Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

W dniach od 01 do 06 lipca 2019r., nad jeziorem Trzecim (Owiecko Duże) położonym na północ od miasta Sulęcin w kompleksie leśnym w odległości 2,5 km od wsi Miechów oraz 2,5 km od wsi Żubrów po raz szósty odbył się biwak szkoleniowy „Letnia Szkoła Wędkowania” zorganizowany przez Koło PZW Nr 2 „Lin” Sulęcin, pod patronatem Komisji ds. Młodzieży działającej przy Okręgu PZW Gorzów Wielkopolski. W obozie wędkarskim udział wzięło 27 młodych pasjonatów wędkarstwa zrzeszonych w różnych kołach i nie zrzeszonych, którzy zaczynają swoją przygodę z wędką.

Naszą wspólną przygodę rozpoczęliśmy w poniedziałek 1 lipca o godz. 11:00 uroczystym apelem obozowym, na którym uczestnicy poznali kadrę biwakową, zapoznali się z regulaminem obozu i kąpieliska oraz otrzymali przydział namiotów i wychowawców. Wszyscy uczestnicy biwaku otrzymali pamiątkowy kubek. Ogłoszony został konkurs na najczyściejszy namiot. Tradycją każdego biwaku jest budowa Totemu przed każdym namiotem . Popołudniowy czas był poświecony na integrację grupy (kąpiel w jeziorze pod czujnym okiem Ratownika Wodnego oraz zespołowe gry i zabawy, a dla chętnych wędkowanie z instruktorami).

Dzień drugi przyniósł uczestnikom wiele atrakcji. Zorganizowane zostały zawody w sztafetach, gry i zabawy (tak zwana gra w chowanego) przy ,której dzieci świetnie się bawili. Odbyło się także szkolenie z zakresu wędkarstwa spinningowego, które przeprowadził w-ce prezes ds. sportu Przemysław Struch. Po wyczerpującym dniu grupa wraz z ratownikiem udała się na kąpielisko aby zmyć całodzienny kurz i pył. Atrakcją wtorkowego wieczoru był chrzest obozowicza w, którym wzięli udział zaproszeni goście Neptun i Szyper Biwaku.

W trzecim dniu nasz wędkarski narybek uczestniczył w praktycznych zajęciach samodzielnego przygotowania zanęty, prawidłowego gruntowania łowiska i wspólnego wędkowania pod opieką instruktorów i wychowawców. Kolejną super atrakcją dla dzieci było malowanie na stretch folii, które przygotowała wychowawca grupy Klaudia Kułaczkowska. Na folii powstawały magiczne obrazki, napisy, odbijane rączki, to wszystko razem tworzyło przepiękną galerię. Wiele śmiechu i radości sprawiło naszym podopiecznym malowanie twarzy. Popołudniowy czas spędziliśmy na wyprawie krajoznawczej na Wąwozy Żubrowskie, Pomost Widokowy przy Jeziorze Lubniewsko należących do zespołu przyrodniczo – krajobrazowego „Uroczysko Lubniewsko” położonego w gminie Lubniewice oraz częściowo na terenie gminy Sulęcin. Odbył się również trening przed zawodami Młodzieżowej Sekcji Spinningowej.

Czwartego dnia w godzinach porannych młodzi spinningiści krzątali się przy namiotach szykując sprzęt do pierwszej tury zawodów spinningowych o tytuł „Mistrza Młodzieżowej Sekcji Spinningowej 2019”. Zawody odbyły się w dwóch turach po 3 godziny każda. Pierwsza z nich przeprowadzona została nad jeziorem Kolejowym I, a druga tura w godzinach popołudniowych nad jeziorem Trzecim. Wszystkie złowione rybki sędziowie mierzyli i wypuszczali do wody. Sędzią głównym był Kierownik Młodzieżowej Sekcji Spinningowej Bogdan Kułaczkowski, sędzią pomocniczym I tury był instruktor wędkarstwa Marcin Stefański, a II tury Jerzy Śmiecikowski. W trakcie gdy spinningiści przeczesywali przynętami jezioro Kolejowe I metr po metrze, pozostałą grupą obozowiczów zajęły się Panie z Działu Edukacji CZG – 12. Były pogadanki o zachowaniu czystości, segregacji śmieci i odpadów, a także gry i zabawy. Po obiednim wypoczynku zajęcia instruktażowe z zakresu wędkarstwa spławikowego ( jak samodzielnie wykonać zestaw do bata) poprowadzili instruktorzy Marcin Stefański i Dawid Melanowicz.

