Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Home Promowane

Praca meble łóżka Sulęcin

W dniach 30 września – 4 października w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków odbył się „Tydzień Profilaktyki”, który spotkał się z dużym zainteresowaniem wszystkich dzieci w klasach I-III, a także IV-VI.

Codziennie, przez 5 dni zorganizowane zostały przeróżne atrakcje, zadania plastyczne, konkursy, zawody sportowe oraz ciekawe lekcje, na których omawiane były wybrane problemy takie jak prawa Dziecka, bezpieczeństwo w Internecie, niebezpieczne używki, koleżeństwo. W każdym dniu dominował inny kolor ubioru – czerwony, niebieski, biały, żółty bądź zielony. Hasło tygodnia oraz motto przewodnie „Tygodnia Profilaktyki” to „Ruch, bezpieczeństwo, zdrowie”. W poniedziałek dzieci przyszły ubrane na kolor zielony, wszyscy bez względu na wiek wzięli udział w akcji „Recepta na życie bez nałogów” – każda z klas przygotowywała indywidualnie hasło przewodnie, wierszyk lub rymowankę na ten temat.

1 października, czyli wtorek to dzień pod tytułem „Wspaniały kolega” – dzieci przyszły ubrane na żółto. Wychowawcy oraz nauczyciele prowadzący lekcje w danych klasach omawiali takie aspekty jak koleżeństwo, kulturalne zachowanie, wzajemna pomoc i szacunek. Około godziny 11:00 na Orliku odbył się w tym dniu Mini Turniej Sportowy dla klas III – „Od nas zależy nasze bezpieczeństwo – Sport zamiast agresji”.

W środę – 2 października omówiona została tematyka bezpieczeństwa dzieci „w sieci”. Wszystkie dzieci ubrały się w tym dniu na biało i miały okazję dowiedzieć się jakie zagrożenia czyhają na nie w internecie. To temat bardzo „na czasie” i spotkał się ze sporym zainteresowaniem najmłodszych.

W czwartek Pedagog Szkolny, Pani Wioletta Makowska, która także w szkole pełni funkcję Rzecznika Praw Ucznia, w wybranych klasach przeprowadziła lekcję tematyczną. Ponadto w szkolnym holu dzieci mogły z kolorowej planszy dowiedzieć się, jakie są ich prawa. W tym dniu wszyscy przyszli ubrani na niebiesko. Warto dodać, że w czwartek panował oficjalny zakaz przeprowadzania sprawdzianów, kartkówek oraz wszelkich innych form sprawdzania wiedzy ucznia. Podejrzewamy, iż ten dzień w związku z tym był chyba ulubionym dniem naszych milusińskich

Piątek, jako ostatni dzień „Tygodnia Profilaktyki” to „czerwony” dzień pod tytułem „Zachowaj trzeźwy umysł”. Nauczyciele oraz wychowawcy prowadzili uświadamiające lekcje na temat bezpiecznego zachowania oraz szkodliwych używek. W ramach Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł” odbyła się wycieczka piesza do Żubrowa – na miejscu dzieci brały udział w różnych konkurencjach sportowych, a przy ognisku wspólnie odpoczęły i upiekły kiełbaski.

Cały tydzień w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków był bardzo intensywny. Dzieci zaangażowały się w zabawy, ale nie zapominajmy o nauczycielach i wychowawcach, którzy z pełnym profesjonalizmem przekazywali niezbędną wiedzę oraz wprowadzali najmłodszych w tak trudną tematykę, jak używki, niebezpieczny Internet czy prawa dziecka.

Katarzyna Nowak

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin