Home Promowane

Praca meble łóżka Sulęcin

Życzenia z okazji Dnia Kobiet, w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie, wszystkim Paniom złożyli w piątek chłopcy z Samorządu Uczniowskiego, obdarowując przy okazji „sentencją życiową” w formie laurki.

Obchody święta kobiet w marcu, na początku wiosny mają bardzo długą tradycję, jeszcze starożytną, natomiast data 8 marca ma rodowód o wiele bardziej współczesny i wcale nie tak radosny. Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie "Matronalia". Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością.

Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia. W Polsce zostały zorganizowane po raz pierwszy 24 marca 1924 roku przez Centralny Wydział Kobiecy PPS, na kanwie wydarzeń z 1910 roku, kiedy to podjęto decyzję o organizacji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Dla wszystkich pań 8 marca jest dniem wyjątkowym i przypomina o tym, jak ważną rolę pełnią kobiety na świecie. Dlatego warto docenić wysiłek pięknych pań i złożyć im życzenia-nawet z żartobliwą nutką, więc…”Zero mycia, zero prania, zero szycia, gotowania. Dziś Dzień Kobiet, drogie panie, tysiąc kwiatów na śniadanie. A od jutra do roboty, resztę dni świętują chłopy

B.Sz.

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin