Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

Podróże kształcą – wiemy, że różnego rodzaju wycieczki wpływają na edukację dzieci i tak właśnie było we wtorek 28 maja 2024 r. Dzieci z grupy Wiewiórki i Motylki wybrały się na wycieczkę do Klubu Młodego Wynalazcy w Gorzowie Wlkp., gdzie wzięły udział w zajęciach laboratoryjnych i mogły przeprowadzić eksperymenty.

Eksperymenty to świetna zabawa i odkrywanie świata. Przedszkolaki wyposażone w odpowiednie fartuchy i okulary mogły poczuć się jak prawdziwi chemicy.

Na początku dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpieczeństwa, które są bardzo ważne w takim miejscu i przy takiej pracy. Następnie pod okiem specjalistów samodzielnie przeprowadziły doświadczenia z probówkami soku z kapusty zmieniającymi kolor, a łącząc składniki, stworzyły magiczną lawę w wielu kolorach. Dzieci miały również okazję nadmuchać balon w efekcie reakcji chemicznej przy użyciu sody i octu, co wywołało u przedszkolaków wielkie zaskoczenie i radość. Ostatni eksperyment, również bardzo podobający się dzieciom, to wykonanie własnego slima z kleju, płynu do prania i brokatu.

Po udanej lekcji z doświadczeniami przedszkolaki udały się do Strefy Czystego Oceanu, gdzie poznały tajniki ekologii. Wszystkie eko- wskazówki dzieci mogły od razu wykorzystać w trakcie interaktywnej zabawy.

Wszystkim dzieciom pozostało wiele miłych wspomnień z tego niezwykłego wyjazdu.

Mirella Grzegorek

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS