Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

15 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Sulęcinie odbyło się podsumowanie ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” na szczeblu gminnym. Kampania realizowana była od 1 kwietnia do 30 listopada 2012 r.
Podczas spotkania wręczono dyplomy oraz nagrody uczniom szkół podstawowych i gimnazjum oraz nauczycielom, którzy zakwalifikowali się do ogólnopolskiego etapu oraz wyróżnienia od Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla osób, które wyróżniały się pomysłowością na szczeblu gminnym.

W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Sulęcina – Michał Deptuch, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sulęcinie – Leon Szczepański, Zastępca Burmistrza Sulęcina – Zbigniew Gruca, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie – Andrzej Żelechowski, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych – Ryszard Nowicki, Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – Zbigniew Dauksza, gminny koordynator kampanii – Aldona Żuk, nauczyciele, pedagodzy oraz uczniowie.

Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” to ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień. Jednym z jej najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy. Duże zaangażowanie gmin i miast ukazuje, że samorządy bardzo poważnie traktują problem profilaktyki dzieci i młodzieży. W Gminie Sulęcin kampania przeprowadzana była wśród uczniów szkół podstawowych (tj.: Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie, Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie i Szkoły Podstawowej im. Polskich Strażaków w Trzemesznie) oraz uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie, a także w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie. Głównymi celami kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2012” były m.in.: zwiększenie zaradności dzieci i młodzieży, rozwinięcie umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych, w szczególności gdy dochodzi do prób częstowania alkoholem, papierosami czy narkotykami. Kampania miała także na celu przeciwdziałanie bierności, bezradności i nudzie oraz zmniejszenie dostępności alkoholu dla dzieci i młodzieży.

Udział w konkursach „Zachowaj Trzeźwy Umysł” to szansa aby wyrazić siebie i swoje przemyślenia w różny sposób m.in. rysując, malując lub pisząc. Udział w konkursach to nie tylko powód do osobistej satysfakcji, ale także okazja do zdobycia wyróżnienia i nagród. Konkursy przeznaczone były dla dwóch grup wiekowych: uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W ramach akcji dzieci i młodzież miały przyjemność uczestniczyć w konkursach plastycznych, literackich i sportowych. Hasło kampanii 2012 dla szkół podstawowych brzmiało: „Zdrowy rozsądek daje radę!”, a hasło pomocnicze: „wiesz – potrafisz – możesz”. Hasło przygotowane dla gimnazjalistów brzmiało: „Wierzę w siebie – odrzucam nałogi”, a hasło pomocnicze: „myślisz – decydujesz – odmawiasz”. W ramach kampanii odbyło się kilka konkursów m.in. konkurs sportowy w formie testu pn. „Żabka czy motylek?” dla uczniów szkół podstawowych, konkurs plastyczno-literacki pn. „To ja!” dla uczniów szkół podstawowych, konkurs dla gimnazjalistów „Szukamy Młodych Mistrzów – Ponadprzeciętni”, który miał za zadanie wyróżnić 5 wyjątkowych osób z pasją, potrafiących realizować swoje marzenia oraz konkurs plastyczno-literacki pn. „Autoportret” dla gimnazjalistów, który miał zachęcać młodych ludzi do portretowania siebie.
Prace plastyczne i literackie wielu uczniów zostały przesłane w czerwcu 2012 roku do organizatora tj. do Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu.

Wyniki poznaliśmy wkrótce i okazało się, że spośród 9 nagrodzonych w różnych kategoriach, nasz uczeń SOSW Dawid Bucki otrzymał jedną z głównych nagród, którą odebrał osobiście we wrześniu w Centrum Olimpijskim w Warszawie z rąk dziennikarza Macieja Kurzajewskiego i młodego niepełnosprawnego polarnika Janka Meli, o czym informowaliśmy na bieżąco.

Wśród laureatów 12. edycji kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” znaleźli się także inni przedstawiciele placówek oświatowych z terenu Gminy Sulęcin, którzy podczas spotkania otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci sprzętu sportowego ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nagrody oraz dyplomy z rąk Burmistrza Sulęcina Michała Deptucha oraz Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej Andrzeja Żelechowskiego osobiście odbierali zwycięzcy poszczególnych konkursów oraz osoby wyróżnione przez GKRPA.

I. Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie
1. Sławomir Słonik – Dyrektor
2. Wioletta Makowska – pedagog szkolny
3. Violetta Kobylnik – pedagog szkolny
4. Małgorzata Stempińska
5. Lucyna Derewlana
6. Edyta Wiącek
Nagrodzeni uczniowie:
– z fundacji „Trzeźwy Umysł”: Daria Orkiszewska, Weronika Lencewicz
– wyróżnieni przez szkołę: Kamila Lipska, Jakub Smolarczyk, Filip Szyfer

II. Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie
1. Edyta Jakóbczak – Dyrektor
2. Agnieszka Łukaszkiewicz – pedagog szkolny
Nagrodzeni uczniowie:
– wyróżnieni przez szkołę: Wiktoria Kufel, Karolina Flisikowska, Roksana Strzelecka

III. Szkoła Podstawowa im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lub.
1. Teresa Mazur – Dyrektor
2. Ewa Pawłowska – pedagog szkolny
Nagrodzeni uczniowie:
– z fundacji „Trzeźwy Umysł”: Eryk Omilanowski

IV. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie
1. Izabela Hutyra – Dyrektor
2. Jolanta Simoni – pedagog szkolny
3. Grażyna Czernia – pedagog szkolny
Nagrodzeni uczniowie:
– z fundacji „Trzeźwy Umysł”: Aleksandra Staniszewska, Mateusz Stefanowicz
– wyróżnieni przez szkołę: Aleksandra Wichniewicz, Julia Wilk, Urszula Zdrojewska

V. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Sulęcinie
1. Krystyna Tylczyńska – Dyrektor
2. Monika Stegeman
3. Agnieszka Kogut – Szablewska
4. Anna Szemitko
5. Urszula Blicharz
Nagrodzeni uczniowie:
– z fundacji „Trzeźwy Umysł”: Dorota Ziędalska, Łukasz Tabas, Mirosław Nadobnik, Dawid Bucki.

Również Burmistrz Sulęcina Michał Deptuch oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Leon Szczepański otrzymali od organizatorów certyfikaty za zaangażowanie, aktywny udział w wydarzeniach edukacyjnych, sprawną realizację projektu i odpowiedzialną postawę społeczną. Kampania profilaktyczna realizowana była od 1 kwietnia do 30 listopada 2012 roku.

Wielkie podziękowania dla Burmistrza Sulęcina Michała Deptucha za aktywną pomoc w realizacji kampanii składają uczestnicy i realizatorzy.

Koordynator kampanii Kierownik
Ośrodka Pomocy Społecznej
Aldona Żuk Andrzej Żelechowski

Autorem zdjęć jest Agnieszka Mazurczak.

Nadesłała
Magdalena Szybowicz
UMiG Sulęcin

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS