Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Kultura Archiwum wydarzeń

W ostatnim czasie obserwujemy i słyszymy, jak bardzo potrzeba ludziom nadziei, poczucia bezpieczeństwa, kontaktu z naturą i drugim człowiekiem, a także kontaktu z kulturą, który na długi czas został ograniczony.
Tak powstał pomysł zorganizowania Festiwalu Natura-Kultura, który ma na celu poprawę jakości funkcjonowania w otaczającej rzeczywistości, zminimalizowanie negatywnych emocji, lęku, obaw, poprzez kontakt z naturą i kulturą, oczywiście w bezpieczny sposób.

W dniach 18-20 września Sulęciński Kultury zaprasza na pierwszą edycję imprezy pod nazwą: Natura-Kultura – Festiwal sztuki, podróży, przyrody i przygód.

Festiwal Natura-Kultura pozwoli oderwać się od codzienności i poczuć nadzieję będąc bliżej natury. Festiwal połączy pasjonatów natury, podróży, muzyki, sztuki, literatury i przygód. Przez trzy dni wszyscy uczestnicy będą mieli okazję obcować nie tylko z teatrem, muzyką na żywo, czy podróżnikami, ale także wziąć udział w ciekawych warsztatach , dowiedzieć się co nieco o upcyclingu czy też po obcować z naturą – czy to podczas spływu kajakowego, czy w trakcie wycieczek pieszych i rowerowych. Większość festiwalu będzie odbywać się „Pod Lipą” – czyli na dziedzińcu, oraz starym korcie przy Sulęcińskim Ośrodku Kultury.

Festiwal rozpocznie o 17.00 piątkowy spektakl dla dzieci „Pchła Szachrajka” na scenie Pod Lipą SOK. Półtorej godziny później odbędzie się natomiast „W podróży na krańce świata” – spotkanie autorskie z Michałem Worochem. Godzina 20.00 to natomiast koncert zespołu Yellow Snow. A dzień ten zakończymy „W blasku ognia” – spotkaniem przy ognisku.

Sobota to dzień pełen atrakcji! już o 11.00 pod Lipą (stary kort SOK) rozpocznie się Pchli Targ – to propozycja dla wszystkich tych, którzy chcieliby bądź to przewietrzyć swoje szafy, bądź dać używanym przedmiotom nowe życie. Również od 11.00 ruszają – Masaż z Martą Grzelczak, Henna & Body – zdobienie ciała oraz, warsztaty tworzenia biżuterii ze starych koszulek.
W samo południe będzie możliwość wyruszenia na spływ kajakowy Postomią, połączony ze sprzątaniem brzegu, a na terenie festiwalu rozpoczną się warsztaty tworzenia naturalnego mydła, tworzenia stołu ze szpuli i zdobienia mandalą oraz animacje dla dzieci przygotowane przez Dworzec-Tworzec. Będzie tego dnia z nami Bazylia i Groszek – kuchnia wegańska, która tego dnia o 14.00 poprowadzi również intuicyjny warsztat wegański

A to nie wszystko: warsztaty szycia toreb i portfeli ze starych bannerów, recyklingowe animacje z CZG-12, warsztaty szycia eko-woreczków ze stowarzyszeniem Mam Pomysł, sesja jogi, kino festiwalowe z filmem „Można Panikować”, warsztaty tworzenia ogrodów w słoiku, bębnogranie., koncert relaksacyjny,
Ciekawym punktem popołudniowej będą opowieści o winie gruzińskim, oraz spotkanie autorskie ze Stasią Budzisz, która właśnie o Gruzji opowie.
Sobotę zakończą dwa koncerty – etno-folkowego zespołu Prababa, a o Nowej Zelandii muzycznie opowie Sam Alty.
Tak jak i piątek – tak i sobota zakończy się spotkaniem przy ognisku.

Ostatni dzień festiwalu to obcowanie z naturą w pełnej krasie.
O godzinie 11.00 z placu zabaw przy ul. J.Paska / Osiedle Kopernika wyruszy Spacer z Burmistrzem – przez Gołębią Górę, wąwozy do Uroczyska Lubniewsko, z którego – również o 11.00 wyruszy „Rowerem po zioła – wycieczka z p. Markiem w poszukiwaniu skarbów natury”
Obie wycieczki zakończą swój bieg na Uroczysku, gdzie o 13.00 zakończymy festiwal… przy ognisku. :)

Wszelkie informacje znajdziecie na grafikach oraz w social mediach Sulęcińskiego Ośrodka Kultury – serdecznie zapraszamy

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS