Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Promowane

„Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości.”

Słowa Józefa Piłsudskiego, twórcy państwowości polskiej, były mottem przewodnim apelu, który odbył się w SOSW w Sulęcinie w dniu 7 listopada z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości, uroczyście obchodzonego przez Polaków 11 listopada. Uczniowie Samorządu Uczniowskiego w obecności pana wicestarosty Tomasza Prozorowicza i pani dyrektor Danuty Malinowskiej oraz całej społeczności szkolnej przedstawili montaż słowno-muzyczny upamiętniający 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczennice i uczniowie z Samorządu Uczniowskiego: Aleksandra Poznańska, Klaudia Dąbrowska, Justyna Raniewicz, Jakub Honcz i Marcin Nowak pod kierunkiem nauczycielek – Barbary Nowak-Mazurczak i Wioletty Kaźmierczak przypomnieli trudną drogę Rzeczpospolitej od utraty wolności do odzyskania niepodległości. Ważne wydarzenia oraz postacie historyczne zobrazowała prezentacja multimedialna. Uczniowie zgromadzeni na apelu wspólnie odśpiewali pieśni patriotyczne: „Rotę”, „Marsz Pierwszej Brygady”, ” Wojenko, wojenko”, „O mój rozmarynie”, „Rozkwitały pąki białych róż” oraz „Ja to mam szczęście”. Wspólne śpiewanie utworów stało się naszą tradycją. W ten sposób pragniemy również uczcić Święto Niepodległości. Nawet łza w oku się zakręci w trakcie śpiewania słów „Roty” czy piosenki „Ja to mam szczęście, że w tym momencie, żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą…”

Społeczność SOSW w tak radosny sposób uczciła wyjątkową rocznicę. Apel zakończyliśmy w uroczystej, wzruszającej, ale przede wszystkim radosnej atmosferze z powodu nadchodzącego święta. Miłym akcentem był poczęstunek przygotowany przez uczniów SPdP pod kierunkiem pani Anny Sulikowskiej i Ewy Szczepańskiej (również inicjatorki poczęstunku), rogalikami z okazji Dnia Św. Marcina, obchodzonego w Poznaniu 11 listopada. Wicestarosta pan Tomasz Prozorowicz, podsumował wydarzenie słowami o współczesnej formie patriotyzmu, który okazujemy wykonując swoją pracę z pełnym oddaniem pamiętając jednocześnie o historii.

Wioletta Kaźmierczak

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Praca Sulęcin Mediaexpert
Praca Sulęcin Mediaexpert
Praca Sulęcin Mediaexpert
Praca Sulęcin Mediaexpert
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin

Opcje ustawień prywatności

Google Analytics

Korzystamy z usługi Google Analytics i Google AdSense, usługa Google Analytics służy do tworzenia statystyki stron internetowych świadczonej przez Google, dzięki której pliki cookie zostają zamieszczone na Państwa urządzeniu. Informacja wytworzona przez plik cookie, dotycząca korzystania przez Państwa z Serwisu będzie przekazana i przechowywana przez Google. Google będzie wykorzystywał te informacje w celu oceny korzystania przez Państwa z Serwisu, zestawiania raportów z działalności prowadzonej na witrynie dla operatorów witryny oraz świadczenia innych usług dotyczących działalności na witrynie i korzystania z internetu.

_utma, _utmb, _utmc, _utmt, _utmz, _ga

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?