Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

Nadleśnictwo Sulęcin zaprasza Państwa do skorzystania z nowej formy rekreacji w lasach sulęcińskich. W ramach uroczystego otwarcia „Zielonego Punktu Kontrolnego” w dniu 11 czerwca 2019r. od godz. 11:00 do godz. 14:00 na terenie „Uroczysko Lubniewsko” odbędą się zawody – indywidualny bieg na orientację. Zapraszamy do wzięcia udziału!

„Zielony Punkt Kontrolny” to nowatorska koncepcja udostępniania lasu. Koncepcja ta polega na umieszczeniu na ciekawych terenach leśnych stałych punktów kontrolnych i odnajdywaniu ich przez uczestników przy pomocy udostępnionej mapy.

OTWARCIE ZIELONEGO PUNKTU KONTROLNEGO
NADLEŚNICTWA SULĘCIN
Uroczysko Lubniewsko 11.06.2019

REGULAMIN ZAWODÓW

PROGRAM IMPREZY:
11.00 – zbiórka
11.15 – start zawodów
12.00 – 14.00 – gry terenowe na terenie Uroczyska Lubniewsko
14.00 – wspólne pieczenie kiełbasek, zakończenie imprezy

ORGANIZATORZY: Nadleśnictwo Sulęcin, PTTK Oddział „Ziemia Sulęcińska”
CENTRUM IMPREZY: Uroczysko Lubniewsko.
FORMA: indywidualny bieg na orientację.
UCZESTNICTWO: uczniowie szkół podstawowych i średnich.

KATEGORIE:
KSP 4-6 – dziewczęta (kobiety) szkoły podstawowe klasy 4-6
MSP 4-6 – chłopcy (mężczyźni) szkoły podstawowe klasy 4-6
KSP 7-8 – dziewczęta szkoły podstawowe klasy 7-8
MSP 7-8 – chłopcy szkoły podstawowe klasy 7-8
K – kobiety, osoby dorosłe, młodzież
M – mężczyźni, osoby dorosłe, młodzież

TRASY:
KSP 4-6 2,1 km 5 PK
MSP 4-6 2,1 km 5 PK
KSP 7-8 2,9 km 7 PK
MSP 7-8 3,3 km 8 PK
K 3,5 km 10 PK
M 3,9 km 9 PK

MAPA: skala 1:10000, warstwice co 5 m, autor Piotr Sierzputowski, aktualność kwiecień 2019, teren o urozmaiconej rzeźbie, las w większości dobrze przebieżny (nie utrudniający biegania). Na mapach zamieszczone będą słowne opisy punktów (poniżej przykład).
START: godz. 11.15, w centrum zawodów, interwał startowy – ok. 1 minuta (w danej kategorii zawodnicy startują co minutę). Zawodnicy otrzymują numery na liście startowej i startują w kolejności zgodnej z numeracją. Start zbudowany z 2 boksów, w każdym zawodnik oczekuje 1 minutę. Wejście do każdego boksu i start następuje na sygnał sędziego. Do pierwszego boksu uczestnik wchodzi gdy sędzia wyczyta numer z listy startowej. Kolejność startu będzie ustalona poprzez losowanie komputerowe na podstawie zgłoszeń. Każdy zespół otrzyma w dniu zawodów w sekretariacie minuty startowe dla swoich zawodników, ponadto w centrum zawodów będą wywieszone pełne listy startowe. W pierwszym boksie każdy uczestnik otrzyma elektroniczny chip do potwierdzania obecności na punktach. W drugim – otrzymuje mapę swojej kategorii. Uwaga – obowiązkiem zawodnika jest sprawdzić czy otrzymał prawidłową mapę (na każdej mapie zawsze jest nadrukowana nazwa kategorii). W momencie startu chip należy włożyć do puszki startowej stojącej na linii startu – nastąpi uruchomienie pomiaru czasu. Wcześniejsze włożenie (przed sygnałem startu) powoduje naliczanie czasu podczas gdy zawodnik jeszcze czeka w boksie. Potwierdzanie obecności na punktach kontrolnych (PK) następuje poprzez włożenie chipa do otworu puszki zamontowanej na stojaku PK. Piknięcie oznacza zarejestrowanie czasu – można biec dalej.

UWAGA: W czasie zawodów będą używane punkty tymczasowe (zdjęcie obok po lewej). Są to stojaki wyposażone w perforator i puszkę elektroniczną. Liczba „60” to indywidualny kod, inny na każdym punkcie. Biało – pomarańczowy (lub biało – czerwony) lampion jest dobrze widoczny w lesie i ułatwia dostrzeżenie punktu. W lesie znajdują się również stałe punkty kontrolne Zielonego Punktu Kontrolnego (zdjęcie po prawej). Mogą mieć taki sam kod jak punkt tymczasowy a stać w innym miejscu. Nie są używane w czasie zawodów. Potwierdzanie obecności na punktach kontrolnych (PK) następuje poprzez włożenie chipa do otworu puszki zamontowanej na stojaku PK. Piknięcie oznacza zarejestrowanie czasu – można biec dalej.

META: w centrum zawodów, Dobieg z ostatniego PK na metę wyznaczony taśmami. Wbiegając na metę każdy startujący powinie włożyć chip do puszki z napisem „finisz” (meta). W ten sposób nastąpi zakończenie pomiaru czasu, w przeciwnym wypadku będzie on dalej naliczany. Następnie oddaje chip sędziemu w namiocie przy mecie i otrzymuje wydruk ze swoim rezultatem.

ZASADY KLASYFIKACJI
Klasyfikacja indywidualna
zwycięża zawodnik, który w najkrótszym czasie odnajdzie w wyznaczonej kolejności wszystkie punkty
klasyfikowani będą również zawodnicy którzy odnajdą i potwierdzą minimum połowę punktów, o ich kolejności decyduje:
ilość znalezionych punktów
następnie czas pokonania trasy

Klasyfikacja zespołowa zostanie przeprowadzona w kategoriach: dziewczęta klasy 4-6, SP chłopcy klasy 4-6, dziewczęta klasy 7-8, SP chłopcy klasy 7-8, osoby dorosłe kobiety, osoby dorosłe mężczyźni.
na wynik drużyny składa się suma wyników punktowych 3 najlepszych zawodników:
zwycięzca kategorii indywidualnej otrzymuje ilość punktów równą ilości startujących w kategorii
każdy następny: ilość punktów równą ilości startujących w kategorii minus jego pozycja na liście wyników
zawodnik nieklasyfikowany (nie zaliczył minimum 50% PK) – 0 punktów.

ZESPÓŁ ORGANIZATORÓW:
Kierownik zawodów:
Sędzia Główny: Krzysztof Kołakowski.
Budowniczy tras: Piotr Sierzputowski.
Kierownik startu: Piotr Sierzputowski.
Kierownik mety: Krzysztof Kołakowski.
ZGŁOSZENIA: do dnia 7 czerwca na adres sierzputp@wp.pl. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, kategorię i szkołę.

GRY TERENOWE
Wszyscy chętni mogą zabrać smart fony i wziąć udział w zabawach w centrum zawodów. Szczegółowe instrukcje będą wywieszone w centrum zawodów, pomocni będą także sędziowie.

Nagrody-drobne upominki

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS