Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

Wirus, którym w życiu codziennym nadal jesteśmy obciążeni sprawił, że w trudnych chwilach potrafimy się zjednoczyć i nieść pomoc innym. Gdy pojawiła się niespodziewana epidemia koronawirusa, mieszkańcy Sulęcina pokazali, że potrafią sobie radzić i organizować się nie tylko indywidualnie, ale również w grupach. Spowodowana epidemią zawieszona podstawowa działalność Przedszkola nr 2 im. Małych Odkrywców i Żłobka Samorządowego w Sulęcinie, nie całkowicie zahamowała aktywność i inicjatywy obu instytucji. Kadra nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz personelu pomocniczego, których dyrektorem jest Ewa Janicka, podjęła się szycia maseczek chroniących drogi oddechowe.

Pod koniec marca pomysł zainicjowany przez Katarzynę Pawlik przerodził się w działanie. Zaopatrzone w osobiste maszyny do szycia i zatrudnione w przedszkolu Panie Helena Karmazyn, Beata Olszewska, Barbara Franek, Katarzyna Petelska, Sylwia Sroka, Magdalena Dembna, Ewa Dębska, Renata Dziedzic, Elżbieta Ignatowicz, Bogumiła Kowal, Katarzyna Kowalczyk, Elżbieta Kowalewska, Krystyna Marciniak, Małgorzata Terenda, Renata Wilkicka, Magdalena Demko, Ewa Jacykowska, Katarzyna Pawlik, Małgorzata Zjawińska oraz w żłobku Panie Beata Barbachowska, Alicja Domańska, Agnieszka Świergiel i Mirosława Walczak, przestawiły się na inną działalność. Część załogi zajęła się przygotowaniem materiałów i szyciem nie tylko w przedszkolu, ale również w domach, a część prasowaniem gotowych maseczek.

Materiały do szycia, gumki oraz nici, dotarły do przedszkola i żłobka z Urzędu Miejskiego od burmistrza Sulęcina Dariusza Ejcharta, Firmy Content Polen Spółka z o.o. z Sulęcina, Szpitala Powiatowego, jak również osób indywidualnych-Agnieszki Staats, Joanny Węglarz, Anny Gardziejewskiej i Jolanty Szablewskiej. Z informacji zainteresowanych wiemy, że do tej pory uszytych zostało ponad sześć tysięcy maseczek ochronnych, które trafiły do mieszkańców Sulęcina i sołectw znajdujących się w Gminie Sulęcin, personelu i pacjentów Szpitala Powiatowego w Sulęcinie, mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Tursku, strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, jak również do pracowników Przychodni Lekarskiej znajdującej się przy ulicy Mirosława Dudka.

Inicjatywa godna naśladowania, chociaż wszyscy wierzymy, że wirus zostanie zwalczony i pozbawi nas noszenia maseczek ochronnych.

Maciek Barden

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spis powszechny
Spis powszechny
Spis powszechny
Spis powszechny
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa