Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

Nadleśnictwo Sulęcin zaprasza Państwa do skorzystania z nowej formy rekreacji w lasach sulęcińskich. W ramach uroczystego otwarcia „Zielonego Punktu Kontrolnego” w dniu 11 czerwca 2019r. od godz. 11:00 do godz. 14:00 na terenie „Uroczysko Lubniewsko” odbędą się zawody – indywidualny bieg na orientację. Zapraszamy do wzięcia udziału!

„Zielony Punkt Kontrolny” to nowatorska koncepcja udostępniania lasu. Koncepcja ta polega na umieszczeniu na ciekawych terenach leśnych stałych punktów kontrolnych i odnajdywaniu ich przez uczestników przy pomocy udostępnionej mapy.

OTWARCIE ZIELONEGO PUNKTU KONTROLNEGO
NADLEŚNICTWA SULĘCIN
Uroczysko Lubniewsko 11.06.2019

REGULAMIN ZAWODÓW

PROGRAM IMPREZY:
11.00 – zbiórka
11.15 – start zawodów
12.00 – 14.00 – gry terenowe na terenie Uroczyska Lubniewsko
14.00 – wspólne pieczenie kiełbasek, zakończenie imprezy

ORGANIZATORZY: Nadleśnictwo Sulęcin, PTTK Oddział „Ziemia Sulęcińska”
CENTRUM IMPREZY: Uroczysko Lubniewsko.
FORMA: indywidualny bieg na orientację.
UCZESTNICTWO: uczniowie szkół podstawowych i średnich.

KATEGORIE:
KSP 4-6 – dziewczęta (kobiety) szkoły podstawowe klasy 4-6
MSP 4-6 – chłopcy (mężczyźni) szkoły podstawowe klasy 4-6
KSP 7-8 – dziewczęta szkoły podstawowe klasy 7-8
MSP 7-8 – chłopcy szkoły podstawowe klasy 7-8
K – kobiety, osoby dorosłe, młodzież
M – mężczyźni, osoby dorosłe, młodzież

TRASY:
KSP 4-6 2,1 km 5 PK
MSP 4-6 2,1 km 5 PK
KSP 7-8 2,9 km 7 PK
MSP 7-8 3,3 km 8 PK
K 3,5 km 10 PK
M 3,9 km 9 PK

MAPA: skala 1:10000, warstwice co 5 m, autor Piotr Sierzputowski, aktualność kwiecień 2019, teren o urozmaiconej rzeźbie, las w większości dobrze przebieżny (nie utrudniający biegania). Na mapach zamieszczone będą słowne opisy punktów (poniżej przykład).
START: godz. 11.15, w centrum zawodów, interwał startowy – ok. 1 minuta (w danej kategorii zawodnicy startują co minutę). Zawodnicy otrzymują numery na liście startowej i startują w kolejności zgodnej z numeracją. Start zbudowany z 2 boksów, w każdym zawodnik oczekuje 1 minutę. Wejście do każdego boksu i start następuje na sygnał sędziego. Do pierwszego boksu uczestnik wchodzi gdy sędzia wyczyta numer z listy startowej. Kolejność startu będzie ustalona poprzez losowanie komputerowe na podstawie zgłoszeń. Każdy zespół otrzyma w dniu zawodów w sekretariacie minuty startowe dla swoich zawodników, ponadto w centrum zawodów będą wywieszone pełne listy startowe. W pierwszym boksie każdy uczestnik otrzyma elektroniczny chip do potwierdzania obecności na punktach. W drugim – otrzymuje mapę swojej kategorii. Uwaga – obowiązkiem zawodnika jest sprawdzić czy otrzymał prawidłową mapę (na każdej mapie zawsze jest nadrukowana nazwa kategorii). W momencie startu chip należy włożyć do puszki startowej stojącej na linii startu – nastąpi uruchomienie pomiaru czasu. Wcześniejsze włożenie (przed sygnałem startu) powoduje naliczanie czasu podczas gdy zawodnik jeszcze czeka w boksie. Potwierdzanie obecności na punktach kontrolnych (PK) następuje poprzez włożenie chipa do otworu puszki zamontowanej na stojaku PK. Piknięcie oznacza zarejestrowanie czasu – można biec dalej.

UWAGA: W czasie zawodów będą używane punkty tymczasowe (zdjęcie obok po lewej). Są to stojaki wyposażone w perforator i puszkę elektroniczną. Liczba „60” to indywidualny kod, inny na każdym punkcie. Biało – pomarańczowy (lub biało – czerwony) lampion jest dobrze widoczny w lesie i ułatwia dostrzeżenie punktu. W lesie znajdują się również stałe punkty kontrolne Zielonego Punktu Kontrolnego (zdjęcie po prawej). Mogą mieć taki sam kod jak punkt tymczasowy a stać w innym miejscu. Nie są używane w czasie zawodów. Potwierdzanie obecności na punktach kontrolnych (PK) następuje poprzez włożenie chipa do otworu puszki zamontowanej na stojaku PK. Piknięcie oznacza zarejestrowanie czasu – można biec dalej.

META: w centrum zawodów, Dobieg z ostatniego PK na metę wyznaczony taśmami. Wbiegając na metę każdy startujący powinie włożyć chip do puszki z napisem „finisz” (meta). W ten sposób nastąpi zakończenie pomiaru czasu, w przeciwnym wypadku będzie on dalej naliczany. Następnie oddaje chip sędziemu w namiocie przy mecie i otrzymuje wydruk ze swoim rezultatem.

ZASADY KLASYFIKACJI
Klasyfikacja indywidualna
zwycięża zawodnik, który w najkrótszym czasie odnajdzie w wyznaczonej kolejności wszystkie punkty
klasyfikowani będą również zawodnicy którzy odnajdą i potwierdzą minimum połowę punktów, o ich kolejności decyduje:
ilość znalezionych punktów
następnie czas pokonania trasy

Klasyfikacja zespołowa zostanie przeprowadzona w kategoriach: dziewczęta klasy 4-6, SP chłopcy klasy 4-6, dziewczęta klasy 7-8, SP chłopcy klasy 7-8, osoby dorosłe kobiety, osoby dorosłe mężczyźni.
na wynik drużyny składa się suma wyników punktowych 3 najlepszych zawodników:
zwycięzca kategorii indywidualnej otrzymuje ilość punktów równą ilości startujących w kategorii
każdy następny: ilość punktów równą ilości startujących w kategorii minus jego pozycja na liście wyników
zawodnik nieklasyfikowany (nie zaliczył minimum 50% PK) – 0 punktów.

ZESPÓŁ ORGANIZATORÓW:
Kierownik zawodów:
Sędzia Główny: Krzysztof Kołakowski.
Budowniczy tras: Piotr Sierzputowski.
Kierownik startu: Piotr Sierzputowski.
Kierownik mety: Krzysztof Kołakowski.
ZGŁOSZENIA: do dnia 7 czerwca na adres sierzputp@wp.pl. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, kategorię i szkołę.

GRY TERENOWE
Wszyscy chętni mogą zabrać smart fony i wziąć udział w zabawach w centrum zawodów. Szczegółowe instrukcje będą wywieszone w centrum zawodów, pomocni będą także sędziowie.

Nagrody-drobne upominki

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS