GBS Bank
GBS Bank
GBS Bank
GBS Bank
Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Szkoły

Ceny gazu EWE
Ceny gazu EWE
Ceny gazu EWE
Ceny gazu EWE

Ogólnopolski turniej BRD – etap gminny

21 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody obejmowały testy z wiadomości o ruchu drogowym oraz przejazd na torze przeszkód.
Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Bajan, Maja Dziadas, Michał Dąbrowski, Paweł Żarkowski. Nasza drużyna zwyciężyła w turnieju i będzie reprezentowała naszą gminę w etapie powiatowym, który odbędzie się 15 maja. Indywidualnie zwyciężył Paweł Żarkowski, natomiast Martyna Bajan i Michał Dąbrowski zajęli III miejsce.

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin

Dnia 3 czerwca 2017r. na boisku przy Szkole Podstawowej im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lubuskim odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami byli sołtysi Grochowa, Trzemeszna Lubuskiego oraz Wielowsi. W organizację włączyła się też nasza szkoła, której nauczyciele zorganizowali konkursy plastyczne oraz konkurencje sportowe: rzut kaloszem, biegi w workach, trafianie do małych bramek piłeczkami i inne.

Tego dnia mieszkańcy tych trzech miejscowości, którzy mogli przyjechać na festyn również specjalnymi autobusami mogli doświadczyć jeszcze wielu innych ciekawych wrażeń. Dzieci mogły pojeździć na kucykach oraz powspominać się a potem zjechać z olbrzymiego dmuchanego zamku.

Rodzice upiekli przepyszne ciasto a bardziej głodni mogli zjeść kiełbaskę z grilla z surówką. Spragnieni mieli do dyspozycji zimne i gorące napoje. Toczyły się mecze piłki nożnej pomiędzy zawodnikami z poszczególnych miejscowości. Puchary i nagrody wręczał przybyły na festyn Burmistrz Sulęcina pan Dariusz Eichart oraz zastępca pani Iwona Walczak.

Można także było posłuchać, jak śpiewają najmłodsi. Klasa IV wraz z polonistką panią Haliną Kubiszyn przygotowała przedstawienie pt.”Kopciuszek”.Przepiękne stroje, wspaniała dekoracja, dobra gra aktorów- to wszystko zaowocowało gromkimi brawami na koniec sztuki. Warto wspomnieć, że wszystkie konkurencje konkursowe zakończyły się wręczeniem nagród rzeczowych i słodyczy dla wszystkich dzieci. Ten dzień, ten festyn był naprawdę wielkim Świętem Dzieci.

Serdecznie wszystkim, którzy brali udział w organizacji tego festyn dziękujemy. A wiele dorosłych rzeczywiście się bardzo zaangażowało. Dziękujemy też licznym sponsorom i darczyńcom.

MISTRZOSTWA POWIATU W LEKKIEJ ATLETYCE

24 maja 2017 r. odbyły się w Sulęcinie Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce. Zawody te były również kwalifikacjami do finałów wojewódzkich. Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

I miejsce
Paweł Żarkowski w skoku w dal oraz w biegu na 300m
Maja Dziadas w skoku w dal
Sztafeta 4x100m w składzie Szymon Gryz, Paweł Żarkowski, Michał Dąbrowski, Szymon Treichel.
II miejsce
Martyna Bajan w skoku w dal
Szymon Treichel w biegu na 300m
Cezary Grecz w biegu na 1000m
III miejsce
Jan Farbotko w biegu na 1000m
Jakub Stępień w pchnięciu kulą
IV miejsce
Michał Dąbrowski w skoku w dal
Kamil Melanowicz w biegu na 300m
Szymon Treichel w pchnięciu kulą

Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę w finałach wojewódzkich Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce.
Podczas zawodów Paweł Żarkowski ustanowił nowy rekord szkoły w biegu na 300m uzyskując czas 46,36 sek.

Nadesłała p. Iwona Wołowska

Napisz komentarz

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Reklama Sulęcin