Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Kultura Archiwum wydarzeń

2 grudnia mieliśmy ogromną przyjemność gościć, na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Sulęcinie Mariusza Szczygła – reportera, felietonistę, pisarza non fiction, czechofila, opowiadacza z dystansem do siebie i cudownym poczuciem humoru, po prostu wyjątkowego człowieka. Miłośnika czeskiej Pragi, autora kilku bestsellerowych książek o Czechach („Gottland”, „Zrób sobie raj”, „Laska nebeska”).

Pan Mariusz podzielił się z nami swoją pasją i miłością do Czech, zabierając nas w podróż właśnie po tym pięknym kraju. Pokazał nam nam ciekawe miejsca i zjawiska w kulturze czeskiej: architekturę, sztukę, czeskie pomniki, okładki czasopism, plakaty filmowe, fotografie obyczajowe. Przybliżył nam mentalność Czechów, ich poczucie humoru, poglądy i nastawienie do życia. Spotkanie było ciekawe i dynamiczne, całość była ozdobiona anegdotami i reporterskimi przygodami autora, co uczestnikom dostarczyło wiele radości. To był wyjątkowy wieczór, który na długo zostanie w naszej pamięci, wieczór na którego myśl pojawia się uśmiech.
Pan Mariusz był długo wyczekiwanym gościem, ale na takie spotkania warto czekać latami i już dzisiaj jesteśmy pewni, że to było pierwsze z wielu spotkań z autorem w Sulęcinie.

źródło: Sulęciński Ośrodek Kultury


Fot. Krzysztof Nesterowicz

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS