Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Promowane

26 października w ramach projektu „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” odbyły się w Przedszkolu nr 1 im. Małego Przyrodnika w Sulęcinie w grupie „Żabki” zajęcia edukacyjne z panią Karoliną Dutkowiak z Gospodarstwa Pszczelarskiego.

Pani Karolina bardzo ciekawie opowiedziała nam o pracy pszczelarza. Czym jest ul? Co to jest pszczela rodzina? Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata? Pokazała sprzęt pszczelarski, świeczki z wosku pszczelego. Dzieciom bardzo spodobał się strój pszczelarski, w który ubrała się pani Karolina oraz narzędzia jakimi posługuje się pszczelarz. Dzięki temu łatwiej zrozumiały, jak naprawdę wygląda praca w pasiece.

Opowiedziała nam również, czym na co dzień zajmują się pracowite pszczoły. Królowa matka, tańczące pszczoły i trutnie leniuszki. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały bajki o życiu pszczółek, czytanej przez panią Karolinę. Program zajęć był bardzo atrakcyjny, dzieci słuchały z wielkim zaciekawieniem.

Na koniec wyruszyliśmy w smakową podróż dzięki degustacji różnych rodzajów miodu, który nam bardzo smakował. Dzieci mogły powąchać naturalny pszczeli wosk oraz miód oraz na żywo zobaczyć, jak wygląda pszczeli domek-ul.

Honorata Stańko

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS