Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

Niepokoi Cię kolorowe znamię lub wystający pieprzyk? Szukaj czarnego namiotu kampanii Rakoobrona w Akademii Sztuk Przepięknych w strefie NGO i skorzystaj z bezpłatnego badania znamion organizowanego przez Fundację Rosa w ramach 21. Przystanku Woodstock.

Kawał dobrej muzyki, spotkania z gośćmi specjalnymi, rozmaite projekty i konkursy, a pośród tego działania związane z profilaktyką onkologiczną. W tym roku Rakoobrona gra w barwach 21. Woodstock Festival! Podczas czterech dni w Akademii Sztuk Przepięknych w strefie NGO stanie czarny namiot, w którym zainteresowane osoby będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania zmian skórnych i porady dermatologa. Wszystko po to, by zachęcać młodych ludzi do profilaktyki czerniaka złośliwego.

– Chcemy zwrócić ich uwagę na to, jak ważne jest świadome przebywanie na słońcu oraz, w szczególności latem, stosowanie zabezpieczeń przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB – smarowanie się kremami z filtrem, zakrywanie podejrzanych pieprzyków czy noszenie dobrych okularów przeciwsłonecznych. Woodstock Festival – impreza skierowana przede wszystkim do ludzi młodych – wydaje się idealnym miejscem do pokazania, że drobna zmiana w stylu życia może nieść za sobą pozytywne skutki w przyszłości, chociażby zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór – wyjaśnia Marta Kopanicka z Fundacji Rosa, szefowa kampanii Rakoobrona.

W środę i czwartek przy stoisku Fundacji Rosa woodstockowicze będą mogli bezpłatnie przebadać niepokojące zmiany na skórze, a we wszystkie festiwalowe dni – odpocząć na leżakach, zrobić sobie zdjęcie z rycerzem Rakoobrony, sprawdzić swój stan wiedzy na temat czerniaka złośliwego poprzez wypełnienie krótkiej ankiety, ściągnąć i pograć w bezpłatną grę RKBN Defenders czy powalczyć w konkursach z nagrodami. Każda osoba odwiedzająca namiot otrzyma ulotkę informacyjną i poradę na temat profilaktyki onkologicznej. Na uczestników czekają także gadżety kampanii i sample z kremem UV.

To już drugie lato, podczas którego Fundacja Rosa przekazuje wiedzę o profilaktyce onkologicznej. W zeszłym roku, w ramach pierwszej edycji Letniej Akcji Edukacyjnej, podczas sześciu wydarzeń dermatolodzy przebadali ponad 800 osób, kilkadziesiąt z nich kierując na dalsze leczenie. W te wakacje, oprócz akcji na trójmiejskich plażach, czarny namiot pojawi się na festiwalach muzycznych – Castle Party Festival Bolków 2015 i Powidz Jam Festiwal oraz 21. Przystanku Woodstock.

Poza wiadomościami na temat czerniaka skóry, kampania informacyjno-edukacyjna Rakoobrona porusza kwestie związane z profilaktyką raka płuca i raka szyjki macicy. Projekt jest prowadzony od wiosny 2014 roku, a jego główny element stanowią lekcje przeprowadzane przez nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na podstawie dostarczonych przez organizatorów materiałów. W roku szkolnym 2014/2015 do programu przystąpiły 332 placówki z całej Polski. Wiedzę na temat profilaktyki onkologicznej zyskały ponad 73 tysiące uczniów.
Czarny namiot Rakoobrony na 21. Przystanku Woodstock:
29.07.2015, godz. 11.00–16.00 – bezpłatne badanie znamion;
30.07.2015, godz. 11.00–16.00 – bezpłatne badanie znamion;
31.07.2015, godz. 11.00–16.00 – informacje o profilaktyce onkologicznej, konkursy z nagrodami;
01.08.2015, godz. 11.00–16.00 – informacje o profilaktyce onkologicznej, konkursy z nagrodami.
Projekt Rakoobrona jest skierowany do młodzieży w wieku 14-19 lat i przewiduje zajęcia w szkołach – w wymiarze jednej godziny lekcyjnej – dla uczniów klas II i III szkół gimnazjalnych oraz I-III szkół ponadgimnazjalnych. Dla placówek, które wyrażą zainteresowanie programem, Fundacja Rosa przy wsparciu Fundacji Onkologicznej DUM SPIRO SPERO przygotowała profesjonalne materiały edukacyjne, opracowane w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie. Materiały są przekazywane bezpłatnie. Do programu mogą się zgłaszać szkoły z całej Polski.

Więcej o kampanii Rakoobrona: www.rakoobrona.pl


Nadesłała Katarzyna Galewska

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS