Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Promowane

Zwycięstwo dla: Lecha , Czecha , Rusa, Fryderyka Chopina, królowej Bony i Marii Skłodowskiej -Curie. Są to tytuły zwycięskich prac w konkursie historyczno-plastycznym.

Po raz piaty Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie 1 czerwca miał zaszczyt gościć laureatów V edycji Międzyszkolnego Konkursu Historyczno-Plastycznego pt.”Historia Malowana”.

Konkurs trwał od 1 lutego do 30 kwietnia 2017 roku. Do komisji konkursowej wpłynęło 353 prace plastyczne z 40 placówek oświatowych województwa lubuskiego i wielkopolskiego. Nagrodzono 29 uczestników konkursu, który obejmował pięć kategorii zróżnicowanych pod względem wiekowym i umiejętności uczestników. Jego celem jest popularyzowanie historii Polski, rozwijanie wiedzy historycznej za pomocą różnych technik malarskich oraz stworzenia szansy do rozwijania wyobraźni, wymiany emocji, wrażeń i doświadczeń artystycznych, a także integracja dzieci i młodzieży o różnym stopniu sprawności.
Tematem prac plastycznych wykonywanych dowolną techniką malarską jest postać /postacie, znak lub
wydarzenie związane z historią Polski.

Patronat honorwy nad konkursem objęli:
Starostwo Sulęcińskie i Powiat Sulęciński,
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu,
Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej,
Bractwo Rycerzy Ziemi Międzyrzeckiej,
magazyn historyczny „Mówią wieki”,
a medialny Gazeta Lubuska i Przekrój Lokalny.

Na uroczystość przyjechali uczniowie wraz z opiekunami z różnych szkół naszego województwa. Zgromadzeni laureaci z opiekunami oraz goście: Adam Basiński – Starosta Sulęciński, Agnieszka Kołodziejska z Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu, Joanna Różańska- kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Maciej Tonder- dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sulęcinie, Aleksandra Jasicka -dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Sulęcinie, Adam Piotrowski- redaktor Przekroju Lokalnego, Lech Malinowski- historyk i dziennikarz oraz Anna Gwizdek- instruktor Sulęcińskiego Ośrodka Kultury.

Wszyscy mieli okazję obejrzeć prezentację filmu dotyczącego rekonstrukcji historycznej i posłuchać wojskowych opowieści, których dostarczył pan Waldemar Wojciechowski z Lubuskiego Towarzystwa Rekonstrukcji Historycznej. Młodzież zapoznała się z umundurowaniem żołnierzy oraz sprzętem, a także mogła poczuć jego ciężar, przymierzając kamizelki kuloodporne i broń. W obecności pani dyrektor Ośrodka Danuty Malinowskiej oraz Starosty Sulęcińskiego – Adama Basińskiego nagrodzeni uczniowie odebrali zasłużone dyplomy oraz nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Obecni na ceremonii wręczania nagród byli uczniowie ze szkół: Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie- Weronika Dominiczak (I miejsce), Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie- Aleksandra Gromek, Szkolnej Pracowni Artystycznej z Zespołu Szkół w Torzymiu- Karolina Glanowska i Klaudia Wesołek, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Przytoku – Kacper Kaleta, Stanisław Pohl, Ośrodka dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach- Paweł Kosidło( I miejsce) , Szkoły Podstawowej w Czempinie-Aleksandra Hałasz, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rzepinie- Denis Jodłowski, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie- Piotr Wiśniewski, Zuzanna Wożniak, Krzysztof Wołyniec, Jakub Białek, Konrad Kowalczyk Adrian Bucki ( I miejsce), Krzysztof Wołyniec (I miejsce). Naszej uroczystości towarzyszyła wystawa prac zdolnych laureatów.
Komisja konkursowa w składzie: Anna Gwizdek – instruktor w sekcji plastycznej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, Lech Malinowski – historyk,dziennikarz, regionalista, Wioletta Kaźmierczak – nauczyciel historii w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie ze względu na wysoki poziom artystyczny prac miała duże problemy z wyłonieniem laureatów. Prace będą prezentowane we wrześniu w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. oraz w listopadzie w Sulęcińskim Ośrodku Kultury.

Wioletta Kaźmierczak

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS