Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

Na terenie nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, położonych na terenie woj. zachodniopomorskiego i lubuskiego, odnotowujemy średni i duży stopień zagrożenia pożarowego, który wzrasta z każdą godziną.

Od początku roku do 19 lipca br. na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie wybuchło 229 pożarów na powierzchni 63,50 ha. Porównując ten okres do końca lipca 2021 roku jest to zdecydowany wzrost liczby pożarów oraz objętej nimi powierzchni. W zeszłym roku w dniu 23 lipca odnotowano 130 pożarów na powierzchni 8,09 ha.

Prognozy pogody na najbliższe dni zakładają wysokie temperatury powietrza oraz niewielką ilość opadów. Takie warunki wydatnie wpływają na wzrost zagrożenia pożarowego.
– To człowiek powoduje dziewięćdziesiąt procent wszystkich pożarów w lesie i tylko od naszego zachowania zależy bezpieczeństwo lasów, nasze i osób w naszym otoczeniu. Las nie obroni się sam… dlatego leśnicy apelują o zachowanie ostrożności podczas pobytu w lesie oraz przypominamy, iż w lesie i na terenach śródleśnych nie można rozpalać ognisk, grilli oraz palić papierosów. – mówi Maciej Lipka, specjalista do spraw ochrony przeciwpożarowej z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.

Leśnicy apelują o zawiadamianie najbliższej jednostki straży pożarnej lub pracowników Służby Leśnej o zauważonych pożarach lasu lub pożarach bezpośrednio im zagrażającym.

Aktualne zagrożenie pożarowe lasu można sprawdzić na stronie internetowej: bazapozarow.ibles.pl/zagrozenie/

źródło: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS