Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

W roku szkolnym 2023/2024 grupa „Motylki” z Przedszkola nr 1 im Małego Przyrodnika w Sulęcinie realizowała Wojewódzki Program Edukacyjny w zakresie higieny osobistej „Z higieną za pan brat”. Jest to program będący odpowiedzią Państwowej Inspekcji Sanitarnej na sytuację epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się chorób zakaźnych w Polsce i województwie lubuskim.

Motylki” realizację zaczęły od modułu pod nazwą „Higiena osobista, to sprawa oczywista”, podczas którego dowiedziały się, czym jest higiena, ustaliły wspólny kodeks higieny oraz wykonały pracę plastyczną.

W realizacji drugiego modułu pt. „Dbamy i higienę jamy ustnej, czyli zdrowy uśmiech przedszkolaka”, zaproszona została pani Martyna Wołyniec- asystentka stomatologiczna, z gabinetu stomatologicznego Mikutel. Przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami właściwego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej. Dowiedziały się też, jak należy posługiwać się szczoteczką, jakie ruchy wykonywać, aby jak najdokładniej czyścić zęby oraz jak często zmieniać szczoteczkę. Dzieci utrwaliły wiedzę na temat pokarmów, które dobrze służą budowie zębów, a jakie je niszczą. Na pamiątkę spotkania dzieci wręczyły pani Martynie laurkę z podziękowaniem. A same zostały obdarowane drobnymi upominkami: pastą do zębów oraz zdrowym lizakiem.

Kolejną, a zarazem ostatnią częścią, był moduł „Hałas wokół nas- jak mu zapobiec” – a więc higiena zdrowia psychicznego. Dzieci rozpoznawały różne dźwięki- te przyjemne, jak i nieprzyjemne. Próbowały odgadnąć, w których miejscach hałas jest największy, a gdzie jest spokojnie. Dowiedziały się również, jak hałas wpływa na ich zdrowie i samopoczucie.

Na zakończenie projektu każdy przedszkolak otrzymał książeczkę z zadaniami o higienie.

Projekt „Z higieną za pan brat” pomógł dzieciom w zrozumieniu jak ważne jest dbanie o higienę, zarówno ciała, jak i psychiczną.

Dbałość o higienę osobistą odgrywa ważną rolę w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych i należy tego uczyć już od najmłodszych lat.

Honorata Stańko

Zdjęcia nadesłane na adres Redakcji.

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS