Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

15 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Sulęcinie odbyło się podsumowanie ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” na szczeblu gminnym. Kampania realizowana była od 1 kwietnia do 30 listopada 2012 r.
Podczas spotkania wręczono dyplomy oraz nagrody uczniom szkół podstawowych i gimnazjum oraz nauczycielom, którzy zakwalifikowali się do ogólnopolskiego etapu oraz wyróżnienia od Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla osób, które wyróżniały się pomysłowością na szczeblu gminnym.

W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Sulęcina – Michał Deptuch, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sulęcinie – Leon Szczepański, Zastępca Burmistrza Sulęcina – Zbigniew Gruca, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie – Andrzej Żelechowski, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych – Ryszard Nowicki, Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – Zbigniew Dauksza, gminny koordynator kampanii – Aldona Żuk, nauczyciele, pedagodzy oraz uczniowie.

Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” to ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień. Jednym z jej najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy. Duże zaangażowanie gmin i miast ukazuje, że samorządy bardzo poważnie traktują problem profilaktyki dzieci i młodzieży. W Gminie Sulęcin kampania przeprowadzana była wśród uczniów szkół podstawowych (tj.: Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie, Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie i Szkoły Podstawowej im. Polskich Strażaków w Trzemesznie) oraz uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie, a także w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie. Głównymi celami kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2012” były m.in.: zwiększenie zaradności dzieci i młodzieży, rozwinięcie umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych, w szczególności gdy dochodzi do prób częstowania alkoholem, papierosami czy narkotykami. Kampania miała także na celu przeciwdziałanie bierności, bezradności i nudzie oraz zmniejszenie dostępności alkoholu dla dzieci i młodzieży.

Udział w konkursach „Zachowaj Trzeźwy Umysł” to szansa aby wyrazić siebie i swoje przemyślenia w różny sposób m.in. rysując, malując lub pisząc. Udział w konkursach to nie tylko powód do osobistej satysfakcji, ale także okazja do zdobycia wyróżnienia i nagród. Konkursy przeznaczone były dla dwóch grup wiekowych: uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W ramach akcji dzieci i młodzież miały przyjemność uczestniczyć w konkursach plastycznych, literackich i sportowych. Hasło kampanii 2012 dla szkół podstawowych brzmiało: „Zdrowy rozsądek daje radę!”, a hasło pomocnicze: „wiesz – potrafisz – możesz”. Hasło przygotowane dla gimnazjalistów brzmiało: „Wierzę w siebie – odrzucam nałogi”, a hasło pomocnicze: „myślisz – decydujesz – odmawiasz”. W ramach kampanii odbyło się kilka konkursów m.in. konkurs sportowy w formie testu pn. „Żabka czy motylek?” dla uczniów szkół podstawowych, konkurs plastyczno-literacki pn. „To ja!” dla uczniów szkół podstawowych, konkurs dla gimnazjalistów „Szukamy Młodych Mistrzów – Ponadprzeciętni”, który miał za zadanie wyróżnić 5 wyjątkowych osób z pasją, potrafiących realizować swoje marzenia oraz konkurs plastyczno-literacki pn. „Autoportret” dla gimnazjalistów, który miał zachęcać młodych ludzi do portretowania siebie.
Prace plastyczne i literackie wielu uczniów zostały przesłane w czerwcu 2012 roku do organizatora tj. do Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu.

Wyniki poznaliśmy wkrótce i okazało się, że spośród 9 nagrodzonych w różnych kategoriach, nasz uczeń SOSW Dawid Bucki otrzymał jedną z głównych nagród, którą odebrał osobiście we wrześniu w Centrum Olimpijskim w Warszawie z rąk dziennikarza Macieja Kurzajewskiego i młodego niepełnosprawnego polarnika Janka Meli, o czym informowaliśmy na bieżąco.

Wśród laureatów 12. edycji kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” znaleźli się także inni przedstawiciele placówek oświatowych z terenu Gminy Sulęcin, którzy podczas spotkania otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci sprzętu sportowego ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nagrody oraz dyplomy z rąk Burmistrza Sulęcina Michała Deptucha oraz Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej Andrzeja Żelechowskiego osobiście odbierali zwycięzcy poszczególnych konkursów oraz osoby wyróżnione przez GKRPA.

I. Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie
1. Sławomir Słonik – Dyrektor
2. Wioletta Makowska – pedagog szkolny
3. Violetta Kobylnik – pedagog szkolny
4. Małgorzata Stempińska
5. Lucyna Derewlana
6. Edyta Wiącek
Nagrodzeni uczniowie:
– z fundacji „Trzeźwy Umysł”: Daria Orkiszewska, Weronika Lencewicz
– wyróżnieni przez szkołę: Kamila Lipska, Jakub Smolarczyk, Filip Szyfer

II. Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie
1. Edyta Jakóbczak – Dyrektor
2. Agnieszka Łukaszkiewicz – pedagog szkolny
Nagrodzeni uczniowie:
– wyróżnieni przez szkołę: Wiktoria Kufel, Karolina Flisikowska, Roksana Strzelecka

III. Szkoła Podstawowa im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lub.
1. Teresa Mazur – Dyrektor
2. Ewa Pawłowska – pedagog szkolny
Nagrodzeni uczniowie:
– z fundacji „Trzeźwy Umysł”: Eryk Omilanowski

IV. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie
1. Izabela Hutyra – Dyrektor
2. Jolanta Simoni – pedagog szkolny
3. Grażyna Czernia – pedagog szkolny
Nagrodzeni uczniowie:
– z fundacji „Trzeźwy Umysł”: Aleksandra Staniszewska, Mateusz Stefanowicz
– wyróżnieni przez szkołę: Aleksandra Wichniewicz, Julia Wilk, Urszula Zdrojewska

V. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Sulęcinie
1. Krystyna Tylczyńska – Dyrektor
2. Monika Stegeman
3. Agnieszka Kogut – Szablewska
4. Anna Szemitko
5. Urszula Blicharz
Nagrodzeni uczniowie:
– z fundacji „Trzeźwy Umysł”: Dorota Ziędalska, Łukasz Tabas, Mirosław Nadobnik, Dawid Bucki.

Również Burmistrz Sulęcina Michał Deptuch oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Leon Szczepański otrzymali od organizatorów certyfikaty za zaangażowanie, aktywny udział w wydarzeniach edukacyjnych, sprawną realizację projektu i odpowiedzialną postawę społeczną. Kampania profilaktyczna realizowana była od 1 kwietnia do 30 listopada 2012 roku.

Wielkie podziękowania dla Burmistrza Sulęcina Michała Deptucha za aktywną pomoc w realizacji kampanii składają uczestnicy i realizatorzy.

Koordynator kampanii Kierownik
Ośrodka Pomocy Społecznej
Aldona Żuk Andrzej Żelechowski

Autorem zdjęć jest Agnieszka Mazurczak.

Nadesłała
Magdalena Szybowicz
UMiG Sulęcin

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS