Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Aktualności z Sulęcina

Niech nikogo nie dziwią zdjęcia z moim udziałem i najbliższych osób w relacji, ponieważ jest to moja prywatna wycieczka sentymentalna w ramach Festiwalu Michaliny Wisłockiej, który odbył się w Lubniewicach w dniach 7 – 9 lipca. W mojej relacji nie ma zdjęć straganów, namiotów z różnymi pamiątkami, kulinariami i kolorowymi jarmarkami, które towarzyszyły Festiwalowi. One są tak znane, że nie muszę ich nikomu przedstawiać. Niniejszym przekazuję własne spostrzeżenia z Festiwalu.

Moja relacja jest częścią spędzonych w Lubniewicach zaledwie dwóch z trzech dni oraz co chciałem zobaczyć i usłyszeć. Fotorelacja jest wspomnieniem, w czym uczestniczyłem przez kilkanaście godzin, ponieważ w latach siedemdziesiątych Lubniewice odwiedzałem bardzo często.

Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin

W tamtym okresie do Lubniewic można było dotrzeć kilkoma sposobami. Pieszo (bagatela 15 kilometrów od Sulęcina), auto-stopem, który był tak modny, jak ówczesna odzież z krempliny i goździki na każdą okazję, własnym pojazdem, którym nie każdy dysponował, taksówką, co wiązało się z dosyć sporymi wydatkami lub po prostu najpopularniejszym środkiem lokomocji, jakim były autobusy PKS-u. Więc, czy wyobrażają sobie Państwo, abym nie skorzystał z powtórki z rozrywki, jeżeli trafiła się okazja przejażdżki weteranem szos, jakim był autobus Jelcz 034 popularnie wówczas nazywany „ogórkiem”? Takiej okazji nie mogłem opuścić i za jedyne 5 złotych przez 25 minut na tylnym siedzeniu Jelcza zwiedzałem Lubniewice. Na tę atrakcję czekałem i doczekałem się. Zakupiony bilet już jest historią i znajdzie się w mojej kolekcji wśród innych pamiątek z różnych imprez.

Krzysztof Daukszewicz jest znaną postacią w naszej krajowej rozrywce, więc oczekiwałem na spotkanie i recital. Kupiłem jego książkę „Prosto z ambony” i jest w niej dedykacja od Krzysztofa razem z autografem i wspólne zdjęcia. Kilkunastominutowa rozmowa z Panem Krzysztofem przekonała mnie, że jest fantastycznym człowiekiem, który potrafi rozmawiać z każdym i nie ucieka przed ludźmi. Wyjątkowe spotkanie i recital przyciągnął wielu wielbicieli twórczości Daukszewicza i na długo pozostanie w pamięci.

Przed koncertem Ani Dąbrowskiej zwiedziłem kilka osobistych zakątków Lubniewic z lat, kiedy miałem troszkę więcej niż dziewiętnaście wiosen. Wiele z nich zmieniło się, a część została zapomniana przez ludzi. Nie będę ich opisywał, ponieważ to temat na inną okazję. Koncert Ani Dąbrowskiej przyciągnął tłumy fanów i słuchaczy, a pierwsza duża estrada usytuowana nad brzegiem Jeziora Ląbiąż umożliwiła wysłuchania koncertu nawet z drugiej strony jeziora.

Uczestniczyłem w spotkaniu z aktorką Magdaleną Boczerską odtwórczynią głównej roli w filmie „Sztuka kochania” oraz reżyserem filmu Marysią Sadowską. Spotkałem seksuologa profesora Zbigniewa Izdebskiego, męża Marysi Sadowskiej Adriana Łabanowskiego, żonę Krzysztofa Daukszewicza Violettę Ozminowski-Daukszewicz i wielu swoich znajomych ze szkolnych lat. Nie miałem możliwości uczestniczenia we wszystkim, co oferowali organizatorzy podczas Festiwalu, jednak skorzystałem z kilku. Wypiłem dwie kawy, zjadłem jabłecznik zakupiony w namiocie Miłośników Lubniewic i zadowolony wróciłem z przeszłości w realia.

Za rok powtórzę swoją wycieczkę w przeszłość i wtedy więcej czasu poświęcę miejscom, w których bywałem prawie czterdzieści lat temu.

Maciek Barden

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Autor

Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Wulkanizacja Sulęcin
Wulkanizacja Sulęcin
Wulkanizacja Sulęcin
Wulkanizacja Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin