Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

Sukces uczniów SOSW z Sulęcina w konkursie plastycznym pt. „Historia i współczesność Policji
Dwie z dziesięciu wyłonionych w etapie powiatowym prac zajęło kolejno II miejsce oraz wyróżnienie w finale wojewódzkim Konkursu Plastycznego na Plakat Promujący 100. Rocznicę Powołania Policji Państwowej pn. „Historia i Współczesność Policji”. Oryginalność, estetyka a przede wszystkim wrażliwość estetyczna prac sprawiła, że szef sulęcińskich policjantów postanowił nagrodzić wszystkich młodych artystów biorących udział w etapie powiatowym konkursu. Wszystkie prace na etapie powiatowym i wojewódzkim powstały pod kierunkiem nauczyciela plastyki Pani Moniki Stegeman.
5 czerwca 2019r o godzinie 10.00 w Sali Konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w powiatowym etapie Konkursu Plastycznego na Plakat Promujący 100. Rocznicę Powołania Policji Państwowej pn. „Historia i Współczesność Policji”. Komendant Powiatowy Policji w Sulęcinie mł. insp. Mirosław Kędziora wraz ze Starostą Powiatu Sulęcińskiego Tomaszem Jaskułą postanowili docenić wszystkich młodych artystów biorących udział w konkursie. Nagrody otrzymali: Arkadiusz Gap, Aleksandra Poznańska, Karolina Szwaczuk, Kamila Szachniewicz, Krzysztof Wołyniec, Zuzanna Woźniak, Konrad Kowalczyk, Adam Wywrocki, Dawid Cichy, Jakub Białek wraz z nauczycielem Panią Moniką Stegeman. Szef sulęcińskich policjantów osobiście spotkał się z autorami prac wręczając im nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Na laureatów konkursu czekała także niespodzianka – zwiedzanie Komendy połączone ze specjalnym pokazem na strzelnicy. Uśmiechy na twarzach gości w Komendzie były najlepszym potwierdzeniem, że wizyta w sulęcińskiej jednostce przypadła im do gustu.

Konkurs przygotowany został przez Wydział Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. z okazji jubileuszowego roku 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Wojewoda Lubuski. Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie przeprowadziła etap powiatowy zmagań plastycznych. Warto zaznaczyć, że wszystkie prace cechowała oryginalność, estetyka a przede wszystkim wrażliwość artystyczna oddająca temat konkursu. Komisja wybrała 10 prac, które przeszły do etapu wojewódzkiego. Dwie z nich zostały nagrodzone:
II miejsce – Zuzanna Woźniak, uczennica Specjalnego Ośrodka – Szkolno Wychowawczego w Sulęcinie;
Wyróżnienie – Jakub Białek, uczeń Specjalnego Ośrodka – Szkolno Wychowawczego w Sulęcinie.
6 czerwca w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom i wyróżnionym w finale konkursu. Celem konkursu było upowszechnianie jubileuszowej 100. rocznicy powołania Policji Państwowej, propagowanie historii i tradycji Policji z lat 1919 – 1939, kształtowanie etosu służby, edukacja historyczna oraz rozbudzanie kreatywności i wrażliwości artystycznej.

Do eliminacji powiatowych, które przeprowadziły Komendy Powiatowe Policji województwa lubuskiego, stanęła młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Hasło przewodnie „Historia i współczesność Policji” stanowiło dla młodych ludzi inspirację
do stworzenia plakatu upamiętniającego jubileusz. Etap wojewódzki konkursu, który został rozstrzygnięty w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. 15 maja br., wyłonił finalistów – trzech laureatów oraz trzy osoby wyróżnione.

Uroczystość wręczenia nagród, w imieniu gospodarza uroczystości, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. nadinsp. Heleny Michalak, otworzył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jerzy Głąbowski, który powiedział: „24 lipca będziemy obchodzić okrągłe, setne urodziny. Do wspólnego świętowania, które trwa cały rok, zaprosiliśmy wielu gości, a poprzez uczestnictwo w konkursie, również Was – drodzy finaliści! Dzięki Waszym pracom, niezwykle kreatywnym i pomysłowym, mogliśmy spojrzeć na siebie – policjantów i naszą codzienną służbę oczami młodych ludzi XXI wieku. Warto podkreślić, że nie mieliście łatwego zadania. Plakat jest formą trudną. Wy musieliście połączyć tę formę z historią i zamknąć w jednym obrazie nasze policyjne dzieje. Odwoływaliście się do symboli, pracowaliście kolorami, wykorzystywaliście różne techniki plastyczne. Wybór tych najlepszych prac był niełatwy, bo każdy projekt miał w sobie „to coś”, był niepowtarzalny i wyjątkowy. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli się tego wyzwania. Gratuluję Wam odwagi, determinacji i niezwykłych talentów”.
Komendant Głąbowski podziękował dyrektorom szkół, nauczycielom i fundatorom nagród, podkreślając potrzebę organizacji podobnych inicjatyw oraz zwracając uwagę na wartość uczestnictwa w konkursach, które z pewnością przyczyniają się do kreowania pozytywnych wzorców zachowań, rozwijania pasji i pogłębiania wiedzy. Zwrócił się także do zwycięzców gratulując im wspaniałej wyobraźni i plastycznych uzdolnień.

W uroczystości uczestniczyli: Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Lubuski Kurator Oświaty Pani Ewa Rawa, w imieniu Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego Jerzego Kaliszana – Pan Dariusz Sapkowski, Dyrektor Zasobów Ludzkich i Administracji firmy ICT Poland Małgorzata Kaźmierczak-Dubaj, koordynatorzy etapu powiatowego
z Komend Powiatowych Policji oraz rodziny finalistów. Uroczystość uświetnił – przygotowany przez Komendę Główną Policji – film promujący 100. Rocznicę Powstania Policji Państwowej.

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie