Praca meble łóżka Sulęcin
Praca meble łóżka Sulęcin
Praca meble łóżka Sulęcin
Praca meble łóżka Sulęcin
Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Promowane

Praca meble łóżka Sulęcin
Praca meble łóżka Sulęcin
Praca meble łóżka Sulęcin
Praca meble łóżka Sulęcin

Do tegorocznej matury w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie przez 3 lub 4 lata przygotowywali się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego, Liceum Ogólnokształcącego dla dorosłych oraz Technikum.

W przeciwieństwie do uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie, do matury w ZSLiZ nie przystąpili wszyscy uczniowie, bowiem na tym etapie edukacji jest to wolny wybór.
Tegoroczne wyniki, które zostały umieszczone na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu (https://www.oke.poznan.pl), analizować będziemy po kolei, z podziałem na przedmioty, poziomy oraz rodzaje szkół (LO, LO dla dorosłych oraz technikum).

Kosta brukowa Sulęcin
Kosta brukowa Sulęcin
Kosta brukowa Sulęcin
Kosta brukowa Sulęcin

Język polski, egzamin ustny obowiązkowy. Do egzaminu przystąpiło kolejno: 37% uczniów liceum, 4% uczniów liceum dla dorosłych oraz 39% uczniów technikum. Zdawalność języka polskiego ustnego wynosiła 100% w każdym z przypadków.
Średnie wyniki procentowe, jakie uzyskali maturzyści:
– uczniowie LO – 45,73%
– uczniowie LO dla dorosłych – 44%
– uczniowie technikum – 44,23%.

Język polski, egzamin pisemny, poziom podstawowy. Do egzaminu przystąpiło kolejno: 38% uczniów liceum, 4% uczniów liceum dla dorosłych oraz 39% uczniów technikum.
Zdawalność: 97,37% w wypadku uczniów LO, 75% w wypadku uczniów LO dla dorosłych, 89,74% w wypadku uczniów technikum.
Średnie wyniki procentowe, jakie uzyskali maturzyści:
– uczniowie LO – 44,37%.
– uczniowie LO dla dorosłych – 40,75%.
– uczniowie technikum – 37,85%.

Język polski, egzamin pisemny, poziom rozszerzony. Do egzaminu przystąpiło kolejno: 12% uczniów liceum, 6% uczniów liceum dla dorosłych oraz 6% uczniów technikum.
Średnie wyniki procentowe, jakie uzyskali maturzyści:
– uczniowie LO – 40,92%.
– uczniowie LO dla dorosłych – 22%.
– uczniowie technikum – 49,33%.

Matematyka – egzamin na poziomie podstawowym. Do egzaminu przystąpiło 38% uczniów LO, 4% uczniów LO dla dorosłych i 39% uczniów technikum.
Zdawalność procentowa: 28,95% zdawalności w wypadku uczniów LO, 0% (!) zdawalności w wypadku uczniów LO dla dorosłych oraz 64,10% zdawalności w wypadku uczniów technikum.
Średnie wyniki procentowe, jakie uzyskali maturzyści:
– uczniowie LO – 27,95%.
– uczniowie LO dla dorosłych – 12%.
– uczniowie technikum – 36,21%.

Matematyka – egzamin na poziomie rozszerzonym. Tutaj mamy do czynienia z niską frekwencją – do matury rozszerzonej z matematyki podeszło kolejno 4, 0 i 6 procent młodzieży. Wyniki też są kiepskie – średni wynik procentowy to 8,50%, 0% oraz 5,33% – wynik uczniów technikum.

Do matury z języka angielskiego podeszli uczniowie z liceum oraz technikum, nikt z liceum dla dorosłych nie podjął się tego wyzwania. Do egzaminu ustnego – poziom podstawowy, podeszło 20% uczniów liceum i 28% uczniów technikum. Zdawalność wynosiła 100%. Do egzaminu na poziomie obowiązkowym i dodatkowym podeszło tyle samo – 20 i 28 procent, natomiast średni wynik procentowy wynosi 58,65% oraz 56,25%,

Dobry wynik uzyskali uczniowie na egzaminie pisemnym z języka angielskiego (poziom podstawowy) – do egzaminu podeszło jedynie 21 i 28% osób, a uzyskali oni wyniki – 58,57% (uczniowie LO) oraz 55,79% (uczniowie technikum). Zdawalność wynosiła aż 95,24 oraz 92,86%, jednak należy w tym miejscu zwrócić uwagę na fakt, że niewielka liczba osób podeszła do egzaminu, jedynie ¼ uczniów szkoły. Do poziomu rozszerzonego z języka angielskiego podeszło jedynie 5% uczniów liceum oraz 5% uczniów technikum.

Jeśli chodzi o język niemiecki, do tego przedmiotu podeszli uczniowie zarówno liceum, jak i liceum dla dorosłych oraz uczniowie technikum. Egzamin ustny, poziom podstawowy to następujące dane: osoby przystępujące to kolejno 17, 4 i 11% osób, zdawalność wynosiła w tym wypadku 100%. Do egzaminu ustnego w poziomie obowiązkowym i dodatkowym podeszła taka sama liczba uczniów, natomiast średni wynik procentowy wynosił: 39,59% – uczniowie liceum, 44,25% – uczniowie liceum dla dorosłych, 55,18% – uczniowie technikum. Jest to dobry wynik, ale należy także w tym wypadku wziąć pod uwagę liczbę osób, która przystąpiła do matury.