W piąty dzień po śniadaniu odbył się pokaz dla dzieci i młodzieży w zakresie wędkarstwa spławikowego, które poprowadzili nasi goście Państwo Małgorzata i Robert Wcisło instruktorzy wędkarstwa młodzieżowego. Robert- Członek Komisji ds. Młodzieży, wielokrotny uczestnik Mistrzostw Okręgu i Grand Prix Okręgu Gorzowskiego rozpoczął pokaz od przygotowania zanęty. Młodzież była bardzo zaciekawiona pokazem, zadawała pytania i chętnie współpracowała z naszym gościem, przecierając mieszankę ziemi przygotowaną na ten akwen wodny oraz nawilżoną zanętę. Kolejnym punktem programu było przygotowanie stanowiska wędkarskiego (prawidłowe ustawienie platformy, ustawienie siedziska wędkarskiego) oraz rozłożenie wędki i topów. Po czym przyszedł czas na wygruntowanie łowiska. Następnym etapem było dowilżenie zanęty, komponowanie zanęty z ziemią i formowanie kul. Ciekawostką był przeprowadzony test jak zachowują się uformowane kule zanętowe w akwarimu z woda. Prowadzący instruktor zademonstrował jak należy precyzyjnie podać zanętę kubkiem zanętowym. Każdy z młodych uczestników mógł spróbować łowić rybki na tyczkę (metodą skróconego zestawu) pod czujnym okiem Roberta, ta metoda pozwala na dopracowanie wszystkiego praktycznie do perfekcji. Wędkowanie zakończono krótko przed obiadem. Po obiedzie tradycyjnie dzieci wzięły udział w spławikowych zawodach wędkarskich podsumowujący sześciodniowy obóz. W trakcie losowania stanowisk każdy zawodnik otrzymał przygotowaną zanętę firmy „STIL” i robaczki. Zawody przeprowadzone były w trzech kategoriach wiekowych i trwały 3 godziny. Po końcowym sygnale do pracy przystąpili sędziowie, ważąc złowione rybki, które w dobrej kondycji powróciły do jeziora.

Szóstym dniem podsumowaliśmy biwak szkoleniowy „Letnia Szkoła Wędkowania”, który przebiegł w miłej i radosnej atmosferze ( każdy dzień zaczynał się od porannej gimnastyki, a kończył się na grach, zabawach, wygłupach, czytaniu bajek i projekcji filmów animowanych). Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich proponowanych zajęciach. Na nudę nie było miejsca. Zachowanie dzieci było wzorowe.

W trakcie inauguracyjnego zakończenia wzięła udział: Przewodnicząca Komisji ds. Młodzieży Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp. Elżbieta Kasperkiewicz i opiekun „Młodzieżowej Sekcji Spinningowej” Bartłomiej Szewczyk.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody, a zwycięzcy puchary, a dodatkowo każdy młody wędkarz otrzymał pożegnalną, słodką paczkę ufundowaną przez pracowników Biura Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp.

Każda edycja biwaku jest inna ale najważniejsze, że każda kolejna jest lepsza, ponieważ stale uczymy się, wyciągamy wnioski i wdrażamy nasze doświadczenie. Staramy się wzbogacać biwak o nowe elementy programowe. Zarząd Koła serdecznie dziękuje rodzicom za zaufanie jakim obdarzyli nas powierzając swoje pociechy. Zapraszamy do dalszej współpracy, a dzieciom życzymy udanych wakacji i niezapomnianych przeżyć nad wodą.

Serdecznie dziękujemy osobom, które brały czynny udział
w organizacji naszego przedsięwzięcia:
kierownikowi i zastępcy biwaku, instruktorom, wychowawcom, ratownikowi wodnemu, kucharkom, gospodarzom obozowiska.

SPOTYKAMY SIĘ ZA ROK !!!

Za okazane wsparcie serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom:

Komisji ds. Młodzieży Okręgu PZW w Gorzowie Wielkopolskim,

Pracownikom Biura Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp.,

Burmistrza Sulęcina Pana Dariusza Ejcharta,

Starosty Powiatu Sulęcińskiego Pana Tomasza Jaskóły,

Nadleśnictwa Sulęcin,

Wojska z Wędrzyna,

Browning Team Gdynia

Panu Lesławowi Zadwornemu – Sklep Wędkarski „Planeta Wędkarza” z Gorzowa Wlkp.,

Panu Romanowi Ziółkowskiemu – „Centrum Wędkarskie” z Gorzowa Wlkp.,

Pani Danucie Richter – Hurtownia i Sklep Wędkarski „Sazan” z Gorzowa Wlkp.,

Panu Michałowi Leśniowolskiemu – Zakład Produkcji Zanęt Wędkarskich „STIL” z Międzyrzecza

Hurtowni Zanęt Wędkarskich „Profess Fishing” z Zławieś Wielka

Panu Jarosławowi Dunieckiemu z Gorzowa Wlkp.,

Panu Kemalowi Yildiz z Gorzowa Wlkp.,

Panu Mieczysławowi Jankowskiemu z Turska

Państwu Małgorzacie i Robertowi Wcisło z Przysieki

Państwu Dorocie Pietrzak i Marcinowi Niepiekło z Sulęcina,

Panu Tomaszowi Zięterskiemu – F.H.U. „TOMAL” z Sulęcina,

LEKS – producent pieczywa Sulęcin,

Zakład Usług Komunalnych Sulęcin,

Drużynie ZHP z Glisna

Wyniki zawodów o
„Mistrzostwo Młodzieżowej Sekcji Spinningowej 2019”

01. Mateusz Dziedzic – 1020 pkt.
02. Gracjan Nosal – 930 pkt.
03. Kamil Brandebura – 840 pkt.

04. Adrian Orkiszewski – 750 pkt.
05. Bartosz Barłoga – 0 pkt.
05. Mateusz Onichimowski – 0 pkt.

Wyniki zawodów spławikowych kat. do lat 9

01. Patryk Raniewicz – 1560 pkt.
02. Lena Melanowicz – 1530 pkt.
03. Joanna Parafinowicz – 1090 pkt.

04. Daniela Neubauer – 1070 pkt.
05. Kajetan Melanowicz – 1000 pkt.
06. Zofia Barłoga – 940 pkt.
07. Oliwier Kuzajewski – 0 pkt.
07. Krzysztof Rypina – 0 pkt.

Wyniki zawodów spławikowych kat. do lat 13

01. Filip Łysakowski – 2200 pkt.
02. Daria Dulik – 1890 pkt.
03. Patrycja Woźniak – 1870 pkt.

04. Mikołaj Dąbrowski – 1630 pkt.
05. Gracjan Nosal – 1350 pkt.
06. Gabriel Pelczarski – 1110 pkt.
07. Natalia Mikołajczak – 1000 pkt.
08. Alan Stefański – 1000 pkt.
09. Andżelika Raniewicz – 950 pkt.
10. Norbert Dobrzański – 910 pkt.
11. Nataniel Kałmuk – 790 pkt.
12. Dominik Neubauer – 780 pkt.
13. Sebastian Majchrzak – 720 pkt.
14. Joanna Raniewicz – 0 pkt.

Wyniki zawodów spławikowych kat. do lat 16

01. Mateusz Onichimowski – 4280 pkt.
02. Joanna Frąckowiak – 2560 pkt.
03. Mateusz Dziedzic – 2300 pkt.

04. Bartosz Barłoga – 1670 pkt.
05. Kamil Brandebura – 750 pkt.

Nadesłał
Bogdan Kułaczkowski

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS