Praca steinpol
Home Promowane

Praca Christianapol meble Sulęcin

Życzenia z okazji Dnia Kobiet, w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie, wszystkim Paniom złożyli w piątek chłopcy z Samorządu Uczniowskiego, obdarowując przy okazji „sentencją życiową” w formie laurki.

Obchody święta kobiet w marcu, na początku wiosny mają bardzo długą tradycję, jeszcze starożytną, natomiast data 8 marca ma rodowód o wiele bardziej współczesny i wcale nie tak radosny. Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie "Matronalia". Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością.

Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia. W Polsce zostały zorganizowane po raz pierwszy 24 marca 1924 roku przez Centralny Wydział Kobiecy PPS, na kanwie wydarzeń z 1910 roku, kiedy to podjęto decyzję o organizacji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Dla wszystkich pań 8 marca jest dniem wyjątkowym i przypomina o tym, jak ważną rolę pełnią kobiety na świecie. Dlatego warto docenić wysiłek pięknych pań i złożyć im życzenia-nawet z żartobliwą nutką, więc…”Zero mycia, zero prania, zero szycia, gotowania. Dziś Dzień Kobiet, drogie panie, tysiąc kwiatów na śniadanie. A od jutra do roboty, resztę dni świętują chłopy

B.Sz.

Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie