Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Szkoły

Ogólnopolski turniej BRD – etap gminny

21 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody obejmowały testy z wiadomości o ruchu drogowym oraz przejazd na torze przeszkód.
Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Bajan, Maja Dziadas, Michał Dąbrowski, Paweł Żarkowski. Nasza drużyna zwyciężyła w turnieju i będzie reprezentowała naszą gminę w etapie powiatowym, który odbędzie się 15 maja. Indywidualnie zwyciężył Paweł Żarkowski, natomiast Martyna Bajan i Michał Dąbrowski zajęli III miejsce.

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin

Dnia 3 czerwca 2017r. na boisku przy Szkole Podstawowej im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lubuskim odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami byli sołtysi Grochowa, Trzemeszna Lubuskiego oraz Wielowsi. W organizację włączyła się też nasza szkoła, której nauczyciele zorganizowali konkursy plastyczne oraz konkurencje sportowe: rzut kaloszem, biegi w workach, trafianie do małych bramek piłeczkami i inne.

Tego dnia mieszkańcy tych trzech miejscowości, którzy mogli przyjechać na festyn również specjalnymi autobusami mogli doświadczyć jeszcze wielu innych ciekawych wrażeń. Dzieci mogły pojeździć na kucykach oraz powspominać się a potem zjechać z olbrzymiego dmuchanego zamku.

Rodzice upiekli przepyszne ciasto a bardziej głodni mogli zjeść kiełbaskę z grilla z surówką. Spragnieni mieli do dyspozycji zimne i gorące napoje. Toczyły się mecze piłki nożnej pomiędzy zawodnikami z poszczególnych miejscowości. Puchary i nagrody wręczał przybyły na festyn Burmistrz Sulęcina pan Dariusz Eichart oraz zastępca pani Iwona Walczak.

Można także było posłuchać, jak śpiewają najmłodsi. Klasa IV wraz z polonistką panią Haliną Kubiszyn przygotowała przedstawienie pt.”Kopciuszek”.Przepiękne stroje, wspaniała dekoracja, dobra gra aktorów- to wszystko zaowocowało gromkimi brawami na koniec sztuki. Warto wspomnieć, że wszystkie konkurencje konkursowe zakończyły się wręczeniem nagród rzeczowych i słodyczy dla wszystkich dzieci. Ten dzień, ten festyn był naprawdę wielkim Świętem Dzieci.

Serdecznie wszystkim, którzy brali udział w organizacji tego festyn dziękujemy. A wiele dorosłych rzeczywiście się bardzo zaangażowało. Dziękujemy też licznym sponsorom i darczyńcom.

MISTRZOSTWA POWIATU W LEKKIEJ ATLETYCE

24 maja 2017 r. odbyły się w Sulęcinie Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce. Zawody te były również kwalifikacjami do finałów wojewódzkich. Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

I miejsce
Paweł Żarkowski w skoku w dal oraz w biegu na 300m
Maja Dziadas w skoku w dal
Sztafeta 4x100m w składzie Szymon Gryz, Paweł Żarkowski, Michał Dąbrowski, Szymon Treichel.
II miejsce
Martyna Bajan w skoku w dal
Szymon Treichel w biegu na 300m
Cezary Grecz w biegu na 1000m
III miejsce
Jan Farbotko w biegu na 1000m
Jakub Stępień w pchnięciu kulą
IV miejsce
Michał Dąbrowski w skoku w dal
Kamil Melanowicz w biegu na 300m
Szymon Treichel w pchnięciu kulą

Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę w finałach wojewódzkich Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce.
Podczas zawodów Paweł Żarkowski ustanowił nowy rekord szkoły w biegu na 300m uzyskując czas 46,36 sek.

Nadesłała p. Iwona Wołowska

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Reklama Sulęcin