Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Szkoły

7 marca 2016r. młodzież Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie uczestniczyła w spotkaniach z przedstawicielami Policji polskiej i niemieckiej.

Podczas odwiedzin policjantów z Brandenburgii mogliśmy zapoznać się ze strukturą, funkcjonowaniem i specyfiką pracy w niemieckiej policji, która zaprasza polskich absolwentów szkół średnich do kontynuowania nauki po drugiej stronie granicy. Po przejściu testów rekrutacyjnych\ można ukończyć 2,5 letnie kształcenie zawodowe lub 3 letnie studia w Wyższej Szkole Zawodowej w Oranienburgu i podjąć pracę w niemieckiej policji. Podczas spotkania policjantki z oddziału prewencji opowiadały nam o swoich obowiązkach i prezentowały umundurowanie oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie.

Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin

Tego dnia w Komendzie Powiatowej Policji w Sulęcinie spotkaliśmy się również z Komendantem Powiatowym Policji panem Fabianem Rogala, który przedstawił nam ofertę i warunki pracy w policji. Podczas rozmowy z psychologiem policyjnym, dowiedzieliśmy się m.in. na czym polega test psychologiczny tzw. Multiselect, który trzeba zdać, aby zostać policjantem. Mogliśmy także sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie i poćwiczyć na trenażerze. Spotkanie z funkcjonariuszami Oddziału Antyterrorystycznego z KWP w Gorzowie Wlkp., przybliżyło nam specyfikę tej służby.

Wielu uczniów planuje karierę w policji. Po której stronie granicy, o tym jeszcze nie wszyscy z nas zdecydowali. Możliwości są nieograniczone, o czym przekonaliśmy się podczas tych ciekawych „lekcji bezpieczeństwa publicznego”.

Katarzyna Cieciura
Ucz.kl II LOBP

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Autor

Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.

Reklama Sulęcin