupy szkół ponadgimnazjalnych mają prawo wstępu na studia na Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego (specjalność „Fizyka”, „Fizyka nauczycielska”, „Astronomia”) bez standardowego postępowania kwalifikacyjnego. Wszyscy finaliści i nauczyciele otrzymają nagrody książkowe oraz drobne przyrządy fizyczne służące do własnych doświadczeń.
Dziękuję za pomoc w przygotowaniu do Konkursu Natalii, Łukaszowi, Gracjanowi i wszystkim innym osobom, które mnie wspierały.

Link do Konkursu: https://talenty.wikispaces.com/Start

Celina Ciecierska i Jerzy Baranowski

fot. Archiwum prywatne Celiny Ciecierskiej

4 odpowiedzi na ten artykuł
Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS