Praca steinpol
Home Promowane

Praca Christianapol meble Sulęcin

Zakończyła się II edycja projektu „Lubuskie Talenty – Program Stypendialny”. Wyróżnionych zostało 340 najbardziej uzdolnionych uczniów z województwa. Wśród nagrodzonych stypendystów znalazło się 6 uczniów z powiatu sulęcińskiego.

Lubuskie Talenty to program stypendialny, którego celem jest wyłonienie uczniów podstawówek oraz liceów szczególnie utalentowanych w zakresie przedmiotów ścisłych oraz języków obcych. Tegoroczny program charakteryzował się zwiększonymi w stosunku do poprzedniej edycji wymaganiami. Aby móc ubiegać się o stypendium należało uzyskać średnią ocen na poziomie co najmniej 5,33. Mimo to zgłosiło się ponad 700 uczniów, spośród których wybrani zostali najlepsi. Wśród nich 5 uczniów z powiatu sulęcińskiego.

Są to:
ze szkół podstawowych:
– Robert Bedynek – Torzym,
– Julia Bosiacka – Słońsk,

z liceów ogólnokształcących:
– Amelia Bagińska – Torzym,
– Agata Gortyńska – Boczów,
– Paweł Amborski – Sulęcin,
– Piotr Wróżbit – Sulęcin.

Wręczający stypendia Wicemarszałek Łukasz Porycki stwierdził, że tegoroczne Lubuskie Talenty to “największy i najbardziej prestiżowy program stypendialny dla uczniów szkół podstawowych i liceów w historii województwa”. Do rąk uczniów ze szkół podstawowych będzie trafiać 600 zł miesięcznie przez okres 10 miesięcy. Z kolei licealiści mogą liczyć na wsparcie wynoszące 800 zł miesięcznie, również przez 10 miesięcy.

To wielka szansa dla uczniów, ale także dla całego regionu, do którego rozwoju przyczynią się utalentowani oraz dobrze wykształceni prymusi. Pieniądze pomogą uczniom w zakupie niezbędnych pomocy naukowych, w realizacji pasji oraz podnoszeniu zdolności intelektualnych i zawodowych. Przez cały okres pobierania stypendium uczniowie znajdą się pod opieką nauczycieli, którzy także zostali nagrodzeni kwotą 100 zł miesięcznie za każdego stypendystę, w którego rozwoju pomagają. Opiekunowie będą czuwali nad dalszym rozkwitem swoich podopiecznych.

EW

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Praca
Praca
Praca
Praca
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa