Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Home Kultura Kalendarz wydarzeń

Praca meble łóżka Sulęcin

W ostatnim czasie obserwujemy i słyszymy, jak bardzo potrzeba ludziom nadziei, poczucia bezpieczeństwa, kontaktu z naturą i drugim człowiekiem, a także kontaktu z kulturą, który na długi czas został ograniczony.
Tak powstał pomysł zorganizowania Festiwalu Natura-Kultura, który ma na celu poprawę jakości funkcjonowania w otaczającej rzeczywistości, zminimalizowanie negatywnych emocji, lęku, obaw, poprzez kontakt z naturą i kulturą, oczywiście w bezpieczny sposób.

W dniach 18-20 września Sulęciński Kultury zaprasza na pierwszą edycję imprezy pod nazwą: Natura-Kultura – Festiwal sztuki, podróży, przyrody i przygód.

Festiwal Natura-Kultura pozwoli oderwać się od codzienności i poczuć nadzieję będąc bliżej natury. Festiwal połączy pasjonatów natury, podróży, muzyki, sztuki, literatury i przygód. Przez trzy dni wszyscy uczestnicy będą mieli okazję obcować nie tylko z teatrem, muzyką na żywo, czy podróżnikami, ale także wziąć udział w ciekawych warsztatach , dowiedzieć się co nieco o upcyclingu czy też po obcować z naturą – czy to podczas spływu kajakowego, czy w trakcie wycieczek pieszych i rowerowych. Większość festiwalu będzie odbywać się „Pod Lipą” – czyli na dziedzińcu, oraz starym korcie przy Sulęcińskim Ośrodku Kultury.

Festiwal rozpocznie o 17.00 piątkowy spektakl dla dzieci „Pchła Szachrajka” na scenie Pod Lipą SOK. Półtorej godziny później odbędzie się natomiast „W podróży na krańce świata” – spotkanie autorskie z Michałem Worochem. Godzina 20.00 to natomiast koncert zespołu Yellow Snow. A dzień ten zakończymy „W blasku ognia” – spotkaniem przy ognisku.

Sobota to dzień pełen atrakcji! już o 11.00 pod Lipą (stary kort SOK) rozpocznie się Pchli Targ – to propozycja dla wszystkich tych, którzy chcieliby bądź to przewietrzyć swoje szafy, bądź dać używanym przedmiotom nowe życie. Również od 11.00 ruszają – Masaż z Martą Grzelczak, Henna & Body – zdobienie ciała oraz, warsztaty tworzenia biżuterii ze starych koszulek.
W samo południe będzie możliwość wyruszenia na spływ kajakowy Postomią, połączony ze sprzątaniem brzegu, a na terenie festiwalu rozpoczną się warsztaty tworzenia naturalnego mydła, tworzenia stołu ze szpuli i zdobienia mandalą oraz animacje dla dzieci przygotowane przez Dworzec-Tworzec. Będzie tego dnia z nami Bazylia i Groszek – kuchnia wegańska, która tego dnia o 14.00 poprowadzi również intuicyjny warsztat wegański

A to nie wszystko: warsztaty szycia toreb i portfeli ze starych bannerów, recyklingowe animacje z CZG-12, warsztaty szycia eko-woreczków ze stowarzyszeniem Mam Pomysł, sesja jogi, kino festiwalowe z filmem „Można Panikować”, warsztaty tworzenia ogrodów w słoiku, bębnogranie., koncert relaksacyjny,
Ciekawym punktem popołudniowej będą opowieści o winie gruzińskim, oraz spotkanie autorskie ze Stasią Budzisz, która właśnie o Gruzji opowie.
Sobotę zakończą dwa koncerty – etno-folkowego zespołu Prababa, a o Nowej Zelandii muzycznie opowie Sam Alty.
Tak jak i piątek – tak i sobota zakończy się spotkaniem przy ognisku.

Ostatni dzień festiwalu to obcowanie z naturą w pełnej krasie.
O godzinie 11.00 z placu zabaw przy ul. J.Paska / Osiedle Kopernika wyruszy Spacer z Burmistrzem – przez Gołębią Górę, wąwozy do Uroczyska Lubniewsko, z którego – również o 11.00 wyruszy „Rowerem po zioła – wycieczka z p. Markiem w poszukiwaniu skarbów natury”
Obie wycieczki zakończą swój bieg na Uroczysku, gdzie o 13.00 zakończymy festiwal… przy ognisku. :)

Wszelkie informacje znajdziecie na grafikach oraz w social mediach Sulęcińskiego Ośrodka Kultury – serdecznie zapraszamy

BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin