Home Sport Olimpia Sulęcin

Szczęśliwie dla sulęcinian zakończyło się spotkanie trzynastej kolejki. Zapowiadało się na szybkie 0:3 dla gości, jednak w trzecim secie nasi siatkarze wreszcie „zaskoczyli”. Skuteczne bloki Damiana Sławiaka oraz dobre serwisy i ataki Bogdana Juranta były główną receptą na sukces w trzech kolejnych setach. Olimpijczycy popełniali też mniej błędów i wygrywali ważne długie wymiany z zawodnikami z Oławy.

Nasi zawodnicy niesieni fantastycznym dopingiem kibiców wyciągnęli mecz ze stanu 0:2 do 3:2. W tie breaku walka toczyła się punkt za punkt. Nie obyło się bez konsultacji sędziowskich i trudnych decyzji o przyznaniu lub nieprzyznaniu punktów. Od stanu 9:9 sulęcinianie zaczęli odskakiwać Olavii na 10:9 by ostatecznie skończyć na 15:10. MVP meczu został Patryk Zarębski.

Olimpia Sulęcin – Olavia Oława 3:2 (19:25, 21:25, 25:20, 25:21, 15:10)