Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Promowane

Paweł Amborski – młody, zdolny i ambitny. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie, finalista wojewódzkich etapów olimpiad przedmiotowych z biologii, fizyki, matematyki i języka polskiego. Wszechstronnie uzdolniony, z ciekawymi planami na przyszłość. Polecamy lekturę wywiadu z tym młodym człowiekiem. Jego odpowiedzi zaskakują, ale i inspirują… nie tylko najmłodszych.

Katarzyna Nowak: Paweł, jakie są Twoje plany w związku z dalszą edukacją po skończeniu szkoły podstawowej?
Paweł Amborski: Po skończeniu szkoły podstawowej zamierzam pójść do liceum. W tym momencie moim wymarzonym kierunkiem studiów jest medycyna, dlatego w liceum będę rozszerzał biologię i chemię, których nauka jest dla mnie przyjemnością. Chciałbym zostać lekarzem i móc pomagać chorym, potrzebującym ludziom, co przynosiłoby mi ogromną satysfakcję.

KN: Jak poszły Ci tegoroczne testy ośmioklasisty?
PA: Myślę, że egzamin poszedł mi dobrze. Spodziewałem się tego, że zadania będą trudniejsze niż na egzaminie próbnym, a było zupełnie odwrotnie. Były one całkiem przyjemne. Najłatwiejszy dla mnie był test z matematyki, z którym nie miałem żadnych problemów.

KN: Kim się inspirujesz?
PA: Nie mam jednej osoby, którą mógłbym się inspirować. Dla mnie inspiracją jest każdy, kto rzetelnie wykonuje swoją pracę, czerpie z tego radość i potrafi swoim entuzjazmem zarazić innych.

KN: Jakie są Twoje pasje, jak spędzasz swój wolny czas po szkole? Przecież nie samą nauką człowiek żyje!
PA: Moją pasją jest sport, dlatego czas wolny po szkole lubię spędzać aktywnie fizycznie. Uczęszczam na zajęcia pozalekcyjne z siatkówki, ponieważ jest moją ulubioną dyscypliną sportową. Po szkole spotykam się ze znajomymi, w domu czasami oglądam filmy i seriale, a wieczory zazwyczaj spędzam słuchając muzyki. Gdy wolnego czasu jest więcej uwielbiam wyjazdy z rodzicami w góry i wędrówkę po nich.

KN: Podziel się swoimi metodami na naukę – w jaki sposób można łatwo i szybko wszystko „ogarnąć” – Twoja odpowiedź usatysfakcjonuje z pewnością Twoich równieśników.
PA: Przede wszystkim nie należy zostawiać nauki „na ostatnią chwilę”. Trzeba się uczyć systematycznie tak, aby nie mieć żadnych zaległości. Nauka „na bieżąco” ma wiele korzyści: zaoszczędzamy niepotrzebnego stresu przed sprawdzeniem wiedzy w szkole, a to, czego się nauczymy zostanie nam w głowie na lata. Zdaję sobie sprawę, że dość ciężko wyrobić u siebie ową systematyczność. Technologia idzie cały czas do przodu. Dzięki jej szybkiemu postępowi mamy mniej czasu na naukę. Marnujemy czas, a potem narzekamy na słabe wyniki… Najlepiej wyznaczyć sobie pewien plan nauki. Dzięki niemu będziemy bardziej zmobilizowani do pracy. Powinniśmy zadbać o to, aby nic nam wtedy nie przeszkadzało, byśmy mogli się lepiej skoncentrować. Oprócz nauki nasz mózg po prostu potrzebuje odpoczynku. Lubię wtedy jeździć rowerem, spacerować lub biegać. Najważniejsza w tym wszystkim jest wiara we własne możliwości i radość z tego co się robi. Każde niepowodzenie powinno być pewnego rodzaju lekcją, po której należy wyciągać wnioski, „iść do przodu”, a przede wszystkim nigdy się nie poddawać!

KN: Bardzo dziękuję za wywiad i życzę kolejnych sukcesów!

Z Pawłem Pawłem Amborskim rozmawiała Katarzyna Nowak.
Fot. Archiwum prywatne Pawła

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS