Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Szkoły

Koncert muzyczny

Dnia 23 maja odbył się w świetlicy szkolnej kolejny koncert muzyczny muzyków z Zielonej Góry. Tym razem występ poświęcony był instrumentom strunowym. Usłyszeliśmy przepiękne utwory muzyki klasycznej oraz filmowej. Dzieci brały także udział w tym wydarzeniu na scenie udając, że grają. Jak za każdym razem na sali panował nastrój radosny, uczniowie z uwaga wsłuchiwali się w grę muzyków, a finalnie oceniali artystów gromkimi brawami. Był to ostatni koncert w naszej szkole w tym roku szkolnym.

Mam Talent

Każdy z nas ma talent, tylko czasami ukryty. W naszej szkole staramy się ów talenty wykryć i pokazać innym. Dnia 28 maja samorząd szkolny zorganizował imprezę pt. „Mam Talent”. Uczniowie w świetlicy szkolnej prezentowali swoje talenty, głównie wokalne, ale i sportowe – mieliśmy okazję zobaczyć podbijanie piłki na czas. Jury w składzie: pani Dyrektor Teresa Mazur, pani Anna Kochańska oraz pani Anna Miklaś wyłoniło zwycięzców. W konkursie brały udział dzieci z klas I-VI. Pierwsze miejsce przyznano Mai Dziadas, drugie Kamilowi Melanowiczowi, a trzecie Martynie Bajan.
Gratulujemy!

Święto szkoły

W 2009r. nasza szkoła otrzymała imię Polskich Strażaków. Na pamiątkę tego ważnego dla naszej społeczności wydarzenia obchodzimy corocznie w maju Święto Szkoły. W tym roku zaczęliśmy świętować od wysłuchania przedstawionej przez uczniów historii naszej placówki, następnie obejrzeliśmy prezentację o naszej szkole, którą przygotowała pani Halina Kubiszyn.
Później przed licznie zgromadzoną widownią wystąpili członkowie Młodzieżowej Drużyny Strażackiej w sztuce pt. „Jak Wojtek został strażakiem”. Po przedstawieniu odbyły się zajęcia na boisku szkolnym. Najpierw wspólne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek, następnie różne zajęcia sportowe. Pogoda nam dopisała, było wesoło i sympatycznie, tak jak na Święcie Szkoły być powinno.

Iwona Wołowska

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS