Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Szkoły

„Matematyka jest królową wszystkich nauk…”.Tak pisał o tej dziedzinie Jan Śniadecki w swoim dziele z 1818 roku.
Chcąc podkreślić wyjątkowość tej nauki ścisłej, ustanowiono w miesiącu marcu kilka świąt: Światowy Dzień Liczby Pi, Światowy Dzień Matematyki czy Dzień Polskiej Statystyki. Dlatego od kilku już lat właśnie w marcu w naszej szkole odbywa się turniej matematycznych dla uzdolnionych i pasjonatów ze wszystkich szkół powiatu sulęcińskiego: podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku Powiatowy Konkurs Matematyczny o Złoty Abakus Starosty odbył się 10 marca.

We współzawodnictwie brali udział uczniowie, którzy zostali wyłonieni drogą eliminacji szkolnych. Po przybyciu i poświadczeniu swojej obecności, uczestnicy wraz z opiekunami byli kierowani na aulę, gdzie odbyło się uroczyste powitanie przez pana Adama Basińskiego – Starostę Powiatu Sulęcińskiego oraz panią Aleksandrę Jasicką – Dyrektora I LO, omówiono również poszczególne etapy konkursu. Następnie uczniowie uczestniczący w rywalizacji zostali skierowani do gabinetów, gdzie przystąpili do rozwiązywania zadań konkursowych. Uczestnicy ze szkół podstawowych mieli 75 minut, a z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych – 90 minut, na poradzenie sobie ze skomplikowanymi pytaniami. Po wypełnieniu kart odpowiedzi uczestnicy mogli zrelaksować się przy ciekawym filmie edukacyjnym, wyświetlanym w auli naszej szkoły, otrzymali również słodki poczęstunek i napój, zaś nauczyciele przystąpili do sprawdzania prac zawodników.Drugą część spotkania stanowiło podsumowanie konkursu i ogłoszenie wyników, którą to uświetnił swoją obecnością – Wicestarosta sulęciński, pan Tomasz Prozorowicz.

EWE energia prąd i gaz
EWE energia prąd i gaz
EWE energia prąd i gaz
EWE energia prąd i gaz

W VIII Powiatowym Konkursie Matematycznym „O Złoty Abakus Starosty” wyróżniono następujące szkoły:

W kategorii „szkoły podstawowe”:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Krzeszycach- STATUETKA
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Sulęcinie
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Torzymiu

W kategorii „gimnazja”:

I miejsce – Gimnazjum w Sulęcinie- STATUETKA
II miejsce – Gimnazjum w Słońsku
III miejsce – Gimnazjum w Torzymiu

W kategorii „szkoły ponadgimnazjalne”:
I miejsce – I LO w Sulęcinie- STATUETKA
II miejsce -ZSLiZ w Sulęcinie

Wyniki indywidualne przedstawiają się następująco:

W kategorii „szkoły podstawowe”:
I miejsce – Olga Barwińska- Szkoła Podstawowa w Torzymiu
II miejsce – Nikola Jaster – Szkoła Podstawowa w Krzeszycach, Natalia Kruszakin- Szkoła Podstawowa w Krzeszycach, Maciej Śliwiński – Szkoła Podstawowa w Lubniewicach
III miejsce – Zuzanna Rajman- Szkoła Podstawowa w Sulęcinie

W kategorii „gimnazja”:
I miejsce – Adam Keklak – Gimnazjum w Sulęcinie
II miejsce – Agata Bączyńska – Gimnazjum w Sulęcinie
III miejsce – Kacper Wiącek – Gimnazjum w Słońsku

W kategorii „szkoły ponadgimnazjalne”:
I miejsce – Karol Baszuk – I LO w Sulęcinie
II miejsce – Karolina Kupisz- I LO w Sulęcinie
III miejsce – Elżbieta Warkocz- I LO w Sulęcinie.

Bardzo cieszymy się, że konkurs o „Złoty Abakus Starosty” cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Jesteśmy wdzięczni organizatorom za to, że umożliwiają nam wykazanie się w dziedzinie matematyki. Po raz drugi w tym roku szkolnym dumą napawa nas fakt, że uczniowie naszego ogólniaka zdobyli najwyższe podium w konkursie powiatowym w kategorii szkoły ponadgimnazjalne. Nasi matematycy swoją wiedzą potwierdzili, że Statuetka Złotego Abakusa Starosty należy się właśnie nam, czyli I LO.

Wszystkim laureatom gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok do ponownej matematycznej rywalizacji w murach naszej szkoły.

Roksana Rurarz Ib
Zuzanna Moręgiel II b

Napisz komentarz

Stacja kontroli pojazdów Maszoński Sulęcin
Stacja kontroli pojazdów Maszoński Sulęcin
Stacja kontroli pojazdów Maszoński Sulęcin
Stacja kontroli pojazdów Maszoński Sulęcin
Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Reklama Sulęcin