Do egzaminu pisemnego z języka niemieckiego (poziom podstawowy), podeszła taka sama liczba osób, co do egzaminu ustnego. Zdawalność wynosiła kolejno – 82,35 % (uczniowie liceum), 50% (uczniowie liceum dla dorosłych) oraz 81,82% (uczniowie technikum). Średni wynik procentowy: 47,65%, 37,50%, 42,91%. Do egzaminu z poziomu rozszerzonego podeszło jedynie 4% uczniów liceum oraz 1% uczniów liceum dla dorosłych. Żaden uczeń technikum nie zdawał matury pisemnej z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym.

Jedna osoba zdawała egzamin ustny na poziomie rozszerzonym z języka rosyjskiego i uzyskała 37%. Był to uczeń technikum. Egzamin pisemny rozszerzony zdał na 26%.

Żaden z uczniów nie pisał matury z języka: francuskiego, hiszpańskiego, ukraińskiego, włoskiego, łacińskiego, kultury antycznej oraz z filozofii, historii muzyki oraz historii sztuki.

Do biologii podeszli uczniowie z liceum (6%), liceum dla dorosłych (1%) oraz technikum (2%). Średni wynik procentowy wynosił kolejno: 13,83%, 13%, 8,50%.

Do poziomu rozszerzonego z chemii podeszło jedynie 2% uczniów z technikum, którzy uzyskali średni wynik procentowy 2,50%. Podobna sytuacja jest z fizyką – do egzaminu maturalnego podeszło 3% uczniów technikum, jednakże wynik był nieco wyższy – średnia procentowa wartość wynosi 16%.

Do geografii podeszło 16% uczniów liceum oraz 33% uczniów technikum, którzy uzyskali następujące wyniki: 12,94%, 19,73%.

Do historii także podeszło niewielu uczniów – 5% uczących się w liceum ogólnokształcącym oraz 1% uczniów technikum. Średni wynik procentowy wynosił 17,60% oraz 10%.

Do matury z informatyki podeszli jedynie uczniowie technikum – zaledwie 2%. Średni wynik procentowy to jedyne 9%.

WOS zdawało 4% uczniów liceum, 1% uczniów liceum dla dorosłych oraz 3% technikum. Średni wynik procentowy to 11,25%, 17%, 20,67%.

Reasumując, do matury w ZSLiZ nie przystąpili wszyscy uczniowie i tak też należy patrzeć na powyższe wyniki matur.

Zdawalność poszczególnych, podstawowych przedmiotów:
– matematyka – województwo lubuskie 84%, zdawalność procentowa w ZSLIZ: 28,95% zdawalności w wypadku uczniów LO, 0% (!) zdawalności w wypadku uczniów LO dla dorosłych oraz 64,10% zdawalności w wypadku uczniów technikum.
– język polski – województwo lubuskie 97%, zdawalność procentowa w ZSLiZ: 97,37% w wypadku uczniów LO, 75% w wypadku uczniów LO dla dorosłych, 89,74% w wypadku uczniów technikum.
– język angielski – województwo lubuskie 94%, zdawalność procentowa w ZSLiZ: zdawalność wynosiła ąż 95,24 oraz 92,86%, jednak należy w tym miejscu zwrócić uwagę na fakt, że niewielka liczba osób podeszła do egzaminu, jedynie ¼ uczniów szkoły.
– język niemiecki – województwo lubuskie 96%, zdawalność procentowa w ZSLiZ: zdawalność wynosiła kolejno – 82,35 % (uczniowie liceum), 50% (uczniowie liceum dla dorosłych) oraz 81,82% (uczniowie technikum).

Katarzyna Nowak
na podstawie www.oke.poznan.pl

1 odpowiedź na ten artykuł
  1. „do matury w ZSLiZ nie przystąpili wszyscy uczniowie i tak też należy patrzeć na powyższe wyniki matur.”
    Pytanie? A co z tymi którzy chodzili do klasy licealnej? oni nie mają nic. Brak matury po klasie licealnej oznacza „nic” ani studia ani zawód! Dlaczego nie dokonują próby podejścia do matury! Czy rzeczywiście nie zdaliby ze wszystkich przedmiotów.

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
EWE gaz ogrzewanie
EWE gaz ogrzewanie
EWE gaz ogrzewanie
EWE gaz ogrzewanie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin

Opcje ustawień prywatności

Google Analytics

Korzystamy z usługi Google Analytics i Google AdSense, usługa Google Analytics służy do tworzenia statystyki stron internetowych świadczonej przez Google, dzięki której pliki cookie zostają zamieszczone na Państwa urządzeniu. Informacja wytworzona przez plik cookie, dotycząca korzystania przez Państwa z Serwisu będzie przekazana i przechowywana przez Google. Google będzie wykorzystywał te informacje w celu oceny korzystania przez Państwa z Serwisu, zestawiania raportów z działalności prowadzonej na witrynie dla operatorów witryny oraz świadczenia innych usług dotyczących działalności na witrynie i korzystania z internetu.

_utma, _utmb, _utmc, _utmt, _utmz, _ga

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?