Praca Steinpol
Praca Steinpol
Praca Steinpol
Praca Steinpol
Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Szkoły

Praca meble łóżka Sulęcin

W czerwcu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie, rokrocznie odbywa się największa szkolna uroczystość, zwana Świętem Szkoły. W tym roku święto zmieniło nieco swój charakter i odbyło się jako Polsko-Niemiecki Dzień Dziecka, który zorganizowano w ramach projektu pn.: „Razem damy radę” – polsko-niemieckie spotkania seniorów i osób niepełnosprawnych, realizowanego przez Powiat Sulęciński w partnerstwie z Powiatem Odra-Szprewa, przy wsparciu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie.

Projekt został wspófinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014-2020.

EWE energia gaz
EWE energia gaz
EWE energia gaz
EWE energia gaz

Piknik odbył się 5 czerwca 2018 r., na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Marina w Ostrowie koło Sulęcina, którego infrastruktura w pełni odpowiada potrzebom dzieci z różnymi niepełnosprawnościami. Uczestnikami spotkania byli: uczniowie SOSW, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sulęcinie, uczniowie niepełnosprawni z ościennych szkół, a także uczniowie i ich opiekunowie z dwóch zaprzyjaźnionych placówek kształcenia specjalnego w Eisenhüttenstadt oraz Fürstenwalde z partnerskiego Powiatu Odra-Szprewa. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Adam Basiński – Starosta Sulęciński, Tomasz Prozorowicz – Wicestarosta Sulęciński, Tadeusz Dąbroś – Przewodniczący Rady Powiatu, Dariusz Ejchart – Burmistrz Sulęcina, Iwona Walczak – Zastępca Burmistrza Sulęcina, Przedstawiciele Powiatu Odra-Szprewa-partnera projektu: Gundula Teltewskaja – Zastępca Starosty ds. Rozwoju Obszarów Wiejskich i Angelika Zarling – Kierownik Wydziału ds. Zatrudnienia i Spraw Socjalnych, Alina Konopko-Żelechowska – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Tursku, Andrzej Żelechowski – Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie, Agata Gierońska – przedstawicielka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Kinga Adamska-Gerber – przedstawicielka Nadleśnictwa Sulęcin, Magdalena Mielcarek-Szura – przedstawicielka Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sulęcinie, Beata Brzezińska– Dyrektor Zespołu Edukacyjnego w Kołczynie, Aleksandra Jasicka – Dyrektor I LO w Sulęcinie, Anna Kapała – Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Wędrzynie oraz Marta Szachniewicz – Przewodnicząca Rady Rodziców SOSW w Sulęcinie.

W ramach projektu dla uczestników Polsko-Niemieckiego Dnia Dziecka zaplanowano szereg atrakcji. Oficjalnie imprezę rozpoczęła część artystyczna, w której zaprezentowali się starsi uczniowie SOSW w tańcu „Despacito”, młodsze uczennice w piosence „Meluzyna”, a następnie nauczyciele SOSW w Sulęcinie podbijając serca zgromadzonych gości występem „Jesteśmy Polakami”.

Dla uczestników projektu przygotowano sześć konkursów: turniej piłkarski, gry i zabawy sprawnościowe, gry i zabawy z animatorami, konkurs pierwszej pomocy, konkurs strażacki oraz konkurs plastyczny „Cyberprzemoc”. Trzej najlepsi zawodnicy w każdej konkurencji zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi w postaci zabawek, sprzętu sportowego, pomocy szkolnych. Dodatkowo, zwycięzca każdego konkursu otrzymał pamiątkowy puchar.

Kolejnym punktem programu był mecz piłki nożnej między drużyną Zespołu Szkół nr 14 z Gorzowa Wlkp.,
a SOSW w Sulęcinie, w którym sulęcinianie po zaciętej walce i rzutach karnych, po raz kolejny pokonali gorzowian!

Wśród atrakcji pikniku znalazły się również: pokaz karate, dogoterapia, a także baloniada, wata cukrowa, fantazyjne i niepowtarzalne malowanie twarzy i ciała oraz mega bańki w rozmiarze XXL. Ogromnym zainteresowaniem nie tylko najmłodszych, cieszyły się dmuchańce – wielkie ślizgawki, zamki oraz skoczki.
Ciekawym pomysłem okazało się własnoręczne malowanie koszulek z wykorzystaniem samodzielnie przygotowanych szablonów, a także warsztaty zumby pod okiem profesjonalnej instruktorki. Uczestników imprezy bawili animatorzy.
Wszyscy uczestnicy pikniku mogli liczyć na smaczny, zdrowy posiłek oraz słodki poczęstunek. Dla dzieci i młodzieży biorącej udział w projekcie zostały przygotowane upominki: kubki, koszulki, artykuły plastyczne oraz sportowe, zawierające informacje o wsparciu projektu z środków UE.

Uroczystość odbyła się przy ogromnym wsparciu wolontariuszy, którym serdecznie dziękujemy za pomoc przy przeprowadzaniu konkurencji, zabaw oraz przygotowaniu terenu do imprezy!

Polsko-Niemiecki Dzień Dziecka minął jego uczestnikom na wspaniałej zabawie, w czasie której dzieci mogły rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania, jak również nawiązywać znajomości z kolegami z Polski i Niemiec. Uczestnicy tegorocznego projektu już dziś z niecierpliwością oczekują na kolejne wspólne przedsięwzięcia.

Nadesłała: Katarzyna Sobiecka
Starostwo Powiatowe w Sulęcinie

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Praca Sulęcin Mediaexpert
Praca Sulęcin Mediaexpert
Praca Sulęcin Mediaexpert
Praca Sulęcin Mediaexpert
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin