Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Szkoły

7 marca 2016r. młodzież Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie uczestniczyła w spotkaniach z przedstawicielami Policji polskiej i niemieckiej.

Podczas odwiedzin policjantów z Brandenburgii mogliśmy zapoznać się ze strukturą, funkcjonowaniem i specyfiką pracy w niemieckiej policji, która zaprasza polskich absolwentów szkół średnich do kontynuowania nauki po drugiej stronie granicy. Po przejściu testów rekrutacyjnych\ można ukończyć 2,5 letnie kształcenie zawodowe lub 3 letnie studia w Wyższej Szkole Zawodowej w Oranienburgu i podjąć pracę w niemieckiej policji. Podczas spotkania policjantki z oddziału prewencji opowiadały nam o swoich obowiązkach i prezentowały umundurowanie oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie.

Tego dnia w Komendzie Powiatowej Policji w Sulęcinie spotkaliśmy się również z Komendantem Powiatowym Policji panem Fabianem Rogala, który przedstawił nam ofertę i warunki pracy w policji. Podczas rozmowy z psychologiem policyjnym, dowiedzieliśmy się m.in. na czym polega test psychologiczny tzw. Multiselect, który trzeba zdać, aby zostać policjantem. Mogliśmy także sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie i poćwiczyć na trenażerze. Spotkanie z funkcjonariuszami Oddziału Antyterrorystycznego z KWP w Gorzowie Wlkp., przybliżyło nam specyfikę tej służby.

Wielu uczniów planuje karierę w policji. Po której stronie granicy, o tym jeszcze nie wszyscy z nas zdecydowali. Możliwości są nieograniczone, o czym przekonaliśmy się podczas tych ciekawych „lekcji bezpieczeństwa publicznego”.

Katarzyna Cieciura
Ucz.kl II LOBP

Napisz komentarz

Stacja kontroli pojazdów Maszoński Sulęcin
Stacja kontroli pojazdów Maszoński Sulęcin
Stacja kontroli pojazdów Maszoński Sulęcin
Stacja kontroli pojazdów Maszoński Sulęcin
Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Reklama Sulęcin