Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Sport

Na Stadionie Miejskich im. Stanisława Ożoga w Sulęcinie 22 października odbył się XXIII Polsko-Niemiecki Memoriał im. Stanisława Ożoga. Imprezę poprzedziło złożenie wiązanki kwiatów na grobie śp. Stanisława Ożoga przez małżonkę Krystynę Ożóg, burmistrza Sulęcina Dariusza Ejcharta, przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Szczepańskiego i zastępcę burmistrza Iwonę Walczak. W biegach (na krótkich dystansach) wzięły udział przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych. W biegu głównym uczestniczyło ponad 90 pełnoletnich zawodniczek i zawodników.

W kategorii Open na 10 kilometrów kobiet I miejsce zajęła Ewelina Michniewicz z Krosna Odrzańskiego, II miejsce na podium zajęła Joanna Kupisz z Gorzowa Wielkopolskiego i III miejsce zajęła Wioleta Baniel z Kostrzyna nad Odrą. W kategorii Open na 10 kilometrów mężczyzn I miejsce zajął Michał Hulewicz z Gorzowa Wielkopolskiego, II miejsce Jarosław Korzeniewski Z Gorzowa Wielkopolskiego i III miejsce Paweł Turbak z Sulęcina. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a trzech pierwszych najlepszych zawodników w swojej kategorii wiekowej otrzymało upominki i puchary. W tegorocznym memoriale na 10 kilometrów wzięli udział między innymi zawodnicy z Kostrzyna nad Odrą, Gorzowa Wielkopolskiego, Drezdenka, Ośna Lubuskiego, Szczawna, Kołczyna, Wielowsi, Kłodawy, Sulechowa, Przytocznej, Żelechowa, Dębna, Bytomia Odrzańskiego, Bobowicka, Zbąszynka, Głogowa i Sulęcina.

Polski lekkoatleta i olimpijczyk z Rzymu 1960 roku Stanisław Ożóg urodził się w Daszewie (zachodnia Ukraina) 11 kwietnia 1930 roku. Zmarł 25 listopada 1998 roku w Sulęcinie. Obok Krzyszkowiaka, Jochmana, Chromika i Zimnego, był jednym z długodystansowców, członków Wunderteamu. Startował w mistrzostwach Europy w biegu na 10 000 metrów. W 1954 roku w Bernie zajął trzynaste miejsce, w 1958 roku w Sztokholmie był piąty, a w 1962 roku w Belgradzie zajął dziewiąte miejsce w maratonie. W 1960 roku uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich w Rzymie, w których w biegu na 10 000 metrów zdobył dziewiąte miejsce. Jedenaście razy był mistrzem kraju i kilkakrotnie zdobywał rekordy Polski.


Maciek Barden

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS